Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan magyarázzuk el ezt...

Hogyan magyarázzuk el ezt neki, hogy nem játék?

Figyelt kérdés

Anyósoméknál nagy divat a gyógyszerekkel játszani (egymásét cserélgetik, a szüleiknek felírtakat maguknak váltják ki).


Ők maguk orvoshoz nem járnak vizsgálatokra, csak a recepteket kéri ki anyósom az asszisztenstől, ha az ad mellé beutalót, arra nem mennek el. Sokszor kérnek gyógyszert hogy a nagyszülőknek kell, közben pedig nekik. (2es típusú cukrosak és magas a vérnyomásuk, szürke hályog és érelmeszesedése van anyósomnak és apósomnak).


Sokszor csak a patikustól kérik a gyógyszereket.

Ha valami fontos dolog van, akkor simán beveszi pl anyósom az erősebb vérnyomáscsökkentőt apósoméból. De minden mást is így, de sok gyógyszeren rajta van, hogy az ő betegségeikkel nem szedhető, párom már szólt és leszólta hogy ne szóljon bele, ez csak rá van írva...


Amikor náluk voltunk nekem nagyon fájt a hasam (menstruáltam és vettem be AlgoFlex M-et) anyósom hozta a Frontint hogy az görcsoldó (ő minden nap szedi, mert azóta nem görcsöl az epéje) ekkor mondtam, hogy az nem olyan görcsre van, hanem szorongásra és függővé teszi!

Előkerült egy orrspray is, mint kiderült párom nevére váltja ki mindig (ő tényleg kapta mert allergiás, ebben ópiumszármazék van, de csak 2 hónapra egy évben) és hogy már nem tud enélkül meglenni, mert ha nem használja bedugul egyből az orra! Szólt hogy ne tegye, de továbbra is veszi... Amikor párom beteg volt hozott át minden félét (antibiotikumot, nagyon erős fájdalomcsillapítókat) és bevetette vele (párom allergiás bizonyos tablettákra is, c vitaminból pl csak a tiszta port tudja szedni) persze fulladt tőle, a fájdalomcsillapítótól pedig szédült,egész éjjel szorongott!! Nem voltam otthon, mert dolgoztam és amikor felhívtam anyóst hogy mit adott neki, mert rosszul van, még én voltam a szemét, hogy nem maradtam otthon vele és miért beteg már 2 napja( meg volt fázva erősen, kapott rá neki való gyógyszereket, de 2 nap alatt nem múlik el és férfi, szenved) gyógyszerek kellettek neki, amik hatnak is...


2016. jan. 20. 12:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%
Sehogy nem kell nekik elmagyaráznod, ebben a korban (gondolom idősebbek) már nem tudsz hatni rájuk, azt tesznek amit akarnak. Annyit tegyél, hogy a pároddal beszélsz. Ne hagyd, hogy őt tömje a gyógyszereivel, de ezt csak a párod tudja visszautasítani, remélhetőleg ő nem olyan felelőtlen, hogy beveszi azt még egyszer, ami árt neki.
2016. jan. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%

Anyósodék tényleg betegek, csak fejben.


De őket nem a ti tisztetek megnevelni, és nem is hiszem, hogy sikerülne.


Ti viszont felnőtt emberek vagytok, nyugodtan mondhattok nemet a hülyeségre. Igen, a párod is. Nem számít, hogy férfi és nagybeteg, annyi esze lehetne, hogy nem fogad el "ki tudja, milyen" gyógyszert az anyjától, akiről jól tudja, hogy ilyen téren megbízhatatlan.

2016. jan. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

50esek amúgy csak, de a kocsiban is, mindenhol gyógyszeres üvegek vannak (benéz az ember az ablakon és egyből látni a váltónál, a kesztyűtartóban, durva!


Igen, vele elbeszélgettem, hogy hiába anyukája, nem szabad! Ez után a fulladós dolog után megértette hála, azóta ő is szólt nekik, hogy nem egészséges ez.


A gyógyszerek nem tartják helyettük a diétát, nem mennek el vizsgálatokra...

