Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyenkor mi a jó megoldás, én...

Ilyenkor mi a jó megoldás, én már tanácstalan vagyok?

Figyelt kérdés
Anyámmal nagyon rossz a kapcsolatom egy ideje,ami néha javul,de sosem lesz olyan,mint régen. Van egy barátja akivel naponta vagy 6x telefonozik,az fontos,nem késhet 1 percet se,még akkor sem mikor az unokáival ott vagyok nála. Sosem játszik velük,az egyik krónikus beteg,a kezelését nem tanulta meg,mikor mondom,csak a vita van ebből. Persze mindenkit szídni tud,amit utálok. Pl ha most is valamit meg kell oldanom,és ha anyósom rögtön nem segít ő a rossz,de nem baj Isten majd jól megveri,ezt mondogatja. Egyedül él,teljesen belefele fordul,amit a pasija mond az jó,vele tud nevetni,nekem csak a gondokat kell hallgatni és a szemrehányást,és ha szólni merek én vagyok az agymosott hülye.
2013. jún. 5. 12:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez a tipikus anya lánya kapcsolat. Anyukád gondolom régen sem volt túl jó indulatú, és ez csak a korral rosszabb lesz.

Mindig téged fog megtalálni, mert azt gondolja a l´nyát lehet....

2013. jún. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én azt utálom,hogy mástól irigyel és elvár olyasmit amit ő sem tesz meg. Pl anyóstól olyat vár el,amit ő se mtesue meg az unokáiért.
2013. jún. 5. 13:08
 3/10 anonim ***** válasza:
Egyetlen megoldás, ha keveset vagy vele, elkerülöd amikor teheted illetve nem adsz neki infókat, amikbe beleköthet, tehát kevesebb párbeszéd.
2013. jún. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Őt megváltoztatni nem fogod tudni. Egy dolgot hajtogathatsz magadban: van saját életed, úgy intézed, ahogy neked jól esik, és a feladatokat is neked kell ellátni.

Nehéz, de ezen csak akkor lendültök túl, ha te a szíved legmélyéig leteszel arról, hogy segíteni fog, vagy megtesz nektek bármit.

2013. jún. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Szerintem is tipikus eset...próbáld meg ráhagyni, vagy higgadtan, kettesben valóban őszintén megbeszélni vele a gondodat, hagyd, h ő is elmondja a saját dolgait, de te is mond el neki, viszont fontos, h ez ne vitázva legyen, mert azzal csak tovább rosszabbodik a kapcsolatotok, ill. ha sikerül így tenned vele, próbáljatok meg vmi közös nevezőre jutni, ami mindkettőtöknek megfelel.

Nekem hasonló szituációban - igaz nem anyámmal kapcsolatban volt - ezeket javasolták...nem volt egyszerű a higgadt beszélgetést sem elérni, de a türelem, és a szeretet sokat segített, illetve az is, h ha dühített azokat elengedtem a fülem mellett.

2013. jún. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Ha nagyon menthetetlen beszélgetés után is a kapcsolatotok, és továbbra is ugyanúgy viselkedik veletek, akkor lehet, h a kemény szeretet lesz a megoldás, azaz ne menj hozzá egy jó dbig, kerüld a társaságát, ne vidd el az unokákat se hozzá...attól is esetleg észbe kaphat.
2013. jún. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én már régóta nem hívom,ha valamit akar majd keres.
2013. jún. 5. 13:23
 8/10 A kérdező kommentje:

Leültem vele nagyon sokszor próbáltam ezeket megbeszélni,de sajnos semmire nem jutottunk,sőt még neki állt feljebb...

Szeretem,mert anyám,csak fáj,hogy ilyen.

2013. jún. 5. 13:24
 9/10 A kérdező kommentje:
Idén még csak 1x voltam nála unokákkal,mert anyagi okok miatt nem tudunk sokszor menni,csak nagyon ritkán,persze ezt is megkaptam,hogy leszarjuk,mert kötelességünk lenne őt segíteni,vele tőrödni,holott több gyerekkel,lakáshitellel mi is elég nehezen élünk,és azért mikor jól álltunk mindig támogattuk.
2013. jún. 5. 13:25
 10/10 anonim válasza:

Hát akkor sajna tényleg csak az marad, h kerüld, ha ennyire ilyen. Az egyébként igaz, h támogatni kellene a szülőket csak hát a mostani társadalmi helyzetbe érdekes mód sokan felfogják, h ez szinte lehetetlen, akkor ő, h nem? :(

Nem tudom még, h mennyire hiszel Istenbe, deha hiszel benne, akkor kérd Őt, h tegye jobbá a kapcsolatotokat, mást már nem igen tudok mit mondani, ill. még annyit, h én hiszek Benne, és imádkozom értetek.

2013. jún. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!