Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit lehet kezdeni a férjem...

Mit lehet kezdeni a férjem szüleivel, akik őt istenítik, és mindenkit hozzá hasonlítanak? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Alapvetően nincs rossz kapcsolatom a férjem szüleivel. Azt tudni kell a férjemről, hogy orvos, sokra vitte, nagyon okos, tény, hogy mindig kiemelkedő volt a teljesítménye, legyen az tanulás vagy munka. A szülei joggal büszkék rá, de már túlzásba viszik. A férjemnek van például egy öccse, akit semmibe vesznek, mert ő "csak" sportban volt kiemelkedő a suliban és "csak" tanár lett belőle. Az semmi!


Az már azóta alap, mióta ismerem őket, hogy minden családi összejövetelen végighallgatjuk, hogy a férjem mekkora zseni, az volt mindig is, felemlegetik az összes iskolai eredményét (az öccse sporteredményei smafu).


De már van 2 kislányunk (3 éves és egy 3 hónapos), és most ők vannak soron az összehasonlítgatásban. Amikor a lányom még nem beszélt: "jaj, hát ez rosszat jelent, XY (a férjem) már kerek egész mondatokban beszélt ennyi idősen!" és hasonló károgások.


A legutóbb akkor szakadt el a cérna, amikor anyósom közölte a gyerekeim képességeire célozva, hogy bezzeg XY 4 hetesen meg tudta mutatni a nagyija szemüvegét ha megkérték rá, és különben is csodagyerek volt, csak azért nem lett akadémikus, mert nem akart, a mi gyerekeink ezt a szintet nem tudják megközelíteni, de nincs semmi baj, elég, ha ÁTLAGOSAK. Ez egyébként onnan indult, hogy a 3 éves lányom rajzolt egy korának teljesen megfelelő rajzot, de a férjem persze 2,5 évesen már komplett kivehető emberrajzokat készített. Ahelyett, hogy örültek volna a rajzának, ezt vágták a fejemhez, persze a gyerek előtt.


Erre bennem elpattant valami, és rávilágítottam arra, hogy a 3 éves gyerek már most beérte az apját, mert a férjem 32 évesen is ugyanazon a színvonalon rajzol, mint egy 3 éves.


Na, erre iszonyúan dühösek lettek, közölték, hogy XY teljesítményét soha senki nem fogja überelni. Fogtam a gyerekeket, és eljöttünk.


Itthon elmondtam a férjemnek, jól felhúzta magát, fel akarta hívni az anyját egyből, de nem hagytam, nem akartam karácsony előtt még több konfliktust.


Hogyan lehetne ezt kezelni? Nem akarok haragot tartani, mert egyébként ezen kívül nem volt velük konfliktusunk soha, a lányom imádja őket. Viszont nem akarom, hogy a gyerekeim is úgy nőjenek fel, mint a sógorom, folyton XY árnyékában, hozzá hasonlíttatva.


2015. dec. 23. 09:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%

erre nem lehet mit mondani. egy kis humor biztosan segít,

xy - járhatna superman polóban de folyton emlegethetné hogy kriptonitot az öccsétől kapta:D

2015. dec. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
ez a férjed hibája, már 15 éve helyre kellett volna raknia a szüleit, azzal, hogy nem tette, csak erősítette, hogy ez elfogadható viselkedés vele és a tesójával szemben
2015. dec. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
karácsony ide vagy oda velem ha pölö sógornő kekeckedni fog megfogadtam, hogy nem fogom hagyni magam. te is tedd ezt, a gyerekek még túl kicsik hogy beivódjon ez az emlék nekik.Közöld velük, hogy bár a férjed tényleg nagyon okos és sokra vitte, de bőven sok embert fel tudsz sorolni aki a történelem során többre vitte és a tanári szakma is becsülendő, hisz ő meg a jövendő nemzedéket okítja. Apámnak is volt ilyen kollégája, minden hónapban egyre többet tudott a gyereke, míg végül a gyerek már pár hónaposan összehajtotta az ágyneműjét XD
2015. dec. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%

Igen, szerintem is a férjed hibája, hogy nem rakta még őket helyre.

