Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tényleg tragédia, hogy "megeng...

Tényleg tragédia, hogy "megengedtem" hogy anyósom hozzánk költözzön gerincműtét után?

Figyelt kérdés

Egy kis faluban él, onnan nem tudna eljutni a fejlesztésekre és az első 2 hétben nem is tudja ellátni magát. Van egy üres szobánk, oda költözött be. Nekem nem sok dolgom van vele, egy főre pluszban főzni nem sok, a többit (öltöztetés, fürdetés, tornára fuvarozás stb) a férjem csinálja.

Az orvos szerint kb 3 hónap amíg rendbe jön.


De akinek ezt elmondtam, mind azt mondja hogy majd tönkremegy a házasságunk, életem legrosszabb döntése. Mit kellett volna tenni? Magára hagyni hogy oldja meg ahogy tudja?


2016. febr. 4. 09:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%

Ez nagyrészt töled, a párodtól meg az anyóstól függ.



Ha kellöen értelmes emberek vagytok, akkor nem lesz gond, ha valamelyikötök is nem az, akkor lehetnek problémák - de három hónapot azért akkor is ki lehet bírni.


Rendes vagy, hogy ezt így látod!

2016. febr. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
98%

Ne hallgass másokra, az emberekből lassan kiveszik az emberség. Mindenki csak az anyagiak után megy, a másik emberrel nem tesz jót.


Ez az anyós sztereotípia nagyon erős! Persze vannak hárpiák (anyukámnak nehéz dolga van mamámmal)... de vannak angyali anyósok is. (ilyenre is tudok példát, de "sajnos" nem az én családomban :D )


Ez egy nagyon szép dolog tőletek! Hidd el, nem ettől megy tönkre a házasság. A férjednek is biztos nagyon jól fog esni, hogy befogadjátok az anyukáját. (aki nélkül ő nem is lenne)


Hidd el, néhány hét múlva már hiányozni fog a saját kis élete, a kertje, a barátnői, a kutyája/cicája... nekem ez a tapasztalatom az idősekkel. Az idősebb rokonokat néha elhozzuk magunkhoz néhány napra esetleg hétre, de akármilyen jól érzik magukat, hiányzik nekik a saját kis életük. És boldogan mennek vissza, hogy virágoznak-e már a kertben a virágok, várja-e a Morzsi stb. :)


Ezt a sok negatívumot, amit felsoroltál, azok mondják, akiknek rossz a kapcsolatuk az anyóssal. Ez mindig két emberen múlik lehet az anyós undok, de én nagyon sok példát láttam arra, hogy az új menyecske a harapós. Rengeteg család él úgy együtt, hogy ikerházban vagy szomszédságban az anyósékkal, mégis boldog a házasság. Ez függ az emberek hozzáállásától, természetétől.


Szerintem nagyon kedves tőled, hogy nem hisztiztél, hanem segítesz. :)

2016. febr. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
97%

Nem tragédia.

Hát nem azért vagyunk egy család, hogy segítsük egymást.

Szerintem ennyi még akkor is elvárható lenne, hogyha nem is vagytok igazán jóban.

Elég fura, lelketlen ismerőseid vannak. Kíváncsi vagyok ők mit gondolnának, ha komolyabb betegségük lenne és magukra hagyná őket a családjuk.

2016. febr. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%

*Hát nem azért vagyunk egy család, hogy segítsük egymást?

Ez kérdés akart lenni :D

2016. febr. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem akkor ment volna tönkre a házasságotok,ha nem engeded meg, az milyen már, hogy oldja meg magának?
2016. febr. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem jó dolog, hogy tudsz és akarsz is segíteni. Ennek így is kellene lennie mindig, alapból. Szomorú, ha valaki pár hónap erejéig sem tud meglenni valamelyik családtagjával.


Azt én sem támogatom, hogy anyós és meny egy fedél alatt éljenek, mert hosszútávon a legjobb kapcsolatban is konfliktust okoz, de ez évekig tartó, sokszor végleges együttélések során következik be. Rövid távon, ideiglenesen az a normális, ha kibírja egymást a két fél.

