Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért gondolják úgy a szülők,...

Miért gondolják úgy a szülők, hogy annyira fontos saját lakást venni? Mintha kb anélkül nem is lehetne létezni.

Figyelt kérdés

Szülők folyamatosan, előszeretettel osztogatják a tanácsokat...

Szerintük kb addig nem érdemes gyereket vállalni, amíg nincs saját lakás. Persze jó, ha az ember megteheti, hogy vesz, de ha meg nem az is érthető, hogy emiatt nem fogjuk nagyon kitolni a babaprojektet.

Mondjuk ők abban a korban nőttek fel, amikor ez a felfogás volt.

Én abszolút nem görcsölök már rá a lakás témára, hiszen reálisan látom a dolgokat, hogy azért még jó pár év mire oda jutunk.

Most, hogy ők okoskodnak és mobndják,hogy venni kell attól még mi nem fogunk tudni venni, ha nincs rá elég pénzünk, gyerekre meg bőveb van félretett pénz. Ők is albérletben vállaltak engem, csak voltak abban a szerencsés helyzetben, hogy nem sokkal utána sajátba költöztek.

Ha amúgy mindenki a saját lakáshoz igazította volna a babát, akkor sokan nem szültek volna.


2015. okt. 29. 18:24
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Persze valamilyen szinten tudjuk, hogy jót akarnak, csak néha picit sok belőlük. :)
2015. okt. 29. 18:25
 2/32 A kérdező kommentje:
Egyébként mindkettőnknek van rendes munkája, szóval az anyagilag nem lenne akadály, csak lakásunk,házunk nincsen.
2015. okt. 29. 18:26
 3/32 anonim ***** válasza:
84%

Nem mondanak hülyeséget.

De szerintem abból nincs probléma,ha majd később vesztek lakást.

Sok szerencsét előre is a babához! ♥

2015. okt. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
A másik meg az, hogy nem biztos, hogy mindenki el akarja magát adósítani 10-20 évre egy banknak.
2015. okt. 29. 18:30
 5/32 anonim ***** válasza:
29%

Gyerekre van penz de lakasra nincs??


Az o gondolatmenetukben az alberletet nem a sajatotok, mas a tulaja, aki szinte akarmikor eladhatja, tehat nem biztos, hogy addg elhettek ott amig szeretnetek. Az alberletet tehat a bizonytalannal kotik ossze. Bizonytalanra meg gyereket vallani nagyon (nagyon nagyon!!!) nagy felelotlenseg!

2015. okt. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös.


Igen, gyerekre van!!

Lakásra még nincs, arra sok millió kellene...

2015. okt. 29. 18:33
 7/32 A kérdező kommentje:
Miért ha elküldenek, honnan veszed, hogy nem tudnánk más albérletbe menni addig?
2015. okt. 29. 18:34
 8/32 anonim ***** válasza:
61%

"ők abban a korban nőttek fel, amikor ez a felfogás volt"

Akkor mi a kérdés? Te magad válaszolod meg, régen erre több lehetőség volt mint ma.


"Bizonytalanra meg gyereket vallani nagyon (nagyon nagyon!!!) nagy felelotlenseg!"

Kérdés mennyivel bizonytalanabb egy albérlet, amit munkához, keresethez, gyerekhez tudsz igazítani, ha költözni kell van másik. Vagy veszel fel lakáshitelt, havi 100-150 ezreket fizetsz, és ha valami rosszul sül el, akkor még a gyereked is a te adósságod fogja fizetni.


Na meg legtöbben úgy vannak, hogy "minek mást pénzelsz" saját lakás helyett.

2015. okt. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Köszi 8-as a válaszodat.


Persze érthető, hogy mi sem akarjuk örökké más zsebét gazdagítani, előbb-utóbb sajátot vennénk, amikor úgy állunk, hogy meg van a lakásra való nagy része, hogy minél kevesebb hitelt kelljen felvennünk.

2015. okt. 29. 18:46
 10/32 anonim ***** válasza:
58%

5-os vagyok, ki irta, hogy hitel kene a lakashoz?

En is csak a magam helyzetebol indultam ki es en arra gondoltam, egy gyerek tobb penzt visz el, mint egy lakas...de mivel en nem tervezek gyereket, nem vgyok tisztaban az ilyenekkel. (amugy, lakast venni sem tervezek) Szal, bocsi, ha hulyeseget irtam :(

2015. okt. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!