Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogosan esik rosszul ez...

Jogosan esik rosszul ez anyósom részéről?

Figyelt kérdés

Két hét és megszületik a babánk.

De semmit nem vett neki. Természetesen nem is várom/várjuk el, csak maga a gesztus. Míg a három másik nagyobb unokájának azért vásárol ezt-azt.

Nincs vele rossz kapcsolatom, hogy ez lenne az oka.

Nem említettem neki csak a kedvesemnek.



2015. ápr. 19. 10:59
 1/8 anonim ***** válasza:
majd vesz.Bizonyára kivár kisfiú kislány:)Hiába van ám 4D-és uh.Az ismim is bevásárolt csupa kéket.Mire kiért kislány lett.
2015. ápr. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

Nálunk ugyanez volt a helyzet, méghozzá azért, mert anyósom rühell engem és nem is tikolja.

Aztán amint megszületett a baba és meglátta róla az első fotókat, elhalmozta mindennel, idejött meglátogatni és ki se lehetett innen robbantani két napig. :)

Azóta is 2-3 naponta idetelefonál, érdeklődik, olyan mintha teljesen kicserélték volna. :)

2015. ápr. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ne essen rosszul. Ha megszületett és továbbra sem gondol ilyesmire, nem foglalkozik az unokával, majd akkor.


Van aki babonából nem vesz semmit a gyereknek, amíg meg nem születik. Persze ha veled együtt a sógornőd is babát vár és a még meg nem született unoka el van halmozva, akkor más, de így egyelőre még felesleges ezzel foglalkoznod. :) Ne vedd rossz néven.

2015. ápr. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
én is babonára tippelek, sokan azért nem vesznek a születendő gyereknek semmit, nehogy valami baj érje a szülésnél...
2015. ápr. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom.

Nem beszél soha babonarol. Amikor a lánya volt állapotos akkor vett ruhákat.

Kíváncsi leszek meg változik e a helyzet.

2015. ápr. 19. 11:38
 6/8 anonim ***** válasza:

Sokan babonások, ezért nem vesznek előtte semmit. Máshol nem szokás.


Pl. nálunk a családban mindig úgy volt, hogy miután megszületett a baba, a kórházban meglátogattuk őket, adtunk 1-2 apróbb ajándékot, a nagyobb dolgokat esetlegesen meg mikorra hazaengedték őket vagy az apukának adtuk, nem az anyukának (ugye sokan nem szeretik, ha pár napos-hetes babával látogatnak). Unokatestvéreimnél, sógornőméknél is így volt, szóval én nem tartom furcsának, hogy előtte nem kap az ember semmit.


A másik az, hogy rengeteg pár magának szereti megvenni a szükséges dolgokat, és a baba érkezése után tűnik fel sokszor, hogy mi az, amire nem gondoltak, de mégis kéne, szóval ilyenkor hasznosabban lehet ajándékozni.

2015. ápr. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért remélem fontosabb dolgod is akad, mint ezen agyalni...


Ezer oka lehet, nálunk a gyerek születése után szoktunk ajándékozni az első látogatáskor.

2015. ápr. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
82%

Isten bizony nem hiszem el, hogy minden második kérdés arról szól, hogy nem vigyáz az unokára, nem annyit vigyáz, amennyit kellene, nem vesz neki, nem eleget vesz neki......

Hát basszus, hadd döntse el egy felnőtt ember, hogy a pénzéből, szabadidejéből mire költ.

Nem jogos, hogy rosszul esik neked, mert ebben benne van, hogy elvárod.

2015. ápr. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!