Pl., amiatt is, hogy az öccsének hogyan esik, hogy mindig csak a bátyját dicsérik.

Azt sem értem, hogy amikor a kisgyereketek képességein problémáznak ("jaj, hát az probléma, hogy ennyi idősen még ezt nem tudja csinálni"), miért nem rakta helyre őket azzal, hogy neki a gyerekei úgy tökéletesek, ahogy vannak, és senki ne merje őket szapulni.

2015. dec. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

A férjem nem volt ott az ominózus esetnél, egyébként biztos megvédte volna a gyereket, ahogy én is megtettem.


Egész kamaszkorában szarul érezte magát a nyilvánvaló megkülönböztetés miatt, szerencsére a tesójával ettől még jó a kapcsolata. Amikor őt dicsérték, igyekezett mindig az öccse eredményeit is szóba hozni. Nyílt konfliktust akkor még nem vállalt fel emiatt, viszont mióta felnőtt és elköltözött, már markánsabban megfogalmazza a véleményét. Sajnos sokat nem ért el vele. Pedig a szülei pedagógusok, tanult, intelligens emberek, ezért nem is értem.

2015. dec. 23. 10:28
 6/13 anonim ***** válasza:
50%

nevetséges viselkedés.

az ilyenekkel jobb megszakítani a kapcsolatot, mert a jövőben egy elég önbizalom hiányos megfelelési kényszeres embert kreálhatnak a gyereketekből.

vagy legalábbis nem szabad őket (gyerekeket) soha kettesben hagyni a nagyszülőkkel, nagyon rossz hatással lehetnek rájuk.

2015. dec. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%
akkor hagyd, hogy igenis felhívja őket karácsony ide vagy oda, mert mindig akkor lesznek ezek a balhék amikor épp van valami ünnep és hopp elszállnak így gyorsan az évek.Ha annyira okoskodnak közöld velük, hogy Einstein meg egyeseket szerzett matekból és utált zoknit viselni mégis zseni volt, nem egy gyerekrajztól lesz a gyerek zseni.
2015. dec. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 acelsziv ***** válasza:
91%

Én most igazából nem értem mi a kérdés...

Téged felhúztak, szapulták a gyerekedet. Az apja meg akarja védeni őt de neeem, te lefogod a kezét, mert jaj hát karácsony.


Aztán meg itt rinyálsz, hogy mi lehet a megoldás.

Ott volt a megoldás a férjednél, te meg lefogtad. Mitől félsz? Az esetleg elmaradó karácsonyi ajándékoktól?


Itt egyedül a férjed tud rendet vágni az idióta szülei fejében azzal, hogy jól leoltja őket a francba. Lesz belőle sértődés, harag de majd megbékélnek.


Jó nagy hülyeséget csináltál.

2015. dec. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
95%

A férjednek kell helyre tenni a szüleit.S mivel hajlandó is rá,engedd!Ne rombolják anyósodék a gyerekek önbizalmát.

Igaz,csak baráti családnál nekünk is volt hasonló esetünk.Az ő lányuk mindent jobban tudott,mint a mi fiunk.Míg egyszer a férjem közölte,hogy a mi fiunk mos magára és megfőz 3 évesen.Azóta nem szólnak be.

2015. dec. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"a szülei pedagógusok, tanult, intelligens emberek," - hát ez azért nem az intelligencia jele.

Meg az egész életük, amit leírtál róluk.


A gyerekeidet ne hagyd szekálni, akár Karácsony, akár nem.

A férjed ezek szerint látja a problémát, engedd, hadd oldja meg - ha lehet. Ha nem, hát akkor távolodni kell az anyóséktól.

2015. dec. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!