Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tegezed vagy magázod a párod...

Tegezed vagy magázod a párod szüleit?

Figyelt kérdés

Az előző barátom szülei elváltak, de az anyukájával, az apukájával, illetve a mostohaszüleivel is eléggé barátságos volt a viszonyunk, már a kezdetektől fogva tegeződtünk, mindketten úgy fogadtak, hogy nehogy magázzam őket.

A jelenlegi párommal 2,5 éve vagyunk együtt, ő 25 éves, eléggé késői gyerek volt a családban, a testvérei ~13 évvel idősebbek nála. Az anyukája 64 év körüli lehet, eléggé megkeseredett, folyton ellenem van, szerencsére messze lakik, de karácsonykor muszáj lesz elmennem hozzá. Az apukája is csak annyit mondott, hogy ne köszönjek neki jó napottal, hanem csókolom + keresztneve. Korábban az anyukájának is jó napottal meg viszont látással köszöntem, de ő is így köszönt nekem, ami elég távolságtartónak tűnt, mikor legutóbb ott voltam akkor csókolomoztam az anyját is, ekkor átváltott a sziára.

Furcsa számomra, hogy a korábbi kapcsolatomnál barátságos családi háttér fogadott, itt pedig nem, furcsa magázódni, mert a munkahelyemen az 58 éves bérszámfejtő néni is mondta, hogy tegezzem. Persze bizonyos helyzetekben a magázódás a normális , csak számomra szokatlan, eddig csak idegeneket magáztam.

Nálatok ez hogy van?


2015. dec. 22. 13:19
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
67%

Először magáztam őket. Elváltak már rég. Apuka kb második alkalommal mondtam hogy tegezzem, anyuka fél év után.

19L (2,5 éve együtt)

2015. dec. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%
Több mint 3 éve vagyok együtt a párommal, mégis magázom a szüleit. Ez van, így szoktuk meg. Én nem kezdeményezhetek, tegeződést és nem is akarok, jó ez így. Ők azért kedvesek nagyon, meg jól el vagyunk.
2015. dec. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem tegezem őket, 10 éve vagyunk együtt, egy ideje házasok is vagyunk.

Nekem ez a normális. Anyukám se tegezte az anyósát, sőt ő még a saját szüleit sem (na az már furcsa lenne).


Ez simán összefér azzal, hogy a munkahelyemen mindenki tegeződik. A 20 éves pályakezdő és a nyugdíj előtt álló 60-as kolléganő is.

2015. dec. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
77%
Tegezem. Az első pillanattól fogva.
2015. dec. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%
Magáztam, amikor mondták hogy tegeződjünk, azóta tegezem. De a megszólításnál a néni, bácsi még játszik.
2015. dec. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%
Lassan 17 éve ismerem a feleségem szüleit (14 éve ők az anyósom és apósom). Én magázom őket, ők tegeznek engem. Engem ez nem zavar, mert én csak a lányukat vettem el és még mindig nagyon szeretem. Évente 5 alkalommal találkozunk, de hetente beszélgetünk a skypeon, ahol szintén magázom őket.
2015. dec. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
90%
10 éve vagyunk egyutt, 5 éve vagyunk házasok és 2 gyerekunk van. Az apósnak csókolomot koszonok (az elso perctol), anyósomat tegezem, amikor megkért rá. Férjem magázza a szuleimet. Anyukám szintén zárkózott személyiség, soha sem fogja megkérni férjemet ill. a sógornoimet, h tegezze (pedig csak 53 éves).
2015. dec. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%
Magázom őket, 10 éve vagyunk együtt a férjemmel. Kezdetben engem is zavart, mert a volt sógorom simán tegezte mindkettőt, de mára megszoktam, és nem is tudnám őket tegezni. Nálunk apósom 65 anyósom 63 éves.
2015. dec. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
29%

Én is 25 éves vagyok és párom szülei 65 körül vannak :) Tőlem az elejétől fogva kérték, hogy tegezzem őket, mert hogy családtag vagyok. (pedig csak 2 hónapja voltam akkor még a párommal, de tudták, hogy komolyan gondoljuk).


Én szüleim eléggé szorongtak emiatt, nem tudták, hogy mit kérjenek páromtól, az elején még magázódtak, aztán mikor mondtam, hogy az ő szülei hogy vannak ezzel, akkor megnyugodtak és azóta mindenki tegez mindenkit :D

2015. dec. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
29%
A csaladok, az idös szülök nem egyformak. Sokan követik a modern kor szellemet, es az adott kor szokasait. Vannak olyan emberek, akik a legszivesebben megallitanak az idö forgasat. Ök maskepp nöttek fel, maskepp neveltek öket. Ha keri a baratod anyja, hogy "csokolom"-ot köszönjel, akkor megteheted. Regimodi, de nem olyan keres, amit nem lehet teljesiteni. Azt gondolom, hogy a kerdesedet azert irtad ki, mert mar most foglalkoztat, söt talan nyomaszt a karacsonyi latogatas. Nem reszletezted, hogy miben nyilvanul meg a "folyton ellenem van" kapcsolat. Ha ugy erzed, hogy elviselhetetlen szamodra a "kötelezö" rokonlatogatas, akkor maradj otthon. Te döntöd el, hogy a baratod/elettarsad anyja milyen mertekben szolhat bele a maganeletetekbe. Ha megalaznak vagy megszegyenitenek, akkor nem kell kötelezönek erezned a rokonlatogatast. Ha az anyuka baratsagtalan es megkeseredett, arrol te nem tehetsz. Nyilvan sokkal ertekesebb egy kapcsolat, ha a csaladtagok baratsagosak es erdeklödök egymassal szemben. Az elözö kapcsolatodnal ilyen volt, es a mostaninal ez mas. Ezt el kell fogadni ugy, ahogy van. Masokat nem lehet megvaltoztatni.
2015. dec. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!