Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Az apósom egy zsarnok, a...

Az apósom egy zsarnok, a leendő gyerekeinkre kényszeríteni akarja a sielést, nekem erről más a véleményem, hogy oldjuk a konfliktust?

Figyelt kérdés

Az apósomék elég gazdagok, és amolyan síparadicsom - luxussport rajongók. A vőlegényemet és a tesóját kiskoruktól sieltették, snowboardoztatták. Az apósom elég zsarnok, ő a főnök a családjukban. Mindenki hallgat is rá persze. Eddig még nem volt köztünk nagy súrlódás, mert én mindig visszavonultam, de eléggé kezdem már unni.

Meghatározta a fiának, hogy mi legyen (közgazdász) noha ő színész akart lenni, de az apjától annyira félt, hogy bele se mert gondolni. Meghatározta, hogy a gyerekei szabadidejükben a kertjeiket túrják, mert az a jó. Mert ő így gondolja. (Van benne persze jó is.)

Az egész életét belőtte a gyerekeinek, hogy hány évesen mit csináljanak, mert ő tudja, mert ő mindent jól tud.

Most már arról beszél, hogy majd az unokáinak - mellesleg az én gyerekeim - három évesen vesz síléceket, mert jobb ha minél hamarabb szokják a téli sportokat.

Tervezget, előír, és a vőlegényem szó nélkül tűri.

Nálunk a sielés nem volt divat, mi korcsolyázni szeretünk, szerintük ez nem túl "menő".

Én személy szerint viszolygok a sieléstől, az összes ismerősöm kivétel nélkül szenvedett már síbalesetet, és tudom, mennyire kockázatos, a gerincnek, az egész testnek.

Nem akarom, hogy a gyerekeim sielni tanuljanak.

És most, vessetek meg akár de önző leszek, nem akarom, hogy nekem is mindig mennem kelljen ilyen helyre, mert akkor nekem is tanulnom kell, hiszen az anyukájuk vagyok, hogy néz ki, hogy én nem megyek, nem vinne rá a lélek a picijeimet nélkülem hagyni ilyen helyekre, vagy bárhová menni. Nem, ezt nem fogom megengedni.

És már most parázok, hogy nagyon nagy veszekedések lesznek, mert ez az átkozott apósom mindenkinél okosabbnak hiszi magát, és képtelenség meggyőzni.

Mit tanácsoltok, akiknek van tapasztalat ilyen "harcokbax"?


2014. jan. 26. 02:05
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
73%

Ha mást nem is, de ezt a konfliktot lezárhatod: menj el egy gyerek ortopéd orvoshoz. (ha van pénzed, magánba, de a férjednek egy szót se) Tapintatosan, úgy, hogy a gyerekek ne hallják, mondd el az orvosnak röviden a helyzetet (félsz a balesettől, apuka mániás), és kérd meg, hogy írja le, hogy gerincferdülés gyanúsak a gyerekek/gyerek és nem javasol xy sportokat, amíg ki nem alakul az izomzatuk.

A továbbiakban meg beszéljetek meg egy stratégiát a férjeddel. Pl. nem a közvetlen közelükben laktok, rábólintotok előljáróban xy dologra, de "jajjközbejött valami", a síelés időpontjára már jajj lefoglaltuk a barbadosi utat :), stb. Előbb utóbb nagypapi rájön, hogy a többi gyermeke családján uralkodhat, de rajtatok kevésbé.

(Bár azért cseppet irigyellek a helyzetedért, nekem másfél hónap múlva laknom se lesz hol, pedig csak 3 MFt hiányzik egy sajáthoz...)

Hajrá, felnőttek vagytok!


(ui.: ha nem akarod mindig felcseszni magad apósodon, kezeld úgy, mint egy akaratos gyereket, tulajdonképp az is. szépen, nyugodtan: most sajnos nem vesszük meg a negyvenhatodik transformerst Pistike... :) hülyék ellen mindig bejön. :) )

2014. jan. 26. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Hát nem semmi, milyen okos vagy :) <3 nagyon köszönöm, ilyet nem tudtam volna kitalálni, zseniális!


Írok privit!

2014. jan. 26. 04:41
 3/29 anonim ***** válasza:
91%
Az elso tanácsa tipikus ne nézzünk szembe a problémával elgondolás, nem megoldás. Meg kell mondani aposnak, hogy "Pista bácsi, en es Zoli nem akarjuk hogy a leendő gyerekeink sieljenek. Miért? Mert nem akarjuk. Miért? Mert nem akarjuk." Ugyanaz a valasz, ugyanazzal a hangsúllyal. Mondjuk ki kell állni a véleményed mellett es a parodnak is.
2014. jan. 26. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
94%
Sajnos a sarkatokra kell állnotok, vőlegényeddel együtt és szintén elmondani, hogy a ti döntésetek mi. Mindent nem lehet kikerülni orvosi papírral. Később jön majd más ötlete apósodnak.
2014. jan. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
73%
Aki elég karakán, mint 3-as és 4-es, az megmeri tenni. De ha valaki úgy nőtt fel, hogy világ életében elnyomták, rettegésben és függésben tartották, az nem meri megtenni. Emberi tulajdonság, ez van. Nagyon-nagyon sok idő és hosszú tanulási folyamat, hogy élesen váltani merjen valaki a habitusán, gondolkodásán.
2014. jan. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
84%

Állj a sarkadra apósoddal szemben, és a férjedet is kérd erre. Ne ő határozza meg az életeteket!

Viszont amit nem értek, miért ellenzed annyira, hogy a leendő gyerekeid megtanuljanak síelni? Kicsit drága sport, de ha a nagyszülők biztosítanak hozzá mindent, miért ne?

Én úgy gondolom, ahhoz hogy megvédd a gyerekeid pl egy síbalesettől, nem az a megoldás, hogy nem tanítod meg síelni, hanem éppen az, hogy megtanítod jól síelni! Gondold át :)

2014. jan. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Dehat meg nincsenek meg a gyerekek, mit parazol mar most? :)
2014. jan. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom egy még meg sem született gyerekről honnan tudod, hogy mit fog szeretni vagy mit sem?
2014. jan. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
95%

Én ott kezdeném, hogy amig a völegényem nem válik le az apjáról, addig nem kötnék vele semmi esetre sem házasságot és nem vállanék gyereket.


Ugyanis TE hiába nem akarod, hogy a (még nem létezö) gyerekeid eletét az após szabja meg, ha a jövendöbelid beleegyezik - ugyanis ö ugyanolyan szülö (lesz), mint te.


De abból, amit leírtál, a völegényed kßeptelen önálló életre, teljes mértékben függ lelkileg az apjától, ezért amíg ez nem változik meg döntöen, addig nektek soha nem lesz saját életetek, mindig és mindenben az após fog dönteni.


A sielés lesz a legkisebb probléma ebben az esetben.

2014. jan. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
91%
Az orvosos dolog nem hiszem,hogy műkődne. Nem azért mert az orvos nem irná meg bár itt is lehet gondok lennének hanbem azért mert marhára nem fogja érdekelni apósodat a papír. Tudfom nálunk is hasonlló a helyzet csak én kerek perec kijelentettem,hogy a saját gyerekeimmel kapcsolatban én is párom döntünk. Csak ebbe egyértelműen egyezzni kellene a vélerményeteknek és a párodnak kellene szólni a családjába mert te leszel a rossz.
2014. jan. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!