Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Pofátlan, szrkeverő nagymama,...

Pofátlan, szrkeverő nagymama, őt védő fiacskája. Mit lehet ebben a helyzetben tenni?

Figyelt kérdés
Szalagavató lesz, a rendezvény egész du/estés (5-9). Nagymama, aki a fia (apu) hívott meg helyettem (én nem is igazán akartam, hogy Jöjjön) múlt héten közölte, nem jön. Mert beteg lesz és fáradt stb. A neki nagynehezen szerzett jegy így a másik nagypapára szállt. Ma közölte, 5-6-ig mégis jön. Én nem akarom ott látni. Nem is vérszerinti mama egyenként- ez ha nem hisztizik nem lett volna baj. Így a nagypapám nem tud bejönni a műsorra. Apu az anyja partján áll, mondván mi hazudtunk múlt héten. nem akarom ott látni azt a picst. Mit lehet tenni? Jogos a kiakadásom?

2015. nov. 17. 19:56
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
75%
A te szallagavatód, te döbtsd el ki megy. Nagyanyádat nem szereted, kilőve, papádat igen, én őt vinném,ő nem keresett sz*r kifogásokat.
2015. nov. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Apa nem érti, én már kiabáltam vele. Anyu, hogy ne legyen veszekedés beleegyezett, hogy ez a pcsa Jöjjön. Így a nagypapám nem lehet ott, aki az ő apukája. Elment már a kedvem az egésztől, szeptember óta megy a hiszti azon, hogy ki (hajlandó) eljönni, hogy senki ne sertodjon meg....
2015. nov. 17. 20:13
 3/22 anonim ***** válasza:
86%
Kiállnék a papám mellett, akkor is, ha a szüleimnek nem tetszik! Megmondanám anyámnak, hogy gyáva, apámnak meg azt, hogy ha hozza a hisztis anyját, akkor nem lesz kit nézni, mert nem megyek el.
2015. nov. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Én is így vagyok ezzel. Anyám átállt apám oldalára, mert o a férje, es nem akar vitat. Mondtam hogy osszeveszek én a "mamával" erre Közölte hogy akkor o nem jön es nem tehetem meg. Es amúgyis a papa csak a keringőt akarja látni (errol tudom hogy nem igaz, a családban kb o az egyetlen ember aki tényleg büszke rám, szoval tudom hogy baromság az hogy a műsort nem akarja látni)
2015. nov. 17. 20:44
 5/22 anonim ***** válasza:
89%

nem értem amúgy a szüleidet.

a gyerekük vagy, te lennél a fontos nekik (ezek szerint mégse) és a te szalagavatód, amin azt szeretnél látni akit kedvelsz -legalábbis így lenne helyén való.

én a helyedben kib*sznék velük, és lefújnám az egészet, hogy ha az megy el akit te nem szívesen látsz, akkor te is maradsz otthon, aztán egyék meg amit főztek maguknak.

egyébként tényleg nem értem a szüleidet, főleg a töketlen apádat, minek erőlteti a "semmit".

2015. nov. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
85%
Én kiállnék a vérrkonom miatt, a papát választanám.
2015. nov. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
94%
Papáddal menj el vacsorázni kettesben, ők meg menjenek hisztis-mamival nézni a műsort, ha akarják. Annak adj, aki szeret! Ne azoknak, akik másokért megalázzák magukat! Azok játsszák a műsort egymásnak. TE az igazi érzésekkel foglalkozz! Ha 20 év múlva visszanézel, nem azt fogod bánni, hogy nem mentél el a szalagavatóra, azt fogod bánni, ha a papád nem ölelhetett meg egy ilyen jeles napon, pedig őszintén szeretett! Öltözz ki szép ruhába, menjetek el vacsizni kettesben, és vele törődj, ne azokkal, akik sem téged, sem egymást nem szeretik és tisztelik eléggé!
2015. nov. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
93%
mondjuk és a mama helyében lennék, és tudnám hogy nemkívánatos személy lennék egy ilyen eseményen, biztos nem mennék el...ehhez már elég vastag arcbőr kellene.
2015. nov. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
86%
Vannak ilyen arcbőrű rokonok, sajnos. Ezért kell őket tudatosan kerülni, balhé ide vagy oda. A lényeg veszik el az életben, ha engedünk a nyomásnak. Nagybátyám volt ilyen. Az esküvőmre sem hívtam meg, pedig családi botrány volt belőle, hogy hát neki ott a helye. Mondtam, ha beteszi a lábát, akkor a többiek is mehetnek haza vele együtt. Ez ilyen. Van akinek nehéz rokonok jutnak. Nehéz helyzetekkel. De az, hogy Te miként éled az életed, a Te személyes döntésed. A döntéseidért Te vállalod a felelősséget, és Téged formál az életed során. Minden más csak körítés.
2015. nov. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
91%

Én sem érezném jogosnak és igazságosnak apukám döntését, ha ebben a helyzetben lennék.


Nem tudnád felhívni a nagymamádat, és neki elmondani, hogy több jegyet sajnos képtelenség szerezni, és mivel ő lemondta a részvételt, már meghívtad a nagypapádat, nem szeretnél neki csalódást okozni, másrészt ő amúgy is eleve csak a 4 órás program első órájára jönne el, szóval nem akarod megbántani, de lenne-e olyan kedves, hogy ezt megérti, és lemond a részvételről?


Nem lehet, hogy egy kis kedvességgel és simulékonysággal többre mennél, mintha apukáddal huzakodsz, esetleg tiszteletlen hangnemben emlegetve az anyukáját, aki - bármilyen is vele a viszonyod - mégis csak az anyukája?


Nyilván nem tudhatom, hogy milyen a kapcsolatod a nagymamáddal, értek-e komolyabb sérelmek a részéről, stb., de azért gondolj bele, hogy neked milyen érzés lenne, ha tudnád, hogy ő mondjuk úgy emleget téged a barátnőidnek, hogy "az a kis pics@".


A jegyre visszatérve, végső esetben még megteheted, hogy az egyik jegyet, amit nyilván te kapsz meg a suliban, a nagypapádnak adod egyből, de fontos, hogy ezt a szüleiddel is közöld, ne a szalagavató napján járjatok úgy, hogy ott van ő is meg a nagymamád is, és ott tör ki egy kisebb családi balhé amiatt, hogy akkor most mégis ki van meghívva és ki nincs, kinek jut jegy és kinek nem.


Erről jut eszembe: ha nagypapád az, aki szerinted "a családban kb az egyetlen ember aki tényleg büszke rám", akkor miért nem ő volt az első, akit meghívtál a szüleiden kívül, miért csak "beugró" lett (vagy lenne) a nem szívesen látott nagyi helyett?

2015. nov. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!