Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szülők vs barátnő?

Szülők vs barátnő?

Figyelt kérdés
Barátom anyja profi érzelmi zsaroló, mindig eléri, hogy a fia szégyellje magát, ha valamit máshogy szeretne, mint ő, rögtön jön a hiszti, hogy "nem szeretsz minket milyen fiú vagy te". Nekem ez nagyon fura, el sem tudom képzelni, hogy hagyhatja valaki, hogy így bánjanak vele. Mellesleg emiatt én sem számíthatok rá, komolyabb programot sosem csinálunk együtt, mert a "gyerek" feladata hogy tanul és dolgozik, ne töltse ilyen hülyeségekkel az idejét. A szabadnapjait is mindig otthon tölti, mert segítenie kell az apjának a ház körül, vagy más kifogással jönnek. Ő is utálja az egészet, mégis mindig ugrik nekik. Ez mindig így marad, vagy mit lehet tenni? Részeredményeim vannak, de kezdem megunni a helyzetet.

2016. márc. 11. 14:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Így marad.

TALÁN a távolság segít. Úgy 1-2 ezer km. :)

(Meg ha nem veszi fel a telefont a mamának.)

2016. márc. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Ez mindig így marad. Amikor kezd felőrlődni a két nő közt, akkor pedig megbetegszik és meghal.
2016. márc. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ajaj! Ha ő nem változtat, te őrülsz meg. Ha változtat, akkor a szülei. Ő ebben a helyzetben mindenképp megőrül egy kicsit. Szülőktől nem hiszem, hogy mérhető lenne, ha változtatnának. Maradsz te. Értékeld a részeredményeidet vagy ha nem ér annyit a dolog, akkor sajna zárd le. Ismerőséknél 30 éve anyósgyűlölés van. Ha később gyerekek is lesznek, hogy oldod meg, hogy jópofát vágj mindenhez?
2016. márc. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#3 hát igen, igyekszem értékelni, ami van. Nem gyűlölöm őket, kölcsönösen próbálunk kedvesek lenni egymással, plusz évente kétszer ha találkozom velük. Csak az zavar, ahogy a barátommal bánnak.
2016. márc. 11. 14:48
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a barátodnak kellene a sarkára állnia.
2016. márc. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlom, hogy olvassa el a párod a Mérgező szülők c. könyvet.


A szülők nem fognak változni, ezért a helyzeten CSAK ÉS KIZÁRÓLAG a párod tud változtatni. A saját hozzáállását kell megváltoztatnia a szülei felé. Tudatosítania kéne magában, hogy a szülei milyenek valójában…ebben segít a könyv, de akár pszichológus segítségét is igénybe lehet venni.


Nagyon keményen a sarkára kell állnia, ha a jövőben normális életet akar élni és nem akarja, hogy a szülei kikészítsék idegileg.

2016. márc. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én párom 28 éves és ugyanezt az érzelmi zsarolást használják ellene. Nekem meg mindig néznem kell, ha felhívom rá a figyelmét, akkor még őket védi... Siralmas.

Ez az idézet az előbb említett könyvből való, ha minden igaz:

"Óriási a különbség aközött, hogy „szeresd és tiszteld anyát és apát, mert mi is szeretünk és tisztelünk”, és aközött, hogy „szeresd és tiszteld anyád és apád, mert a szüleid vagyunk és hatalmunk van fölötted.”

Na náluk szó szerint ki lett jelentve az utóbbi. A szülők nem tartoznak tisztelettel, sőt nem kell normálisan beszélniük, mert ők szülők, ők bármit megtehetnek.

Ijesztő ezt látni, hogy az én felnőtt, határozott, mindenki által szerett, végtelenül jólelkű páromat a földig alázzák és még csak nem is érzik, hogy ez mennyire gusztustalan.

Párom meg el is hiszi nekik, hogy ez így van. Pedig veszekszik, megmondja a véleményét, de semmit nem ér, és ugyanúgy magába zuhan.

2016. márc. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát ez elég lehangoló. Abban bízom, hogy ha elköltözik tőlük, jobb lesz a helyzet. Mert még így is nagyon kötődik hozzájuk és inkább elfogadja ami van, csak konfliktus ne legyen.
2016. márc. 11. 21:31
 9/10 anonim ***** válasza:

ahogy a kiírásból lejön, a barátod már dolgozik, tehát elvileg elnőtt ember. Az sem áll fenn ugye, hogy.." amíg itt lax, és az én kenyeremet zabálod, addig azt csinálsz, amit mondok!"....c. mondóka..


aztán az is furcsa, hogy ti mikor estek egymásnak? mert nem süt az írásodból az érzékiség, de talán még az érzelem sem a pasi iránt..

...hogy lehet így jövőt tervezni, hogy lehet így élni, hogy néha köszöntök?...oszt jóccakát..


ezekről a szülőkről rég le kellett volna szakadni..

...beteg ez az egész kapcsolatrendszer így..

lehet, hogy pont ezt szeretitek? akkor mi értelme van az életeteknek?

2016. márc. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem, még a szülei pénzelik. Annyit nem keres, csak diákmunka, szóval ezzel a dumával is találkoztam már eleget.

Nem kell túlgondolni. Nyilván ebben a kérdésben mellékes, hogy ki mikor kit és mennyire... Kedves hogy aggódsz, de azt a részét megoldjuk. :D

2016. márc. 12. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!