Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szoktak titeket a szülők...

Szoktak titeket a szülők zargatni, hogy (még) legyen (több) diplomád? (programozó vagyok)

Figyelt kérdés

Egy hónapja nincs munkám, "pályakezdő" programozó lennék... sajnos gyakran jön a szülői "jóakarat" hogy menjek mesterképzésre. Egyszerűen minek, hogy majd 29 évesen kezdjek dolgozni? És nemis láttam még egy hirdetésben, hogy egyetemi végzettség feltétel lenne. Főiskolai végzettségem van.

Ti ezt hogy szoktátok kezelni? Miért kell mindig ilyen okosnak lenni a szülőnek?


2012. márc. 30. 16:42
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Minden szülő jót szeretne tenni a gyerekével. Hogy előbbre jusson. De ha neked így is jó, költözz el otthonról és máris azt csinálhatsz, amit csak akarsz.
2012. márc. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
Tanulj, amíg lehet.
2012. márc. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Nekem nincs diplomám, de van 3 nyelvvizsgám. Egy ideig mondogatták. Most, hogy jól keresek, nem piszkálnak.
2012. márc. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Nem, csak azzal, hogy keressek már munkát.

De mit csináljak, ha hiába küldözgetem az önéletrajzokat, még csak be sem hívnak sehova?? :(((

(Amúgy nekem nem veszekedve mondják, inkább sajnálnak, hogy ilyen helyzetben vagyok.)

2012. márc. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, bárcsak nekem mondanák! De nekem már van egy Msc, ezután vagyonokba kerülne...

Mondd el a szüleidnek, hogy ha jóltudsz programozni, és van nyelvtudásod is, ne aggódjanak, meg fogsz tudni élni. Emellé felesleges bármi más, szerintem ma ez a legjobb szakma.

2012. márc. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha nincs diplomád, akkor az a baj.

Ha van diplomád, akkor meg az a baj.


A lényeg, ha nincs is diplomád, akkor is tudd azt, amit egy diplomás informatikusnak kellene tudni - ezt várja a munkáltató...


Ha meg van diplomád, akkor meg "túlképzett" vagy, amit "általában nem tud megfizetni" a kedves munkáltató, így - jobb esetben - felajánlja, hogy felvesz papíron valami más munkakörrel, de majd azt kell csinálnod, amire a diplomád van. Mivel így nem a szakmádban dolgozol - papíron -, ne is várd, hogy többet kapsz a minimálbérnél, nem tudsz elszámolni a későbbiekben szakmai gyakorlattal, így az előző munkahelyed referenciaként sem szolgálhat a későbbiekben. Amúgy meg keres valakit akinek nincs diplomája, és ugyanazt tudja, mint Te, csak nem diplomás minimálbérért, hanem még kevesebbért. Oszt' ha nem tetszik, el lehet menni - ja, hogy már azt se...


Ez Magyarország, 2012.


A szülők meg azért mondják nekünk, hogy tanuljunk többet, és többet, mert azt szeretnék, ha többre vinnénk, mint Ők - de legalább annyira...

2012. márc. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A fiam informatikus. Azt mondja, ha száz keze lenne is, tele lenne munkával. Nem értelek...
2012. márc. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy a kérdést elolvastad-e?


""pályakezdő" programozó lennék..."

2012. márc. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
7. válaszoló: megkérdezhetem, melyik szakterületen dolgozik a fiad az informatikán belül, ahol ennyi munka van? (Persze az sem mindegy, milyen áron dolgozik)
2012. márc. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
informatikus nem egyenlő programozó. Egyébként (állítólag) meló az van sok ittis, csakhát az a helyzet, amit fentiek irtak... 10-ből egy válaszol
2012. márc. 31. 00:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!