Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Én gondolkozok rosszul vagy...

Én gondolkozok rosszul vagy ez szerintetek se normális ha valaki ennyire oda van az anyjáért?

Figyelt kérdés
Volt barátommal 3 év után szakitottam mert azt mondta, hogy ö sose hagyja el az anyját, mert magát nem tudná eltartani. Az anyja iszik. Nem akartam így élni, elhagytam pedig nagyon szerettem. Persze mostani barátommal is hasonló a helyzet. Szüleinek kevés a nyugdijuk, leghamarabb 5 év múlva költözne velem össze de akkor se biztos. Baj ez, hogy 23 évesen saját életét akarok, anyós nélkül? Egy életem van amit szeretnék boldogan leélni, nem feszengve. Nem akarok több évem elveszteni senkire. Én gondolkodok rosszul vagy csak megint rosszul választottam?

2015. okt. 25. 17:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%

Kb ennyi idős voltam amikor megfordult a fejemben 3 hasonló padi után hogy csak árvával ismerkedek...


Aztán végül csak van anyja páromnak,volt kicsi szenvedés,de csak elköltözött.


Normális amire vágysz,ebből ne engedj

2015. okt. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Dehogy gondolkozol rosszul. 28 éves korodban TALÁN lesz valami... Ez nem hangzik jól, ezt Neked is látnod kell... Hisz magad is írod, hogy egy ételed van s NEM ezt akarod, múltkor sem ment...

Az nagyon OK, hogy az ember szereti a szüleit, segíti is őket, ha kell, de emiatt velük élni saját család helyett... Az már túlzás.

Ismertem én is olyat, akinek ápolnia/ápoltatnia kellett a szüleit, sokszor volt náluk, de attól még megvolt a maga élete, feleséggel, gyermekekkel, munkával...

2015. okt. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Én ferfikent vagyok igy csak itt az anyos es ex-anyosok nem ittak. De beleszoltak mindenbe...
2015. okt. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Ha együtt akarsz valaki anyjával élni, maradja sajátodnál. Ilyen korban, ha már komolyodik egy kapcoslat, beteges ennyire anyucihoz ragaszkodni, ebből nehogy engedj.
2015. okt. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%

Megértelek téged, de nem mindegy hogy milyen az anyja a párodnak vagy az apja.


Én is amikor összeköltöztem 1 év után a barátommal pontosabban én költöztem hozzájuk nagyon féltem ettől hogy együtt anyósékkal, szinte gyomoridegem volt már. De én messze laktam a páromtól, felénk alig volt normális munkalehetőség a gyári munkán kívül, ezért is döntöttem hogy a páromékhoz költözöm. A párom mondta hogy lehet szó külön költözésről kettesben de egyrészt nagy az ő házuk, a testvérei kirepültek a fészekből, az anyukája le lett százalékolva apukája nyugdíjasként azért eljárt még dolgozni heti 2-3 alkalommal mert neki egyben hobbija is a munkája meg minden. Szóval én odaköltöztem azzal hogy legyen időm nyugodtan munkát találni és spóroljunk egy kicsit hogy ne kelljen minden kiadásunkat külön kicentiznünk meg nagy a ház elférünk ott. Akkor belementem és bár féltem eleinte mert még a szüleit sem ismertem igazán, de én valahogy 1-2 hét után annyira megszoktam ezt meg úgy tetszett is hogy amikor láttam mennyi pénzt tudunk megspórolni hogy valahogy már nem vágytam úgy albérletbe. A párom mindenképp a közelben akart lakást hogy gyalog is 5-10 perc alatt ideérjen ha valami gond van és nem ülhet be az autóba mert ivott stb... miatt. Akkor nem nagyon találtunk így mondtam hogy nem kell elsietni aminek örült is mert nem nagyon akarja itt hagyni a szüleit főleg hogy apukája már nem bírja ő sem a favágást meg sokszor ő is segítségre szorul és anyagilag is elég jól megérné nekünk. Végül 1 éve hogy itt lakom és őszintén imádok itt élni. A párom ettől független majdnem naponta megemlíti hogy ha nagyon kettesben akarunk élni nézhetünk lakást ha szeretném, de én mondom hogy nem kell jó itt nekünk. A párom is jól kijön a szüleivel. Ha a testvére idejön párnapra a családjával látogatóba akkor picit kellemetlen mert a felső szinten szoktak lenni ők is ahol mi is, a szülők már leköltöztek az alsó szintre mert terveb van véve hogy átalakítjuk a házat mert amúgy is ráfér már egy felújítás, és ameddig van úgy pénz, ismeretség meg apósnak ereje addig kellene ezt megtenni hogy a két szintet külön választva alakítanánk ki két külön lakást úgy hogy az alsó szinten egy kisebb előteret ahol a lépcső van megkapnánk mi külön bejáratnak ahol még a konyhánk egy étkező sarokkal elférne és akkor a felső szinten ahol a mini konyhánk van ahol azt megtudjuk tenni hogy hétköznap a kajánkat megmelegítjük és meg esszük kb ennyi. Így akkor a fürdőszobánkba is lenne egy külön tusoló rész mert az nekünk csak a kádban megoldható, és a wc helyiség is külön részen lenne plusz nekünk a nagyszoba lehetne egy nappali és a két kisebb szoba amiből az egyik csak tároló szoba, másik meg a tesójáé az lenne nekünk még megcsinálva hálószobának meg gyerekszobának. Az alsó szinten meg a műhelyből lenne egy nagyobb szoba ami a tesójáéknak jó lesz vendégszobának. A műhely pedig csak a garázsban lenne így is.


