Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A konfliktust választanád,...

A konfliktust választanád, vagy a munkát, amiről mindenki tudja, hogy nem fogod bírni?

Figyelt kérdés

Jelenleg nincs munkám. Párommal élek, illetve a nővérével, és az ő párjával, a páromék nagypapájával. Mivel nem dolgozom, takarítok, mosok, főzök rájuk. A sógorjelölt éjszakai dinnyeőrzéssel keres pénzt (amiből amúgy nem ad a közösbe), és most kitalálták, hogy én, az 52 kilós, kis alacsony lány dolgozzak szintén ott. 16-20 kilós dinnyéket kell emelgetni, illetve este hattól reggel hatig teljesen egyedül kell lennem, egy forgalmas főút mellett, szóval akár nagyobb bajom is lehet. Mármint azon kívül, hogy elviszik a bevételt. Sehol egy kamera, a környéken egy ember sem jár. Párom nem akarja, hogy ott legyek, én sem, de erőltetik, mert ugye "nem csinálok semmit". Szeptember elejétől lenne normális munkalehetőség, amikor egy bizonyos volt munkahelyem újra megnyitja kapuit. Holnap délután 4-re a dinnyéshez kell mennem, mert a főnökcsaj meg akarja nézni, hogyan dolgozom. Eldöntöttem, hogy arra a maximum 1 órára Elmegyek. Úgyis látszik majd, hogy nem bírok kipakolni 4,5 tonna dinnyét, amik darabonként 16-20 kilósak. Mit tegyek?


21L



2015. aug. 9. 21:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Téged a sógor irányít? Minek mész el?
2015. aug. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A konfliktust választanám. Senki kedvéért nem ácsorognék egy út szélén éjjel. Ha a házimunkát te végzed, és amúgy rajta vagy a munkakeresésen, akkor nem gáz,h nem vállalsz el egy ilyen munkát. Akkor inkább próbálj addig is úgy pénzhez jutni,h pl. elmész takarítani.
2015. aug. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor kell szarni mások véleményére. Ne csinálj olyan dolgot, amivel kapcsolatban rossz érzéseid vannak. Persze, ha élet-halál kérdés, akkor az ember sokmindent megcsinál, de ilyen esetben nemet kell mondani.
2015. aug. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarod csinálni minek túráztatsz mindenkit, hogy odamész?

Akkor még ha bírnád is el fogod játszani, hogy nem bírod, teljesen feleslegesnek tartom.

16-20 kilós dinnyék azért elég ritkák, inkább 5-10 kg.


Tán mond meg, hogy szeptembertől úgyis dolgozni fogsz, feleslegesnek érzed, hogy kimenj dinnyét pakolni meg őrizni.


Persze ahogy mondani szokás, közös lónak túros a háta, szóval az efféle kibucozásokból sosem szokott hosszútávon jó dolog kisülni, arra kéne inkább gyúrni, hogy külön költözzetek.

2015. aug. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ennyire ne legyél már befolyásolható!

Vársz egy hónapot, és lesz rendes munkahelyed. Butaság lenne olyan munkát elvállalnod, ami azért veszélyes is lehet, meg fizikailag is túl megterhelő.

Ahhoz meg, hogy te mit csinálsz, vagy mit nem, másoknak semmi köze.

2015. aug. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Kell a pénz, mert akkor meg azt hallgatom, hogy ők tartanak el.(párom nem mond ilyet) Ha Elmegyek, legalább túl leszek rajta, és nem jönnek azzal, hogy meg sem próbáltam, és lusta vagyok.
2015. aug. 9. 22:10
 7/13 anonim ***** válasza:
16%

Meg ne szakadj, én 45 kg vagyok és egész nap rakosgatom az italokkal teli rekeszeket, a karton tejeket, behozom a dinnyéket, süteményekkel teli ládákat stb. :)

Ne keress kifogásokat, egyszerűen mond meg, hogy nem akarsz dolgozni, mert szeptembertől lesz számodra megfelelő munkád.

Nem hinném, hogy nem értenék meg, feltéve hogy ez nem is biztos munka és nem hónapok óta vagy otthon.

2015. aug. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez a munka tényleg gáz. Mármint nem az, de ez nem egy fiatal nőnek való, az nyilvánvaló, hanem egy edzett férfinak. Nem szexizmusból írom, de a munka körülményei egyértelműen ezt mutatják.

Ne menj el. Szeptember már mindjárt itt van, akkor majd dolgozol normálisat, nem hiszem, hogy azt a kevesebb, mint egy hónapot nem bírják kivárni.

Másrészt, ne a sógorod mondja meg, hogy mit csinálj. Még a párod is ellenzi a dolgot, szerintem azért inkább rá hallgass. Én még arra az 1 órás munkára se mennék el. Én vállalnám inkább a konfliktust, de akkor se végeznék olyan munkát, amit nem szeretnék.

2015. aug. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem is az a legnagyobb gond, hogy nagy dinnyéket kell pakolgatni, hanem az, hogy egy fiatal nő minden védelem nélkül kinn van az éjszakában. Határozottan utasítsd vissza, el se menj.

Ha a sógor nem ad be a fizetéséből, akkor nem ő tart el.

Tök mindegy, mit mondanak, inkább hallgasd a szövegelést, minthogy bajod legyen.

Max. annyit mondhatsz, hogy ha keresel, valamennyit visszatörlesztesz, hogy most eltartanak. Bár akkor ők is fizethetnének neked, hogy kiszolgálod őket...

A lényeg: ne menj!

2015. aug. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

én se tartanálak el vagy költöz haza vagy keres munkát

szeptemberig pár hét van addig talán kibirod ott is

2015. aug. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!