Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A feleségemmel tönkrement a...

A feleségemmel tönkrement a házasságunk, a szüleim engem okolnak, és az anyám barátnője olyan pofátlan, hogy számon kéri rajtam a történteket, és pletykál, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A kislányunk születése után minden megváltozott, a feleségem már csak a bevásárló-automatát látta bennem, meg a pénzeszsákot, de ez már nem volt szerelem.

Sokszor beszéltünk róla, hogyan tovább, de ő nem akart válni, egyedül nem tudta volna felnevelni a gyerekünket.

Kitalálta, legyen még egy, de én nem akartam. Persze megpróbáltuk helyrehozni a dolgokat, de nem gondoltam volna, hogy titokban szándékosan teherbe esik.

Az sem kizárt, hogy volt mellettem valakije, mert voltak furcsa dolgai. De mindig kimagyarázta.

Addig sem volt már az igazi, de onnantól egyáltalán nem bíztam benne. Teljesen elhidegültünk.

Kértem, vetesse el, nem volt hajlandó. Bejelentettem, hogy el akarok válni, nem akarok így élni.

Időközben összejöttem egy nővel, akivel újra tudunk nevetni és jó vele. Ez hiányzott már évek óta az életemből.

Elváltunk végül, de a család kiközösített. Azt mondják, cserben hagytam a gyerekeimet. Pedig nem. Ők továbbra is az én gyerekeim, anyagilag is támogatom őket, és közös programok is vannak. Jobb lett volna nekik, ha 20 éven át egymás mellett élünk az anyjukkal, és alig szólunk egymáshoz?

A saját szüleim is a volt feleségem mellé álltak, pedig nem tudják, mi történt. Próbáltam elmondani, de nem érdekli őket, csak annyit látnak, hogy én leléptem, nem akarják megérteni, hogy az úgy nem élet, ahogy mi éltünk.

A legdurvább, hogy anyámnak van egy gusztustalanul pletykás barátnője, akinek fogalma sincs a dolgainkról, tudja felszínesen a történetet, és telepletykálta az egész várost, természetesen én vagyok azóta a világ legszemetebb embere. Költ hozzá, nem baj, ha fele sem igaz, csak pletykálhasson. Kértem, hogy álljon le, semmi köze hozzá, foglalkozzon a saját dolgaival, de azóta is visszahallottam már, hogy nem bírja befogni a lepénylesőjét. Egy ilyen emberrel mit lehet csinálni?

Kerülnek az emberek, pedig nem is tudják az igazságot, de én nem is akarom kiteregetni a magánéletemet, mert nem tartozik mindenkire.


2015. okt. 10. 17:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
2015. okt. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%

Bárki is akarja töled számonkérni a történteket, egyszerüen közlöd vele, ahogy ez a TE magánügyed és neki SEMMI köte hozzá.


Ha nem áll le, akkor megkérdezed, hoyg mikor szexelt a férjével - és ha ezek kiakad, akkor felvila´gosítod, hogy ez éppen olyan, mint az ö kérdései.

2015. okt. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanaz jutott eszembe, amit az első írt :-).
2015. okt. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
A tegnapi kérdés másik oldala. Kerekedik a történet.
2015. okt. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
93%
Nem a másik oldala, elképzelt oldal.
2015. okt. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
77%
Nos akkor itt az anyukadal meg is beszélgetés.... Az első válaszoló nar be is linkelte
2015. okt. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
92%

Ide is beírom, hogy a kérdező senki a történetben, csak megfordította és kiszínezte, mert kíváncsi volt, milyen válaszokat kap így.


(Úgy, hogy jó pár fontos részletet kihagyott és megszépített.)

2015. okt. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

mivel a másik oldalnál a kérdezőnek fogalma sincs a történtekről, állítólag nem a férj, nem a feleség, és nem is az egyik szülő, csak egy távoli imserős, így az is csak egy elképzelt oldal.

nyilvánvaló, hogy a (volt) házaspár nem őt avatta be a legbensőbb problémáiba, nem vele beszélték meg, hogy miért ment tönkre a házasságuk.

így az is csak egy elképzelt oldal, amely már eleve úgy írta meg a kérdést, hogy abban befolyásolta az olvasókat, mert az egyiket áldozatnak, a másikat bűnösnek állította be.

íme, a másik oldal, amely épp annyira igaz lehet.

2015. okt. 10. 17:45
 9/19 anonim ***** válasza:

Hmmm....71%os??


Milyen erdekes!

2015. okt. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
83%

MIndkét esetben - ennél a kérdésnél is, meg a belinkeltnél is - a megcsaló fél nem tisztességesen járt el, a válás viszont kettejük ügye, amihez senki kivülállónak semmik köze és nincs beleszólása.


Ami viszont ott léyneges különbség, hoyg nem arról volt szó, hogy ki és mennyire hibás a kapcsoalt emgromlásában, HANEM hogy a volt férjnet a szülei kötelesek-e befogadni.

Ez az, aminek nem sok köze van az erkölcsi oldalhoz, hanem csak a szülö és a gyerek közti viszonyhoz.

2015. okt. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!