2016. jan. 20. 12:49
 4/20 anonim ***** válasza:
98%
Neked ebbe tényleg nem kell beleszólnod. A párodat térítsd észhez, és ennyi.
2016. jan. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
86%

Amennyiben ilyen a párod, akkor vele értesd meg hogy előbb keressen rá neten hogy mi van abban a gyógyszerben, meg ilyesmi. Vagy tiltsd el tőle. Jobbat nem tudok.

De legalábbis az anyóst gyógyszerekkel ne engedjétek be a házba. Ha a férjed már felfogta, akkor már jó úton haladtok, majd ha esetleg jön az "onoka" akkor lesz megint szép menet.


Mellékesen: Kb minden 2. orrdugulás elleni akármi függőséget okoz 2 hét alatt.


Magyarázni magyarázhatjátok, legjobb esetben nem veszik figyelembe, de még az is lehet hogy megkapod hogy ilyen meg olyan vagy. Valahogy az emberek ilyen korban nem igazán változnak.

2016. jan. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
88%

Az ellen könnyen lehet tenni, hogy a párod nevére ne írassanak semmit. Bemegy az orvoshoz és szól, hogy neki nem kell, az anyja jog nélkül íratja fel. Ha az orvos ennek tudtában továbbra is felírja, jelenteni lehet ügyfélkapun keresztül is az oepnek (bár személyesen jobban kivizsgálják). Az orvos megüti a bokáját és anyós se kap pl.: orrspray-t.


Egyébként nem kell elmagyarázni. Aki hülye, ...

De ez a párodra is igaz. Ép felnőtt nem vesz be bármilyen gyógyszert, amit kínálnak neki. Akkor se ha a "halálán van".

2016. jan. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
92%
Őket már nem fogod átnevelni, aki eddig ilyen h.ülye volt, azon már észérvekkel nem lehet segíteni. Ne fogadjatok el tőlük semmit, és ne avassátok be az egészségüggyel kapcsolatos dolgaitokba, gyereket meg véletlenül se hagyjatok náluk.
2016. jan. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
90%

Igy van, parod ugylatszik meggyozted, anyosek dolgaba meg ne szolj bele.


Amugy en nagyanyam is ilyen volt a noverevel, egymas gyogyszereit szedtek, ilyen "te, ezt irta az orvos nekem olyan jo, nem faj a labam! - Nekem a hatam faj, adjal mar belulle megprobalom, biztos jo arra is"

2016. jan. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
90%

A kérdéshez szorosan ugyan nem kapcsolódik, de: azt az orvost, amelyik csak úgy, vizsgálat vagy felülvizsgálat nélkül éveken keresztül felír gyógyszereket fel lehet és fel is KELL jelenteni, ugyanis több jogszabályt és az orvosi esküjét is megsérti vele.

Nem szabad megvárni, amíg valaki meghal. Az én nagybátyám tavaly májusban sajnos emiatt halt meg. Mert az orvos 10 éven keresztül írogatta fel neki a gyógyszert, amit amúgy max 2 évig lehetne biztonságosan szedni. A betegsége elején megvizsgálta, utána sosem, nem is látta, csak az asszisztensével küldte ki neki a receptet. A nagybátyám megbízott benne és szedte, majd a gyógyszer szépen lassan visszafordíthatatlan károkat okozott. Természetesen feljelentettük.

Ugyanígy a patikussal, recept nélkül vényköteles gyógyszereket kiadni tilos.

Még ha esetleg nem is jelentitek fel, ha bementek az orvoshoz és kicsit megszorongatjátok, tuti hogy soha többet nem ír fel semmit csak úgy.

2016. jan. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Nagy kő esett le a szívemről hogy őt meggyőztem (először volt beteg nagyon, amióta együtt vagyunk, hála évekig elkerülte minden!) erről viszont anyós tudott, mert amikor telefonált, hallotta a hangján... Nem szólt hogy jön és mondta ugye hogy ne azt vedd be, az anyád vagyok, jobban tudom, ilyen allergia nincs, nem kell mindent elhinni... tudjátok ezek a szövegek.


5éve orrsprayzik, a Frontin annál is régebben szedik naponta!

Az orvos miatt fogok szólni a páromnak, tőlem is kérte már anyós hogy írassak ezt azt (az én dokim a másik városban van hála!!), mert az övé nem írja fel, mert elvileg még nem kellett volna elfogynia, de ketten osztoznak rajta..

2016. jan. 20. 13:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!