Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ilyenkor mi a jó megoldás?

Ilyenkor mi a jó megoldás?

Figyelt kérdés

7 éve vagyunk házasok, 11 éve együtt. 5 évig próbálkoztunk a babával, miattam nem lehetett, 2 külön helyen is erre jutottak a dokik, feladtuk, elfogadtuk.

Onnantól anyósom számára nem léteztem. Szemebe mondta, hogy nem egy ilyen szikkadt terméketlen nőt szánt a fiának, hónapokig alázott, fújt rám, köpködött mindennek, életem legnehezebb időszakában.

A férjem próbált vele beszélni, magyarázta neki, hogy álljon le, hagyjon engem, szeret, ha nem lesz baba nem lesz.

Odáig fajult a helyzet, hogy én 3 éve nem is láttam, a férjem havonta, kéthavonta egyszer átugrik fél órára.

Továbbléptünk, elfogadtuk, éljük az életünket.


Januárban kiderült, hogy valami csoda folytán mégis terhes lettem! Már 19 hetes vagyok, lassan terjednek a hírek, eljutott anyóshoz is.

Erre egyből idetolta a képét mézesmázason, hogy na látja mégis "normális" vagyok, akkor ö alig várja az unokát, uhra akar jönni, stb.

A legnagyobb lelki nyugalommal ráb*tam az ajtót. Már most a jogait üvöltözi, ès hogy nem tilthatom el a gyerektől...

De nem tudok, sőt! nem is akarok neki megbocsájtani. Nek akarom, hogy játssza itt a szent nagyit, aki repesve várja az unokát!

Ugyanakkor tudom, hogy a babát minél többen szeretjük annál jobb.

Ti engednétek úgymond visszatérni az életetekbe?

Vagy mondjuk majd ha a férjem át átviszi ha nagyobb lesz? Szemétség lenne tőlem? Mert nyilván míg pici nem engedem el nélkülem sehova.



2016. ápr. 9. 11:36
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
16%
Lehet, hogy köztetek sosem lesz már jó viszony, de az unokáját attól még szeretheti. Gyűlölködés miatt tiltani felesleges, akkor a felnövekvő gyerek csak annyit lát majd, hogy másnak van nagymamája, őt pedig tiltják tőle és gyűlölettel beszélnek róla. Idővel rá is átragad ez a mentalitás. Ennek ellenére, mivel nagyon nehezen jött össze a gyerek, teljesen biztos hogy agyon fogjátok védeni mindentől, nem lesz könnyű neki a burokban.
2016. ápr. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
90%
Nem állnék vele szóba, maximum akkor minimálisan, ha őszintén bocsánatot kér. Neki a fia számít, ez még valahol érthető, de az, hogy téged csak tenyészkancának néz, és nem embernek, aki a fia életének párja, az megbocsáthatatlan. Nem engedném be a házba sem bocsánatkérés nélkül, a férjed elviheti a gyereket, majd ha akkora lesz.
2016. ápr. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
84%
Ha a ferjed is egyetert veled, akkor szerintem is likvidaljatok a venlanyt. Ne feltelekkel szeressen.
2016. ápr. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

1# lesz nagymamája, az én anyukám, aki akkor is mellettünk állt amikor nem úgy mentek a dolgok, ahogy "kellett" volna.

De amúgy értem amit írsz, de láthatod hogy magam is a baba miatt gondolkodom egyátalán az egészen...

Ha rajtam múlna nem is tudná, hogy lesz!

2016. ápr. 9. 11:54
 5/27 A kérdező kommentje:

Nos, a bocsánatkérés még várat magára.

Mert a na látja mégis "normális" vagyok-ot ami szó szerint elhangzott nem tudom annak venni :D

2016. ápr. 9. 11:56
 6/27 anonim ***** válasza:
15%

" gyermeknek joga, hogy nagyszüleivel is személyes kapcsolatot tartson fenn. A nagyszülőknek szintén joguk, hogy az unokával kapcsolatot tartsanak fenn, vele rendszeresen érintkezzenek (ez a kapcsolattartás joga, másnéven nagyszülői láthatás).


A kapcsolattartásról - a szülők és a nagyszülők megegyezésének hiányában - a gyámhatóság dönt. A gyámhatóság a felróható magatartást tanúsító nagyszülő kapcsolattartási jogát a gyermek érdekében korlátozhatja vagy megvonhatja, illetőleg e jog gyakorlásának szünetelését rendelheti el. A kapcsolattartásra vonatkozó határozat végrehajtásáról a gyámhatóság gondoskodik.


A gyermekkel való kapcsolattartásra a nagyszülőkön kívül jogosult a nagykorú testvér, továbbá - ha a szülő és a nagyszülő nem él, illetőleg a kapcsolattartásban tartósan akadályozva van, vagy kapcsolattartási jogát önhibájából nem gyakorolja - a gyermek szülőjének testvére, valamint szülőjének házastársa is jogosult, de ezek az eljárások kizárólag gyámhivatali hatáskörbe tartoznak.


Fontos tudni, hogy ha a különélő szülő részére már szabályozva van a kapcsolattartás, akkor főszabály szerint az Ő szülei ebben az időszakban jogosultak kapcsolatot tartani a gyermekkel. Ha a nagyszülők és a különélő szülő nincsenek jó viszonyban, akkor a gyámhivatal ebből az időkeretből "lecsípve" állapít meg egy időszakot a nagyszülők részére."

2016. ápr. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Köszi, de a jogi része annyira nem érdekel...

Tudom, hogy van joga a nagyszülőnek. Majd ha elmegy bíróságra, vagy gyámügyre, aztán láthatja havi 1x 1 órát felügyelet mellett. És azt se addig míg újszülött...


De itt azért nem tartunk. Még. ;)

2016. ápr. 9. 12:08
 8/27 anonim ***** válasza:
88%

Ismerem ezt a rendelkezést, előző, két dologra viszont senkit sem lehet kötelezni:

1. beengedjen a házba olyat, akit nem akar,

2. újszülöttet, csecsemőt veszélyeztessen a kapcsolattartás kedvéért.


Nagyikának pedig tessék emberi módon viselkedni az unokája anyjával, és nincs probléma.

2016. ápr. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
21%

Más az, ahogyan te elképzeled a törvénykezést, és más a valóság, de ezt mindenki így képzeli addig, amíg nem szembesül vele. 1x1 óra, veszélyeztetés, meg felügyelt láthatás... ha megállapítják ezeket. De az, hogy ti haragban vagytok, nem érdekli a gyámhatóságot. A gyerek érdekeit nézik, ott pedig nincs olyan kitétel, hogy "de az anyós csúnyát mondott".

Érdemes elővenni a józan eszeteket és kitalálni valamit, amíg nem kerül oda a dolog.

2016. ápr. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
80%

Jaj, ne okoskodj már. Egy újszülöttnek vagy egy egy-két hónapos csecsemőnek miért is áll érdekében, hogy elvigyék az otthonából, a szülei nélkül?

Egyébként ha nagyon hepciáskodnak, ESETLEG pénzbírsággal sújthatják a szülőket, ha megakadályozzák a kapcsolattartást. Nem most, majd évek múlva...Na bumm.

2016. ápr. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!