Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan értessem meg vele,...

Hogyan értessem meg vele, hogy ez nem játék és ne akarjon lebeszélni, ledegradálni az egészet? Rosszul érint.

Figyelt kérdés

Nemrég diagnosztizáltak nálam pajzsmirigy alulműködést, várok az endokrinológusra hogy megerősítse a dolgot, de 10lett a tsh hormonom, magas a koleszerinem, alacsony a pulzusom, néha ájulás kerülget és van pár tünetem (2-3kg hízás, lassú anyagcsere a sok víz és rost ellenére ritka székelés, vérszegénység, fáradtság, erős menstruáció).

Anyukám folyton azt mondja, hogy mi van ha nem is kell kezelés, hogy nem jó dolog, ha ezeket más okozza(a 10-es érték úgy tudom elég magas és adnak hormont és akkor nem küldenének endokrinológushoz és az a hormon megegyezik a szervezetben lévővel, nem más anyag) és mindig mondja, hogy sok emberrel beszélt és abbahagyták a gyógyszert mert pl. fájt tőle a gyomruk, nekem se lesz ám kötelező szedni. Nekem viszont az orvos azt mondta, hogy akkor élethosszigtartó a kezelés, egy szem gyógyszer minden reggel.

Fiatal lány vagyok, az orvos tájékoztatott hogy akár meddő is lehet kezeletlenül és sok szív és érrendszeri betegséget okozhat, ezt pedig nem szeretném.

Szeretem anyukámat, de rosszul esik, hogy nem veszi komolyan, hanem mindig negatívan áll hozzá.


2015. szept. 29. 19:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
2015. szept. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
23%
Tuti
2015. szept. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
24%
Ne alakíts ki magadban betegségtudatot. A "lassú anyagcsere" egy humbug, biokémiailag nem értelmezhető. Ha kellően sokat mozogsz, sportolsz, akkor a fokozott vérkeringés elegendő oxigént biztosít a zsír lebontásához. Az is igaz, hogy mellékhatása minden gyógyszernek van és esetenként ezek a mellékhatások súlyosabbak, mint azok a "bajok" amire a gyógyszert adják. Az orvos nyilván a szakma elfogadott álláspontja alapján tesz egy gyógyszerelési javaslatot, aminek a megfelelőségét majd a te szervezeted pontosan megmutatja. Azután neked magadnak kell esetleg beállítani a megfelelő adagolást (ami netán a gyógyszer elhagyását is jelentheti).
2015. szept. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
Hallgass az orvosodra. A pajzsmirigy alul működés nem okoz különösebb problémát HA szeded a gyógyszeredet. Viszont arra számíts hogy endokrinológushoz igenis elküldnek, és rendszeresen kell kontrollra járnod.
2015. szept. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
46%

Hát a gyógyszerhez a legvégső esetben nyúlnék. Nekem "csak" 5 volt a TSH-án el akartak küldeni pajzsmirigy UH-ra. Én két hónapot kértem a dokitól és telefonon beszéltem a Györgyteásokkal (Büki füvesember Bp-i boltja), ők javasolták, hogy a Közönséges galaj mellé igyak szurokfű teát is. Két hónapon keresztül ittam reggel éhgyomorra a szurokfű teát, napközben távolabb a kajától pedig a közönséges galajt. 2 hónap múlva visszamentem vérvétel kontrollra, és az értékem a jó tartományba került. Én adnék egy ilyen esélyt persze orvosi (vérkép) ellenőrzéssel. Azóta sincs semmi problémám, a közönséges galajt iszom heti 1x.

A koleszterin értéke nem probléma, azon ne aggódj. Az erős menstruáció miatt vagy valószínű vérszegény, a fenti két tea arra is jó hatással lenne, hiszen a szurokfű tea az agyalapi mirigyre hat. A problémás székletre megpróbálnám a napi 1/2-1 óra esti sétát. A mozgás sokat segíthet rajta, plusz probiotikum.

Természetesen nem azt mondom, hogy ne higgy a dokinak, de mielőtt hormont tömnek beléd, egy próbát megérne, ha tényleg végig csinálod ezt a két hónapot!

