Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit tennétek ebben a...

Ti mit tennétek ebben a helyzetben? Össze vagyok zavarodva, nem tudom mire gondoljak.

Figyelt kérdés

A párommal már évek óta együtt vagyunk, de nem "haladunk" semerre... Egyre jobban az érzem, hogy a kapcsolatunkban te és én van, és nem mi. Másnak már lakása, autója, gyereke van, mi meg külön kasszán élünk egy albérletben, gyakorlatilag mint két lakótárs, csak én főzök meg mosok is rá. Próbáltam már beszélni vele erről, de mindig leráz, hogy a saját pénzéért ő dolgozott meg, arra költi amire akarja... Szóval nekem ez úgy jött le, hogy ha most itt lenne egy baba és pelenka kéne neki, de ő inkább magára költené el a pénzt akkor vagy vegyek az én pénzemből vagy nincs pelenka... A szüleim is ezt mondják, szerintük csak az időmet pocsékolom mellette.


Én lakásra gyűjtök már régóta és apám azt mondja hogy ő segítene, de nem akar így, mert akkor én meg ők vennénk egy lakást, hogy a barátomnak legyen hol ingyen laknia, azt meg nem akarja... Amit meg tudok érteni, de ez az egész helyzet bonyolult... De nagyon rossz így, hogy se lakás, se semmi...


2015. nov. 19. 23:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Te minek vagy meg vele? Tul oreg vagy mar hogy uj part keress magadnak?
2015. nov. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

szüleidnek adok igazat.

voltam már ilyen kapcsolatban én is.

és szerintem is az idődet pazarlod vele.

2015. nov. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%
Próbálj meg még egyszer beszélni a pároddal, és nyomatékosítsd, hogy ez most egy nagyon fontos beszélgetés, hisz a kapcsolatotok múlik rajta. Biztos vagyok benne, hogy nagyon szereted őt, de ha nem közös az életcélotok, akkor sajnos el kell válnotok.
2015. nov. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
6%
Jó esetben egy apa, ha felelős szülő, nem helyezi magát a gyerek elé. Szerintem te sem tervezel már vele sokáig lenni, ha sajnálod tőle, hogy a lakásodban lakjon. Ahova én költözöm, oda költözik a párom is, függetlenül attól, kinek a tulajdona az ingatlan. Nekem egy egészséges kapcsolatban egyértelmű.
2015. nov. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Először is mosási és főzési pénzt kérj tőle, de inkább lépj le.


Össze ne költözz vele saját lakásba + gyerek, mert így fogsz járni: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2015. nov. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért ez nem ugyanaz a helyzet, mert annál a kérdésnél a nő költözött a férfi házába, itt meg a kérdező akar venni.
2015. nov. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el a kérdésedet, emészd meg szépen és ha rájöttél, hogy egyszerre vagy balek, csicska, meg veszélyesen naiv, akkor kapd elő a bőröndöt, és már holnap lépj le a francba ettől a sz_arkupactól.
2015. nov. 20. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nagyon úgy tűnik, hogy jó ideje toporogtok egy helyben és a párodnak ez így jó, ahogy van.


Az apukáddal egyetértek, így nem segítenék szívesen én sem. Csak akkor, ha bizonyítottan látnám, hogy a két fiatal EGYÜTT működik, mint kapcsolat és mindkét részről törekvés lenne látható a közös élet irányába.


Nálatok - jól fogalmaztál - vagy Te és van Ő. És ennyi.


A párod hozzáállása pedig "ő dolgozott meg érte, arra költi, amire akarja" eléggé beszédes. Át kellene értékelned, hogy Ő, és akkor sajna csak ilyen sivár lesz továbbra is mellette, vagy inkább - évek ide vagy oda - továbblépnél. És jól látod, ha lenne baba, rosszabb lenne, mert az ilyen típusú férfi nem apatípus. Nem Ti lennétek az elsők az életében.

2015. nov. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

1. Ha apád akar neked segíteni egy lakás/ház vételében, akkor azt tegye hivatalosan - akkor ugyanis az az összeg, amit adott, a te magánvagyonod lesz és mindig is az marad.


2. Amit nem értek, minek vagy együtt még ezzel az emberrel? Ha nincs, ami összetart, akkor jobb különmenni


3. Ha külön veszel magadnak egy lakást, akkor legalább lesz esélyed egy normális életre és idövel még rendes partnert is találhatsz

2015. nov. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mit keresel meg mellette??????????????
2015. nov. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!