Alapvetően most ez a tervünk jövő februárig van időnk eldönteni mit akarunk, mert lényegében a ház csak a páromé mert a tesója örökölte meg a nagyszülők házát és akkor cserébe csak a páromé a nagy ház ami még nem hivatalos mert még az anyukája nevén van, de jelen pillanatban ez a terv áll fenn. Az én szüleim is segítenek ebben de ők is erősen tanácsolják hogy jobban járok ha itt maradunk mert mégis nagy ház, az anyósékkal jól kijövök mert tényleg nagyon aranyosak, meg rendesek. A házimunkába mindig segítek, ugye az alap, de általában mindig megvan hogy ki mit szokott csinálni. A bevásárlás közös ami maximálisan jól tud működni mert anyóssal nagyon jó elshoppingolgatni és ha a barátomnak nincs kedve velünk jönni akkor én is eltudom vinni anyóst autóval, és mindig tényleg soha semmi baj köztünk. A párom nem lóg a szülei nyakán mindig, ők sem a mi nyakunkon, tiszteljük egymás szokásait mert elvégre elég hasonlóak hozzám. Apósom is egy nagyon vicces aranyos ember mert én korán kelő típus vagyok és általában a közös konyhában szoktam reggelizni ott meg tök jól eldumálunk apósommal ameddig a párom alszik közbe csinálok neki reggelit meg minden.


Nálunk ez működik és nekem eszem ágába sincs már költözni. Persze jó lenne a külön élet de ez kb szinte az mert sokszor észre sem veszem hogy többen vagyunk itthon és ha magányra vágyom mindig megkapom mert nem jönnek utánam 2 percenként és kérdezősködnek.

2015. okt. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%
Biztosan van valamiféle lelki oka, hogy olyan férfiakat választasz, akik az átlagosnál jobban kötődnek az anyukhoz, mert ők feltehetően az átlagnál érzékenyebbek, empatikusabbak, megértőbbek, társként is becsülik a nőket, ami a szerelmi partner irányában is kifejeződik. Ugyanakkor a nők hajlamosabbak megértőbbek lenni a valamilyen szempontból függő, tehát hátrányosabb helyzetű férfiak irányában, mert előjön belőlük a segítőkészség. Bizonyos fajta kompromisszumot szinte mindig kell kötni, ha az ember egy vadidegennel köti össze életét, hiszen esetleg két különböző életfelfogás ütközik majd. Az természetes dolog, hogy a szülőket lehetőség szerint segíti a gyerekük, de a szülő részéről is meg kell lenni annak a hozzáállásnak, hogy segítik a gyerek leválását. Ha ez nem történik meg, nincsen ebbe az irányba mutató önálló kezdeményezés a szülő részéről, akkor nem szabad belemenni ilyen helyzetekbe, mert anyagi és érzelmi tekintetben egyaránt károsodásra lehet számítani.
2015. okt. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szörnyű és elég szomorú, hogy nagykorú férfiak életképtelenek!


Jobb lenne még keresgélni, ezek a fiatalemberek később sem tudnak majd pénzt keresni!

Ha magát sem képes eltartani, akkor mi lesz, ha közös gyereketek lesz.

2015. okt. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
29%

kicsit önző vagy szerintem.persze nem mondom ,hogy te pelenkázd az anyóst ,de nehogy már ferde szemmel nézz arra aki gondoskodik a beteg szüleiről.neked hogy esne fordított helyzetben?

azt megértem ,hogy oda nem akarsz költözni ,de a közelben szerintem megoldható lenne.

lehet hogy nem egyszerű esetek ,lesznek konfligtusok és nehézségek ,de ha találsz egy olyan férfit aki igazi társad lesz és megérdemli ,akkor inkább segíts neki.

2015. okt. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
57%
egyet értek veled. felnőtt kapcsolat része az együttélés, vagy legalábbis az igény rá. ez a várjunk még 5 évet dolog elég meredek felnőttként. szerintem keress olyat aki hozzád hasonlóan gondolkozik
2015. okt. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
57%
Jól gondolkodsz, de el kellene azon is gondolkodni, hogy miért futsz bele rendszeresen ilyen anyuci pici fiaiba, akik képtelenek leválni.
2015. okt. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!