Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért ilyen pofátlan?

Miért ilyen pofátlan?

Figyelt kérdés
Anyósom kitalálta hogy jön hozzánk jövő hétvégén! De azt eszébe sem jut,megkérdezni hogy tudjuk-e fogadni? Ö kijelenti és azt gondolja hogy ez természetes. Azt is mondta hogy reggel jönne és este menne haza,ez így rendben is lett volna,de kitalálta hogy hát végülis nem tudja meddig marad,mert neki nem sürgős annyira haza menni! Ráadásul volt olyan hogy eljött hozzánk,megkínáltam ennivalóval és azt mondta hogy ö ezt nem enné meg,ezért el kellett menni neki külön kaját venni! Olyan is volt hogy megkérdezte van-e cigi? (párom dohányzik) erre mondom igen van és nyújtom felé hogy vegyen,mire közölte hogy ö ezt a szart nem szivja el! (cigit kellett venni neki).Már előre félek hogy mi lesz itt,ráadásul párom pont dolgozni fog,én meg a 4hónapos kisfiam mellett nem tudom még az anyóst is pesztrálni! Párom nem áll mellém,mert azt mondja hogy én vagyok az ellenséges pedig ez nem igaz! Mondtam neki akkor legalább ugy jönne ide amikor ö szabadnapos aztán tegyen ö az anyja kedvére ne nekem kelljen! Egy nagyon akaratos,nagyzolós nő egyébként,sajnos nem merem megmondani neki a magamét! De szerintem illene megkérdeznie hogy tudjuk-e fogadni,vagy hogy tudunk-e etetni +1embert. Mit gondoltok,túlreagálom?
2016. ápr. 14. 20:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
nem reagálod túl, de miért nem mered neki megmondani? attól félsz, hogy a párod nem melléd állna, hanem anyós mellé?
2016. ápr. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%

Fentebb leírta, hogy az anyja mellé állt ez már nem kérdés.

Amúgy lehet hogy tényleg túl reagálok.

2016. ápr. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

"Miért ilyen pofátlan?" Mert megteheti! Nem szól neki senki, nyilván ha téged zavar akkor neked kell ezeket megmondanod. (Párod nem fogja.)

Erőt kell venned magadon, és megmondani mi a bajod, nem lenyelni a feszültségedet.

Egyszerűen mond a párodnak, hogy nem akarod hogy az anyukája vendégségbe jöjjön. És felhívmám a kedves mamát, hogy nekem nem jó az időpont, más dolgom van ne jöjjön, lévén a fia úgysincs aznap itthon. Mond ki, és meglátod nem is olyan nehéz!

2016. ápr. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon jó, akkor mondd meg neki még most, hogy a párod nem lesz otthon, neked elkel a segítség, úgy készüljön, hogy ő fog főzni, te egyedül magadnak nem szoktál, nyugodtan vásárolja meg a hozzávalókat, és hozza magával. Jó idő lesz, pakold be a gyereket délelőtt a babakocsiba, és sétáljatok jó nagyot, ő meg hadd tevékenykedjen. Délután aztán elküldheted őt az unokájával sétálni, ha nem akar, akkor menj te.
2016. ápr. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Már volt hogy megmondtam neki hogy nem jó az időpont,egyszer régebben de megsértődött! Akkor azért mondtam hogy tegyük át az időpontot mert vasárnap jött volna,de párom ment dolgozni éjszakára olyankor másnap 14-15 óráig alszik.Én meg délelőttre mentem dolgozni,és 2után értem haza! Ugy gondoltam semmi értelme nem lett volna egyedül itt csendben üldögélnie a lakásban! Egyébként szívesen látom,főzök neki ha jön,de nem szeretem ha valaki napokig a nyakamon ül!
2016. ápr. 14. 21:10
 6/11 A kérdező kommentje:
Tudja hogy a fia dolgozni megy,rádasául pont viszem a babát oltásra is,a múltkor is nagyon nyügös volt letenni sem tudtam nagyon! Azt meg mar letárgyalta párommal hogy jön,szóval ez már tuti. Tuti hogy nem fog segíteni mert otthon sem csinál semmit mert az anyósa mindent megcsinál helyette,otthon még főznie sem kell! A páromnak meg mondtam hogy most inkább ne jöjjön de veszekedés lett belőle.😐
2016. ápr. 14. 21:15
 7/11 anonim ***** válasza:
74%

Újabb esete annak, amikor valaki egy kisfiúnak szül gyereket.

Vagy vállalod a kionfliktust vagy nyelsz tovább.

Hosszú távon jobban jársz, ha kinyitod a szád, mert ha mindenben alárendeled magad a férjed és anyósod akaratának, akkor természetesnek fogják venni.

Ha nem tetszik mamának a kaja, cigi, akkor felpattan és hoz magának. Ha viszont kiszolgáljátok a bónáit, akkor természetesnek veszi, és a továbbiakban is kiszolgálhatod.

Felnőtt, családos nő vagy, állj ki magadért!

2016. ápr. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%

Már megbocsáss....

"Azt meg mar letárgyalta párommal hogy jön,szóval ez már tuti."

A párod úgy ment ebbe bele, hogy ő otthon sincs???

Hát ettől ökölbe szorulna a kezem!

Tudod, hogy nevezik ezt mifelénk? Más f...ával veri a csalánt!

Hát mondd meg neki, hogy verje a sajátjával, és vagy ő mondja le öt percen belül a látogatást, vagy te emeled fel a telefont, de az nagyon csúnya beszélgetés lesz.


Igen, veszekedés lesz belőle a pároddal. De - férfiként és férjként mondom - neked van igazad és férjed ül fordítva a lovon.

2016. ápr. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 acelsziv ***** válasza:
79%

Bizony Goldmundnak ordító igazsága van. Vagy a kezedbe veszed a kontrollt vagy a fejedre fognak sz a rni.

Mellesleg gratulálok a párválasztásodhoz. Egy igazi gyökeret találtál ízig vérig anyuci pici fiát akinél mindig csak második leszel a sorban és SOHA nem fog melletted kiállni.

2016. ápr. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
77%
Ha ennyire sz..ba se vesz a párod, akkor csak a drasztikus megoldás segít. Bocsi mama, nekem dolgom van, jeleztem a páromnak, hogy beszéljen veled, de nem tette meg, remélem, nem gond, de egyedül leszel a alkásban, mert én itt és itt leszek. Aztán fogod a gyereket és elmész a szüleidhez, barátnőhöz, tök mindegy, csak ne legyél otthon. Mérgesek lesznek és balhé lesz? Ki nem sz...ja le? Így legalább neked nyugtod lesz, és nem te leszel ideges, hanem ők...Vagy kiállsz magadért, vagy pár évre még bebetonozod magad ebbe az elnyomott szerepbe-egészen addig, amíg annyira be nem sokallsz, hogy elválsz.
2016. ápr. 15. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!