2015. szept. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
35%
Azért a helyedben felhívnám az RTL Klubos jósnőt is, hogy mit mond.
2015. szept. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
22%

Ne sajnáld már ennyire magadat, mert menten sírvafakadunk mi is...

Egyél normálisan, szedj vasat és meg fog szűnni a legtöbb tüneted. Te most teljesen belelovalltad magad ebbe a "sajnáljon mindenki, mert az utolsókat rúgom" című színjátékba, nem csoda, ha anyukád sem vesz komolyan.

2015. szept. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem én írtam ki, én is 21 vagyok, de nem járok egyetemre és nincs cukrom, mellékvese és egyéb gondom, csak ez.

Én két háziorvosnál voltam (ott kaptam vasat a vérszegénységemre, mindkét orvos természetes megoldás híve) és egy kórházi endokrinológusnál, aki nem sok minden mondott, ismét vett vért és ennyi, elmegy a kórházból, így nem kaptam következő időpontot, mindkettő háziorvos az endokrinológust mondta, hogy ő dönt mindenképpen, így most egy magánhoz megyek, akit más ajánlott.

Természetesen ha nem szükséges akkor nem, de inkább egy megbízható orvos mondja, ne én, aki semmit nem tud és ne magamtól. Anyukám azért ilyen szkeptikus mert magas volt a vérnyomása, elutasította a gyógyszert és azóta csak határértéken van és hisz abban, hogy nem kell mindent kezelni, a szervezet egyedül megold mindent, még azt se szereti ha vitamint szedek, pl most a vasat is ellenzi, hogy minek. Aláírom az ő esetét, de akkor legalább semlegesen állna hozzá, hogy majd megmondja az orvos, de hülyeségnek tartja hogy elmegyek hozzá egyáltalán.

Pl. testvéremnek örökletes magas koleszterinje van, kevés sertés és marhahúst ehet, anyukám őt is folyton kioktatja hogy egyen amit akar, nem kell komolyan venni az ilyesmit meg vitaminokat szedni (neki is folyamatos vashiánya van, és könnyen kimerülnek a vitamin készletei, kálcium, magnézium stb.) egy mirigyláz óta.

Egyébként vékony vagyok (tesóm is), 46kg és 157cm magas, a csípőmre híztam a heti 3 óra mozgás + sok séta mellett, korábban könnyen formában tartottam magam.

2015. szept. 29. 21:13
 9/13 anonim ***** válasza:
68%

A 10-es tsh rohadt magas, és minden más tünetet a pm alulműködés okozza. Gyógyszerrel valóban beáll a szint, a teát én is megfontolnám, nekem is azt adták. A fenti kommenteket azok írhatták, akiknek fogalmuk sincs az egészről.

Tényleg ne legyen betegség tudatod, viszont foglalkozz vele, mert könnyen lehet vagy akár van is IR-ed és pcos-ed, viszont gyereked nagyon nehezen.

2015. szept. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
80%
Anyukáddal lehet hogy nem sok mindent tudsz kezdeni, elég -bocsánat, de -fafejűnek tűnik. Semmiképp ne hagyd magad a kezelésről lebeszélni, a pajzsmirigyproblémák maguktól nem jönnek rendbe, sem valami gyógyteától. A hormonpótlás nem olyan, mint mondjuk a fogamzásgátló, hanem a szervezet által elégtelen mennyiségben termelt pajzsmirigyhormont kell kívülről pótolni. Ez a hormon szabályozza az anyagcserét, örülhetsz, hogy nem híztál sokkal többet. A magas koleszterinszintet okozhatja pm alulműködés. Én évek óta szedek 50 mikrogramm levotiroxint, ( műtét miatt) nem tapasztalom mellékhatását. Arra számíts, hogy ha a hormonszinted be is áll a normál értékre, az alulműködés tüneteit még jó ideig, akár évekig is tapasztalni fogod. Előfordulhat, hogy idővel változtatni kell az adagoláson, ezért fontos a kontroll.
2015. szept. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!