2016. febr. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
97%
Dehogy tragédia. A Te családodat nyilván Te ismered. Mégis mit kellett volna tenni, magára hagyni? Gondolom jöttek az epés megjegyzések, hogy nem fogjátok tudni kitenni és egyebek... Mindenki magából indul ki, legalábbis a legtöbben. Egy normális, támogató családban ez teljesen természetes,ahogy az is, hogy a segítséget nem használja ki az érintett fél, illetve nyújtja hosszabbra akkor is, mikor már nem szükséges. Egészséges viszonyrendszerben ez nem okoz semmi féle problémát. 2 éve mi is kerültünk hasonló helyzetbe. Férjem Édesanyját műtötték, szintén nem tudta volna ellátni magát. Mi lakunk vele egy városban, másik fia vidéken, viszont nálunk nem volt hely, ahol elfért volna, elég sűrűn vagyunk négyen plusz a kutya. Én szabadságot sem tudtam volna olyan hosszan kivenni, férjem igen, így mozgónővér-szolgálat mellett Ő költözött hozzá 3 hétre. Én főztem rájuk természetesen, minden este "leváltottam" 2 órára, addig a férjem ment haza, illetve hétvégére cseréltünk. Kérdés sem volt. 3 hét után a nővér maradt(napi 1 órát töltött nála még 1 hónapig), én ebédidőben, férjem munka után ment. Aztán ahogy gyógyult, erősödött, úgy tért vissza minden szépen lassan a normál kerékvágásba. Közel lakik, alapon is tartjuk a kapcsolatot rendesen. Nem szorul segítségre, balesetből adódott ez az eset is, amúgy még nyugdíj mellett is dolgozik, nagyon fitt, kedves, jófej asszony. Nekem nagy mákom van Vele, tényleg szeretem és ugyanúgy nem hagynám magára baj esetén, ahogy a saját vér szerinti rokonaimat sem, elvégre Ő is a családom része.
2016. febr. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%

Mivel a férjed pontosan tudja, hogy a te anyósod az ő anyja, és kiveszi a részét, így nem lesz gond.

Feltételezem, minden fél számára egyértelmű, hogy ha meggyógyult, hazaköltözik.


Nem lesz gond.


Akkor lenne, ha a férjed anyját neked kéne öltöztetni, fürdetni, plusz a közös gyereket is, anyós kötekedne egyfolytában, a férjed meg nem segít, sőt ki se áll melletted. Azt kell mondjam, sok családban inkább ez a "természetes", nagyon kevés férfi ápolja az anyját.

Minden elismerésem neki is, meg neked is. :)

2016. febr. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 klopusz ***** válasza:
95%

Valószínűleg én is leszek hasonló helyzetben.

Anyósom 84. éves és bár még jól tartja magát, bármikor közbejöhet valami baj. Számomra teljesen természetes és már előre elfogadtam, hogy szükség esetén hozzánk költözzön, még akkor is, ha nem tudunk neki külön szobát biztosítani és a nappaliban tudna csak aludni.

Neki sem ez lesz a legkellemesebb és persze nekünk sem, de más megoldást nem látok.

Senki véleménye nem érdekelne, az biztos.

2016. febr. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
95%

Ha emiatt tönkre menne a házasságotok, mert 3 hónapig ott lakik a mama..hát nem lenne túl erős a kötelék. Szóval szerintem ez butaság.

Tény,hogy vannak anyósok akik előszeretettel ügyködnek azon,hogy szétválassza a fiatalokat. De szerencsére ez nem minden esetben így van!

Ráadásul ez csak ideiglenes. Én nem látok benne semmi rosszat.

Max akkor menne a kapcsolatotokra,hogyha az egyik félnek nem tetszene ez a helyzet és veszekedést generálna. De amíg mindkettőtöknek ok, addig nem hiszem,hogy baj lenne..

2016. febr. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!