Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Akár hányszor megyek a férjemm...

Beus84 kérdése:

Akár hányszor megyek a férjemmel és a fiammal anyósomhoz egyfolytában csak panaszkodik. Egész nap csak panaszkodik hogy neki mije fáj meg hogy neki milyen rossz élete volt hogy hogy milyen bunkók a sógoromék. Mit lehet tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés
2016. máj. 9. 08:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

Két dolgot: ritkábban mentek, és nem figyelsz oda rá.

Majd megszokod, hogy ő pampog a háttérben, te meg egyik füleden be, a másikon ki, időnként egy "aha", és kész.


Sajnos ennél többet nem lehet tenni, az ilyen emberek nem fognak megváltozni.

2016. máj. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem csak nincs más mondanivalója... :S Bár ha ez zavar Téged, akkor neked is fájjon valami: felment a xy dolog ára... stb. :D
2016. máj. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 klopusz ***** válasza:
94%

Lehet, hogy unatkozik? Nincs kivel beszélnie és rátok önti a vélt vagy valós problémáit?


Nincs valami hobbija, ami elterelhetné a figyelmét az állandó panaszkodásról?


Egyébként valóban az a legegyszerűbb, amit már előttem írtak. Nem figyelsz oda, vagy te is panaszkodni kezdesz valamire (mondjuk esélyes, hogy erre ő tromfolni fog, mert az ő baja nagyobb).

2016. máj. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
33%
Amikor belekezd a panaszkodásba, válts témát hirtelen. Beszélj az időjárásról, vagy hogy épp mi történt veletek, vagy az unokájával. Tereld pozitív irányba a beszélgetést. Nem tudom, hogy milyen a viszonyotok, ha esetleg bensőségesebb, akkor finoman rá lehet szólni, mama, tessék kipróbálni, hogy nem panaszkodik 2-3 napig, meglátja, sokkal kevesebb fájdalma meg problémája lesz. Vagy szólj a férjednek, hogy beszéljen vele ő.
2016. máj. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
Nem fogja abbahagyni, hiába trükköztök. Ő ilyen és már ilyen is marad. És ha már úgyis minden alkalommal csak panaszkodik nektek, hát akár meg is adhatnátok neki, amit ezzel ki szeretne provokálni: dicsérjétek, hogy milyen erős, ámuljatok elismerően, hogy mennyi mindent kibírt az életben, legyetek együttérzőek a sógor miatt. Minimális esély van rá, hogy ha megbecsültnek érzi magát, akkor nem akar majd mártírkodással szeretetet koldulni.
2016. máj. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%
Na, ilyen öreg nénit én is ismertem, kettőt is. Hiába kezdesz bele akármi mondanivalóba, végig sem hallgat, a mondat közepén a szavadba vág, hogy "tegnap is magas volt a vérnyomásom"...stb. Sajnos, erre- tapasztalat- humánus megoldás nincs. Ha megértően bólogatsz-olaj a tűzre!! Végtelenül önző dolognak tartom egyébként, ahogy írod, a fiaddal mész, hát miért nem az unokájával foglalkozik?? Sajnos, csak két "megoldás" van:1 Amikor csak nem muszáj, nem mentek. 2: Jól leoltjátok, hogy titeket ez nem érdekel, mindenkinek megvan a maga baja, itt az unokája, örüljön neki!Persze, ebből sértődés lesz, de hátha abbahagyja...
2016. máj. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
58%

ki kel zökenteni a rutinból új élethelyzetbe helyezni

hívd el vásárolni, keresetek idősek otthonokban vagy templomokban valamilyen foglalkozást ahova eljárhat

2016. máj. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Jól írják: foglalkozás.

Más: érezze, hoyg szükség van rá

Elovlastam a válaszokat és magamon is érzek néha ilyet.

Nálam kisebbrendűségi érzésből fakad.

Vigyetek neki szép ruhákat.

2016. máj. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönönöm mindenkinek. Leginkább a 6 os hózzászólónak tetszik a válasza.
2016. máj. 10. 08:53
 10/12 anonim ***** válasza:
57%
Enyém addig csinálta, míg következetesen el nem kezdtük neki mondani, hogy akkor mi nem megyünk, nem eszünk nálunk, se ez nem lesz se az nem lesz, mert hát mindig panaszkodik, hogy neki milyen nehéz, neki milyen rossz, ő milyen szegény (ami amúgy nem igaz) stb. Azóta leszokott róla. Én is rohadtul untam már, hogy az egész arról szól, hogy sajnáltatja magát.
2016. máj. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!