Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mi ütött belé hirtelen?

Mi ütött belé hirtelen?

Figyelt kérdés

Nem is tudom, hogy jó helyen van-e egyáltalán ez a kérdés, de ez a téma áll a legközelebb a valósághoz.

A feleségemmel decemberben házasodtunk össze. Ő még egyetemre jár, nagyon okos, önálló, határozott nő és igazán szeretem. A családjával is jóban vagyok. Franciaországból származnak (a feleségem félig magyar, félig francia) és a nagyszülei is ott élnek. Nagyon haladó szellemiségű, viszonylag fiatal nagyszülei vannak (a nagyapja 58, a nagyanyja 57 éves csak), akik imádják az unokáikat és a feleségemet is egy ideig ők nevelték.

Jó a viszonyunk összességében. Úgy érzem, elfogadtak. A nagybátyjaival is jól kijövök. Azonban egy hete voltunk "otthon" náluk, amikor a nagyapja félrehívott az udvaron és a maga finom (nem irónia, tényleg kifogástalan úriember mindig) modorában közölte, hogyha megcsalom, vagy megbántom az unokáját, azonnal kirúg és a híd alá juttat engem (a kiadója egyik magyar kirendeltségénél dolgozom).

Nem szóltam a feleségemnek erről, nem akarom idegesíteni. Azt hozzá kell tennem, hogy a nagyapja egyik veje, aki évekig csalta a feleségét, hasonlóan járt néhány hónapja.

Ezt minek vegyem? Megfenyegetett, vagy csak túlságosan félti az unokáját?


2016. ápr. 24. 12:54
1 2
 1/13 anonim válasza:
88%
Félti az unokáját én is félteném megtennèm ugyam úgy
2016. ápr. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Félti és meg akarja akadályozni hogy rosszat okozz neki.
2016. ápr. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
58%
Minden szerető apa,nagyapa vagy bármilyen (általában férfi) rokon megmondja ezt a lány (általában) leendő férjének de általában nem pénzügyi dolgokkal, hanem veréssel figyelmeztetik(néhány esetben halállal) a férjet.Nem fenyegetés volt, hanem tudtodra adta hogy szereti az unokáját és ne csald meg.Én csak azt furcsállom hogy házasság után csinálta ezt és nem előtte.Ez azt is jelenti, hogy "véglegesen" "befogadott" a családjába.Ezt minden szerető apának meg KELL tennie szerintem.A hangsúly a "szerintem"-en van ugyanis minden ember máshogy éli ezt meg.
2016. ápr. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%

Az utolsó kérdésedben ott a válasz.

Igen megfenyegetett, mert félti az unokáját.

2016. ápr. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%
Szereti és félti az unokáját. Majd ha lányod lesz vagy lányunokád meg fogod érteni. A kiírásodból úgy látom hogy szereted, tiszteled és rajongsz a feleségedért, ezért nem fenyeget egyenlőre efféle veszély
2016. ápr. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
23%

Szeresd a hölgyet, biztosan megérdemli.

Válts munkahelyet, mert megérdemled.

Amikor már nem függsz tőle, beszéld meg vele. Büszke lesz rád!

2016. ápr. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%
Kérdezzed meg tőle, hogy ez akkor is így lesz-e ha a esetleg a feleséged lép félre, csupán a "francia haladó szellem" jegyében?
2016. ápr. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
49%
ezt melyik romantikus filmből szedted
2016. ápr. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Bár film lett volna! Borzalmas pillanat volt. Rettenetesen éreztem magam. Évek óta ismerem őket és egészen eddig nem jutott eszébe ilyesmi.

A sógorom azt mondta, hogy biztosan csak a lánya válása zavart be a dologba és ezért félti egy kissé túl a feleségemet.

Ő megcsalni? Ezt nehezen nézem ki belőle. Megbízok a páromban, mondjuk kíváncsi lennék, akkor mit tenne a nagyapja. Minden bizonnyal, naki adna igazat. Remélem, ez sosem fog bekövetkezni.

Köszönöm a válaszokat! Azért vannak még kételyeim.

2016. ápr. 24. 22:30
 10/13 anonim ***** válasza:

"Ő megcsalni? Ezt nehezen nézem ki belőle."


...és szinte szóról szóra ezt mondja minden férj, hiszen ezért -is- vette el.

A nők nagy színészek, bármit hitelesen eljátszanak ha úgy kívánja az érdekük.

(Azután ugyanígy és ugyanezt eljátsszák majd a soron következő pasasnak is ha lecserélnek.)


Sajnos a nemzetközi statisztika szerint Európában a legtöbb félrelépést a franciák és az olaszok követik el.

2016. ápr. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!