Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a legjobb megoldás ilyenkor...

Mi a legjobb megoldás ilyenkor? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy egy tinédzser szülei elválnak. A gyerek együtt él az egyik szülőjével, a másikat évek óta nem látta. Szerintetek mire van szüksége a gyereknek a rég nem látott szülőtől? Anyagi vagy lelki dolgot szeretne inkább? Mi játszódhat le egy ilyen gyermek lelkében? Felzaklathatja őt? ‎
2015. ápr. 11. 10:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Ha évek óta nem is látta a másik szülőt, nagyon nem razhatja meg semmi. Esélyes hogy érzelmileg a már úgyis mindegy szinten van, így max anyagilag kellene neki valami.
2015. ápr. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

De egy érzékenyebb lelkű gyereket, biztosan megviseli.

Azért nem lehetett könnyű neki.

Vagy valóban mindegy? Azért csak hiányzik neki az apja vagy az anyja.

2015. ápr. 11. 10:54
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
Eleinte nyilván hiányzik neki, de egy idő után megszokja, az lesz számára normális, hogy csak az egyik szülő van
2015. ápr. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Elsőre a legfontosabb a magyarázat, miért is nem látta évekig, miért nem volt igénye a szülőnek a gyerekére évekig. Ha ezt ki tudja magyarázni és a gyerek elfogadja, akkor inkább a lelki dolgok fontosak. Ha a gyerek nem érti meg, akkor meg legalább valami anyagi dolog jusson neki, de mindig ez a másodlagos.
2015. ápr. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
42%

Fel hát, főleg, ha a másik fél elvárja, hogy szeresse pl.


Amúgy akinek van esze, az magasról tojik a "szülőjére", pont úgy, ahogy ő tette sok évig.


De az a vicces még, mikor NEVELNI akarja a gyerekét :D


Apám is próbál papolni, mire én mindig nevetve közlöm vele, hogy felejtse el, ha hat évig szrt rám, akkor ne irányítgasson, meg parancsoljon.

Többnyire beszélgetünk, meg jól megvagyunk, szeretem őt, de mikor nekiáll magyarázni, ki tudnék rohanni a világból.

2015. ápr. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Talán már nem is emlékszik rá és talán jobb, ha nem is látja, mert csak felzaklatná, ha hirtelen a semmiből előbukkanna, hogy szia kislányom/kisfiam, én vagyok az apukád/anyukád, és szeretném felvenni veled a kapcsolatot.


Elég megrázkódtatás volt neki az(feltéve ha emlékszik), hogy a szülei elváltak, és az egyikőjük nem is kíváncsi rá.

Ilyenkor talán inkább az anyagi támogatás, bár az nem pótolja a rengeteg elvesztett évet, amit a gyereknek okozott vele.

2015. ápr. 11. 11:04
 7/11 anonim ***** válasza:
Minden gyerek sérül attól (akár bevallja, akár nem), ha a szülei bármilyen okból nem tartják vele a kapcsolatot. Erre nincs elfogadható magyarázat akkor sem, ha a szülő megindokolja. Mindenképpen felzaklatja a gyereket az évek óta távol maradó szülő előkerülése, de az nem biztos, hogy ki is mutatja ezt. Az anyagi segítség nem kárpótolja a lelki bántalmakért, de ettől még a "szülő" tehet lépéseket akár anyagi, akár lelki téren a kapcsolat helyreállításáért.
2015. ápr. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Tudod, mi az okos megoldás?

Penny! Okos megoldás!

2015. ápr. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Anyagi. Aki megtud bocsátani, az persze lelki dolgot szeretne, de ha már évekig nem volt kíváncsi rá a szülő, akkor haragból is márcsakazértis adjon má' pénzt.
2015. ápr. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem mindenképpen piszkálná a csőrömet a sok miért. Elé akarnék állni és meg akarnám kérdezni, hogy miért hagyott el? Miért nem törődött velem? Tehát számomra a lelki vonzata sokkal jelentősebb lenne ennek.

Az anyagi nem érdekelne, hogyha nem nyomorogtunk egyébként. Egyszerűen azzal sem lennék előrébb, ha innentől kezdve utalna x ezer forintot a számlámra havonta. Nem kell egy szellemszülő, akit fejhetek kedvemre. Ha eddig nem volt szülőm, továbbra sem kell annak lennie.


Egyébként van erre egy nagyon pozitív példám a családban. Édesanyám és nagypapám kapcsolata. A nagypapám alkoholista volt és agresszív. Amikor anyu 1,5 éves volt, egy éjszakai balhé után fogta a nagyim és elmentek otthonról, soha többé nem mentek vissza. Elváltak és élte mindenki a saját életét. A nagypapám nem kereste anyut SOHA egyetlen egyszer sem, sem szülinapján, sem karácsonykor.

Anyu 25 évesen, terhesen találkozott egyszer az unokatestvérével, akit szintén nem ismert addig. Jóban lettek, sokat összejártak, majd egyszer előkerült a téma, hogy ő ismeri az apját és azt is tudja hol lakik, szerinte jó ötlet lenne, ha találkoznának. Anyu nyitott és meglépte ezt. Sosem kért semmilyen anyagi támogatást, csak tudni akarta, hogy mivel érdemelte ki azt, hogy neki apa nélkül kelljen felnőnie. A válasz egyszerű volt. Amíg alkohol problémái voltak tett rá magasról. Ezt sajnos, vagy nem sajnos nyíltan beismerte. Többször házasodott, több gyereke született, majd mindegyik nőtől el is vált. Később, amikor józan életet kezdett élni, akkor anyu már olyan idős volt, hogy nem volt képe odaállni elé.

A legdurvább, hogy nekünk végig nagyon jó nagypapánk volt. Minden születésnapra, névnapra, karácsonyra jött a telefon, ajándék, köszöntés. Ott volt az összes ballagáson és családi eseményen, amire meghívtuk. Csomó képe lógott rólunk a nappalija falán. 20 éves koromban mesélte el ezt a történetet anyukám és őszintén ledöbbentem. Nem néztem volna ezt ki a papámból. Hirtelen állt össze minden képkocka és megjegyzem anyu féltesóival szintén semmilyen kapcsolata nem volt a nagypapámnak és nem is lett később sem, mert nem nyitottak felé. Aki igen, az is gyűlölködve, vagdalózva, a markát tartva, amiből szoros kötelék nyilván nem alakult ki. Fura alkat volt a nagypapám az biztos, de anyu megbocsátott neki, én pedig imádtam!

2015. ápr. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!