Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom legutóbbi húzása,...

Anyósom legutóbbi húzása, jogos, hogy rosszul esik?

Figyelt kérdés
A párom gazdag nénikéje küldött neki egy kis pénzt, mert találkozott az anyukájával. Az anyukája négyszemközt azt mondta a páromnak, hogy csak akkor kapja meg a pénzt, ha előlem eltitkolja, és félreteszi magának. A párom elvette a pénzt, majd elmondta nekem. Haragszom az anyukájára, mert semmi oda nem volt erre (közös számla van, egyformán keresünk, egyformán költünk), és nem értem, hogy miért nem tudja végre, lassan négy év után elfogadni, hogy boldogok vagyunk a fiával. Mit gondoltok, túlreagálom?
2015. dec. 11. 19:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
2%

Én a helyedben venném az adást, hogy jó oké nem árt a 3 lépés távolság. Elgondolkodnék azon is, hogy mit tehettem ami nála kiváltotta ezt, hiszen nem szokása az embereknek ilyen szöveggel odaadni valakinek pénzt. A másik, amit ilyenkor szoktam csinálni, elég aljas húzás ez is, de legalább szerzel egy jó pontot kedves anyósnál.


Tegyük fel, kell neki valami segítség, ami nem olyan olcsó dolog, először elgondolkozol ezen és hát a végén mégis belemész, hiszen neked van egy kis félre tett pénzed, amiből megtudod oldani és még a hó végére is kijöttök, nem haltok éhen. Na ezt párszor bejátszod, nefélj többet anyósod nem fog ilyen megjegyzéseket mondani a férjednek.

2015. dec. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
15%

Bocs,de ez így elég egyoldalú!


Milyen a kapcsolatod a pároddal?

Mivel foglalkozol és mennyit keresel?


Lehet,hogy csak félti a gyerekét.


Én és a baráti köröm jelentős része rak nyíltan,de többnyire titokban félre,ha a másik lelépne és ő utcára kerülne! Bizony! Egyik srácnak még lakása is van úgy,hogy a felesége sem tudja! Nem kéjlak,csak menekülési terv!


29/F

2015. dec. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%

Érdekes...nálunk egyszer volt olyan, amikor a férjem még "csak" a vőlegényem volt, hogy átugrott a szüleihez, a drága édesanyja pedig elkezdte faggatni a férjem, hogy hogy állunk anyagilag, meg tudunk-e spórolni stb. A férjem mondta neki, hogy mikor hogyan, van amikor többet tudunk félrerakni a hónap végén, van amikor nem, mikor hogyan jön ki...

Erre anyós közölte vele, hogy van egy olyan ötlete, hogy a férjem adjon neki minden hónapban 20-30 ezer forintot, és ő majd elteszi "nekünk", hogy biztosan tudjunk félrerakni. De nehogy megmondja nekem, hogy ő odaad neki minden hónapban x forintot...

Gondolhatod, hogy amikor aznap délután elmesélte nekem ezt a férjem, azaz akkor még vőlegényem, mennyire "boldog" voltam. A mai napig nem tudom , hogy miért szerette volna ezt, de akkor a férjem lerendezte annyival, hogy nálunk nem így működnek ezek a dolgok, meg, hogy sunnyogunk a másik előtt. Pedig akkor már több mint 2 éve együtt voltunk, és 1,5 éve együtt is éltünk már és közös kasszán voltunk.

Szerintem anyósod nem bízik benned, és valószínűnek tartom, hogy azt feltételezi, hogy vagy elherdálnád azt a pénzt, vagy csak a fiacskájának akarta bebiztosítani, hogy ha bármi lenne közöttetek, akkor legyen mihez nyúlnia stb.

Nálunk is volt olyan, hogy Karácsony előtt a szüleim adtak x összeget nekem és a testvéreimnek is, de ők úgy adták, hogy a férjeinknek/párunknak is, tehát nem titkolózva, meg sunnyogva, hogy ez titok lenne..

Ne szívd mellre, én nem foglalkoznék vele a helyedben, ahogy anyósnál sem tettem, de megjegyeztem...;)

2015. dec. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Szóval nekem is kéne menekülési terv? Eszembe se jutott. Közös spórolt pénzünk van, nem raknék félre a hátra mögött, az pont olyan lenne, mint széthordani a kapcsolatunk. Ha esetleg gond lesz, hát elfelezzük, ez alap. Anyuka első perctől nem szeret, pedig segítek neki, kedvesen viselkedem...csak nem hagyom, hogy mindenbe beleszóljon (ezt mondjuk a pártom se hagyja :-D). Igyekszem neeem magamra venni, de amikor épp azt hinném, hogy na nyugi van, akkor jön egy ilyen.
2015. dec. 11. 20:28
 5/13 anonim ***** válasza:
71%
3-as vagyok, mintha én írtam volna a legutóbbi hozzászólásod! :D Nálunk dettó ez van. Próbálok pozitívan hozzájuk állni, de mindig van egy-egy beszólásuk, meg hátam mögötti duruzsolás a férjemnek ami kivágja a biztosítékot nálam. De mivel a férjem miatt nem akarok balhét, meg jobb a családi béke, mi sokszor itthon vitázunk a férjemmel anyósék miatt...:( De van egy olyan érzésem, hogy nem sokáig tudom nyelni a békát.:(
2015. dec. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ha csak rajtam múlna, már rég megmondtam vonna neki a magamét, de én is úgy gondolom, hogy jobb a békesség, mégiscsak ő szülte a kedvesen :-). Meg szemtől szembe nem mer támadni...
2015. dec. 11. 20:42
 7/13 anonim ***** válasza:
41%

nem tudom, miért kellett volna titkolnia a párodnak. Ebből max annyi jön le, párod bízik benned, anyósod kevésbé.


Amúgy én nem vagyok közös számla híve. Nálunk külön számla van. Nem is tudok a családban senkit az én ágamon ahol közös a számla. még a nagyszüleimnek is külön volt, pedig egymás mellől haltak meg több mint 55 év házasság után.. Mindig azt mondta nagymamám, sose tudhatjuk mit hoz az élet. Mondjuk ők háborúban születtek, majd túléltek mégegyet, vagyonelkobzást, államosítást stb... volt hogy volt annak a külön számlának értelme többször is. pedig ők mindvégig kitartottak egymás mellett. Szóval én azt tanultam pénzügyekben igenis nem árt a saját. elég ha tudunk a másikéról, úgyis együtt költünk stb. de jobb ha van külön is. vannak dolgok amiket muszáj gyakorlatiasan nézni, a pénzügyek ilyenek.

2015. dec. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%

Nem reagálod túl.

Más kérdés, hogy férjed helyében én anyámnak megmondtam volna: szó sem lehet arról, hogy ezt eltitkoljam, úgyhogy ne adja, ha nem akarja. Ha pedig mégis odaadta volna, akkor a pénzt neked elmondtam volna, hanem az ostoba körítést bizony elhallgattam volna (hogy ne húzd magad rajta).

2015. dec. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%
Mondd meg anyósodnak, hogy ne féltse már azt a kis pénzt, amit a párod kapott, nem fogsz vele lelépni, mert ha maradsz, akkor életed végéig pumpolhatod és az sokkal jobban megéri. :)
2015. dec. 12. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%
Nem reagálod tul, de nem is csinálnék belole ügyet. Boldogok vagytok ez a lenyeg.
2015. dec. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!