Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit gondoljak az anyósomról?

Mit gondoljak az anyósomról?

Figyelt kérdés

Hosszabb ideje együtt vagyok a párommal, lassan esküvőt tervezünk.

Az anyósommal gyakran beszélünk, amikor időnk engedi leutazunk hozzá.

Eddig mindig kedves volt velem, sikerült jó viszony kialakítanunk.

A falubeliek viszont erősen kritizálják, hogy milyen „elviselhetetlen, okoskodó, fennhéjázó, akadékoskodó”, és hogy akárhány férje volt mindig olyan férfit választott, akire szüksége volt (kőműves, vízvezeték-szerelőre, villanyszerelőre).

A szomszéd néni kérdezte tőlem, hogy „van-e normális eszem ezek közé beházasodni?!” – csak ámultam és bámultam.

Anyósom gyakran emlegeti, hogy a házát a 2 keze munkájának köszönheti. Erre mondta ez a néni, hogy „el ne hidd kislányom, nem a két kezén múlott az, hogy felépült a ház” Khmmm…

Az utcabeliek azt mondták, azért abban az utcában eladó a legtöbb ház, mert senki sem akar egy ilyen „fúriával” együtt lakni.


Most mit gondoljak? Merjek bízni anyósomban, vagy inkább legyek óvatos? Tényleg csak álca lenne a kedves, mosolygós asszony?



2016. jún. 29. 16:32
 1/9 anonim ***** válasza:
97%

Nem tudok erre mit mondani, nyilván lehet valami, ha ennyien mondják, de az is lehet, hogy volt valakivel valami balhéja az anyósodnak és most mindenki rászállt.

Viszont ez a mindig olyan férjet keresett, akire szüksége volt... ezen nem tudok túllépni... Elképzeltem, hányszor kellett megházasodnia, amíg felépült a háza. (Kőműves, vízszerelő, villanyszerelő, ács, burkoló...)

2016. jún. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%

Faluban lakom, és állíthatom: Ha valaki kilóg a sorból, az emberek hajlamosak rászállni. Nem állítom hogy alap nélkül, - mert legtöbbször van benne valami - de fel tudják fújni a dolgokat. Azt mondom abban higgy amit te tapasztalsz.


Ahogy egy itteni gyerek mondta: "azért rossz faluban lakni, mert ha elfingod magad az utca egyik végén, a másik végén már azt hallod vissza hogy beszartál"

2016. jún. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Te most azt komolyan elhiszed hogy egy nő tud minden esetben olyan férfihoz feleségül menni, amilyen szerelőre éppen szüksége van? Mekkora aljas pletyka. Hát, nekem 1 hónappal ezelőtt légkondi szerelő kellett, előtte vízvezeték-szerelő, előtte meg mosógép-szerelő, mindez 3 hónapon belül, egyikkel sem sikerült összeházasodnom.

Ne ülj fel, ilyen ostoba pletykáknak! Egyébként nem is lenne normális dolog, ha egy nő húzna fel egyedül egy házat, biztosan kellett neki hozzá segítség, ez így normális szóval nagyon szemét az a néni, aki ilyenekkel dobálózik. Te meg úgyis férjet választasz és nem anyóst, gondolom.

2016. jún. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Anyósod egész háremet tartott fenn annak idején szerelőkből? :D Vagy havonta/kéthavonta újraházasodott? El nem tudom képzelni ezt a szituációt, hogy a friss házasok - kőműves férjjel - elkezdik építeni a házat, aztán amint állnak a falak, anyósod elválik, hozzámegy egy villanyszerelőhöz, aztán attól is elválik mondjuk egy hónap múlva, mert már a vizesnek kell jönnie, aztán festő, burkoló, kertész, gázszerelő, bádogos, ács stb. ja meg a postás. :D

Szegény nőt nagyon utálhatják a faluban, ha ilyen baromságokat terjesztenek róla, aminek lehet, hogy van alapja, de inkább nincs, és mindössze azért fújnak rá, mert nem áll be a többi, rosszindulatúan károgó vénasszony közé. Főleg ha egy kedves, normális asszonynak ismerted meg.

2016. jún. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%

Először is nem az anyósod, csak a párod anyja.

Másodszor marhára nem adnék a szomszéd asszony véleményére, csak a saját tapasztalataimra

2016. jún. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Hány az "akárány férj"? Ezt azért csak tudod.


2. Anyós lehet akármilyen, godnolom, nem egy háztartásban éltek majd. Évente pár alkalmat ki lehet bírni.


3. Ne a pletykákkal foglalkozz, te is sorra fogsz kerülni, hogy milyen feleség, meny vagy.

2016. jún. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezen az "olyan férfit választott, akire szüksége volt" mondaton én is röhögök. A vízvezetékszerelő hozzánk kétszer jött ki az elmúlt pár évben, mindkét esetben fél óra alatt megcsinálta, ami elromlott. Hülye lettem volna emiatt hozzámenni feleségül, meg többe is került volna :D
2016. jún. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Műbalhé a leendő anyosoddal kapcsolatban.
2016. jún. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igazából szerintem ez a bolhából elefántot kategória. Szerintem engedd el a füled mellett ezeket. Ameddig nektek jó a kapcsolatotok, addig mit kell foglalkozni rossz indulatú, magányos vénasszonyokkal.

Én azt gondolom, hogy anyósod lehet, hogy valakivel összeveszett, az is lehet, hogy igaz, amit mondanak. És akkor mi van? Neked se több, se kevesebb, téged nem érint. Innentől kezdve szerintem nem kell velük foglalkozni.

2016. jún. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!