Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan oldhatnám fel ezt a...

Hogyan oldhatnám fel ezt a konfliktust?

Figyelt kérdés

Hogy érthető legyen a sztori vázolom a két szereplőt nagyjából.

Az egyik a férjem,aki egy kicsit magának való és szereti megtartani a két lépés távolságot az emberekkel.Tisztelettel viszonyul másokhoz,de ha ezt neki nem adják meg,akkor kiköveteli nem hagyja szó,vagy tett nélkül.Fiatal korától boxol.

A másik szereplő a nevelő apám,aki rendes dolgos ember,aki néha bepiál és mivel vidéki,hajlamos túlságosan bekerülni a testbeszédével mások intim szférájába,és a normálistól egy fokkal hangosabban beszélni,ami lehet idegesítő annak aki ezt nem szokta meg.

És innen indult ki a probléma.

Vacsoráztunk Anyukáméknál és közben nevelő apám folyamatosan mesélt a férjemnek,aki meg evés közben nem szokott beszélgetni nagyon.Nevelő apám pedig,hogy még jobban megragadja az érdeklődését,időnként meglökte a könyökével.

Nagyjából a harmadik ilyen után a férjem megszúrta a száját a villával a lökés miatt és bevert egy olyan gyomrost a nevelőapámnak,hogy összecsuklott,négykézláb kiment az előszobába és ott hányt.

Férjem visszaült és evett tovább,aztán annyit mondott,hogy elnézést,de ez már több volt a soknál.

Miután befejezte,vitt egy sört nevelőapámnak és elmondta neki,hogy ő nem a haverja akit bökdöshet,hanem a nevelt lányának a férje,ezért ha még egyszer meglöki,vagy átkarolja hasonló fog történni,de amúgy nincsen harag.

Vagyis megdumálták ahogy a férfiak és nem is haragudtak egymásra miután tisztázták ezt.

Viszont anyukám rettentően kiakadt és látni sem akarja a férjemet.

Hogyan oldhatnám ezt fel?



2015. dec. 10. 22:22
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
58%
El kéne anyukádnak fogadni, hogy az egyik férfi hülyébb a másiknál, ők elrendezték kettejük közt. Itt nincs igazság, mindkettő hibás volt, történet vége.
2015. dec. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
93%
Elhiszem, hogy anyukad fel egy ilyen hirtelen haragu embertol.Forditva is igaz, apukad nem a haverja,akit ilyen utesekkal kezelhetne.
2015. dec. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
85%
huha....hálát adok az égnek, hogy nekem normális férjem van!
2015. dec. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
91%

Azért elgondolkodtató, hogy számodra milyen természetes, hogy a férje bevert egyet a nevelőapádnak vacsi közben... Biztos megérdemelte! Te is kapsz néha?

Én valószínűleg a házasságot "oldanám fel",nem a feszültséget!

2015. dec. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
87%
*férjed
2015. dec. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
93%

Bocs, de a férjed egy állat. Az oké, hogy idegesítette nevelőapád viselkedése, engem is zavart volna, de az, hogy egy ilyen, nyilván nem szándékos inzultus miatt egy életerős, edzett férfi szó nélkül, teljes erőből gyomron vág egy embert, aki az apja lehetne, és fizikailag nincsenek egy szinten, az undorító.

Egy percig nem maradnék együtt ilyen pasival, ha valamilyen átmeneti elmezavaromban hozzámentem volna. Nem a nevelőapa, hanem saját magam miatt. Mi a garancia arra, hogy a következőt nem te kapod, mert túlságosan behatolsz az intim szférájába?

2015. dec. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
93%

Hát ez durva...anyukád helyében én már abban a percben kidobtam volna a házból,amikor ez megtörtént.Én azért vigyázznék a férjeddel a jővőben,nehogy egyszer téged is meggyomrozzon..mondhatnád neki,hogy több időt fektesen az önfegyelem elsajátítására a kűzdő sportokban ez alap dolog...

Jézussom..ezért megütni valakit,ráadásul akinél vendégségben vagytok,mert párszor meglök és megszúr a villa,hát miért nem lehetet szimplán rászólni,hogy hagyja abba?

Ezt nem neked kénne megoldanod,hanem neki elnézést kérnie!

2015. dec. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
94%

Úgy oldhatnád fel, hogy legközelebb, amikor jól bevacsorázott a férjed gyomron vágod a férjed, hogy rókázzon egy kellemeset, aztán viszel neki egy sört bocsánatkérésként...


Ne haragudj már de a férjed egy akkora barom, hogy az valami leírhatatlan!


Oké, hogy a nevelőapád bunkón viselkedett (még ha nem is szándékosan), de értelmes ember erre gyomorbaöklözés helyett felszólal akár kicsit hangosabban is, hogy "te Józsi, ne löködj már légyszíves, nagyon zavaró és meg is szúrtam magam miattad, köszi". ENNYI!!! Nem verekedni kell. Istenem...

2015. dec. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
97%
Ugye ez kamu? Vagy tul jo csaladbol szarmazom....
2015. dec. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
18%
Nem értem miért keverik ide egyesek egyből az asszonyverést?Az ilyen típusú emberek soha nem tennének ilyet.Az ilyenek olyanok mint hannibál lecter.Élvezik az életet,boldogok,megvédik azt ami az övék,de nem tűrik a bárdolatlanságot,a rászólást pedig magyarázkodásnak tekintik és igazából az is.Egy férfi pedig nem magyarázkodik,főleg nem egy igen valószínűsíthetően ittas embernek.Ami itt történt az a dominancia letisztázása volt.Mint amikor a farkasok megharapják egymás fülét.A férjed a főnök most már mindenki tudja.Ha nem egyértelmű a hierarchia egy csoporton belül,akkor ott frusztráltak lesznek a csoport tagjai.
2015. dec. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!