Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tényleg fel kell ezen háborodn...

Tényleg fel kell ezen háborodni? Nem is ismerik őket.

Figyelt kérdés

A testvérem esküvője lesz a nyáron, szűk körű lesz, rövid, egyszerű, 50fős.

A barátommal két éve vagyunk együtt, ez idő alatt a szülei valamiért oda nem jutottak el, hogy elfogadják anyukámék meghívását magukhoz... Szóval csak telefonon beszélnek néha és futólag találkoztak párszor.

Tesóm az ország másik felében él, évente 3x találkozunk, szóval őket főleg nem ismerik. Koszorúslány leszek és sikerült "anyósnak" ezt meghallania, de nem is gondoltam, hogy gond lenne.


Teljesen kiakadt hogy ők nem lettek meghívva! Kellett volna?


Szóvá is tette, hogy Anyukám meghívhatta volna (??) (Anyukám kijelentette: senkit nem hív meg a lánya esküvőjére, az az övék, azt hívnak meg akit szívesen látnak, csak abban segít, amiben a tesóm megkéri, a másik anyós épp elég, hogy ő ragaszkodott pár rokonhoz, akit alig látnak). Ismeretlen embert nem hívok meg az esküvőmre szerintem, főleg ha szűkkörű és van egy keret is (egyik szülőtől sem kértek pénzt, saját zsebükből megy minden).


2016. febr. 24. 14:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Eszembe nem jutna meghívni a testvérem anyósát az esküvőmre csak és kizárólag a rokoni fok apropóján. Pláne, hogy még nem is az anyósod igazából.

Az egy dolog, hogy ha anyukádékkal kebelbarátnők lennének, és azért.

Szóval nem, nem kellett volna meghívni őket.

2016. febr. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy volt jogos! Mi alapján is várták volna! Anyukádnak igaza van, nagyon korrektül áll a dologhoz. Amikor az én esküvőm volt, akkor is megsértődött egy rokon, hogy miért nem lett meghívva. Kb 8 éve találkoztam vele futólag. Nem beszélünk, szinte idegen. Megsértődött. Vannak ilyen emberek.
2016. febr. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem természetes, hogy tesód nem hívja meg a TE anyósodat. Sógorom sem hívta meg az anyámat,de ez egyáltalán nem zavart, mert miért kellett volna. Én ebbe bele se gondoltam akkor, hisz az ember csak a SAJÁT anyósát hívja max el.
2016. febr. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kíváncsi vagyok, hogy felhozza-e még párszor (érzem hogy igen :D )

A barátomat természetesen meghívta, hisz jóban vannak vele, tényleg szeretik, mi is mindig megyünk hozzájuk (ők 3x jönnek hozzánk kb, mi ha arra járunk, bemegyünk, úgy tervezünk, pl kirándulás). De ez szerintem más azért.


Nem értem az ilyen embereket.

2016. febr. 24. 14:32
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én sem hívtam meg a sógornőm szüleit, nem is nagyon ismerem őket, csak párszor találkoztunk. Nekünk is szűk esküvőnk volt, de ha százötvenen lettünk volna, akkor sem hiszem, hogy benne lettek volna a listában. Ugyanúgy tesómék sem hívták meg az anyósomékat, mert miért tették volna? Ugyanúgy nem ismerik őket.

Nem igazán értem az anyósod kiakadását. Miért akar idegenek esküvőjére menni? Ez nem sima házibuli, ahol az ismerősök elhozzák a saját ismerőseiket.

2016. febr. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem jogos a felháborodásuk.

Hiszen még a szüleidet sem ismerik. Ráadásul pont azért, mert még sose fogadták el a meghívásukat. Bunkók!

2016. febr. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól függ milyen a kapcsolat. Ebben az esetben mondhatni nemlétező, tehát nem is értem miért kellene meghívni.
2016. febr. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

az én testvérem is most házasodik. szintén van párom pár éve nekem is. de fel sem merült,hogy a párom szüleit meghívja tesóm, pedig 150 fős lagzi lesz. de minek? 1x találkozott az anyósjelöltemékkel.. semmi közük nincsen egymáshoz.

ugyanígy,hogyha nekem lenne lagzim se hiszem, hogy meghívnám a tesóm leendő anyósát-apósát. furán is venné ki magát, nem ismerjük egymást.


a másik dolog meg,hogyha a barátod szülei ennyire szeretnének jóba lenni a te családoddal, akkor kezdetnek hívjátok át őket egy kerti sütögetésre,hogy ismerkedjen a család.

2016. febr. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!