Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit szóltok ehhez?

Mit szóltok ehhez?

Figyelt kérdés

Második gyermekemmel vagyok várandós, ő is kislány lesz.

Az első lányom édesanyám nevét kapta.

Most anyósom szó szerint azt követeli, ha az első kislány az anyukám nevét kapta, akkor a második legyen róla elnevezve.

A sógornőmet is ugyanigy hivják, ő is az anyja mellé állt, hogy milyen igaza van, ha az egyik mamának jár ez a kedveskedés, akkor a másiknak is joga van hozzá...


De anyósom neve jellegzetes időskori név, kicsit sem egy mai kislányhoz illő :/


Még nem volt merszem elmondani neki a véleményemet...


Igazat adtok nekem?



2016. júl. 18. 16:10
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
92%
Én igazat adok neked, kerek perec megmondanám, hogy ne haragudjon, de nem tetszik neked ez a név, és nem fogod így elnevezni a kislányod. Jó lenne mondjuk, ha a férjed is melléd állna és leállítaná a kedves mamát. Úgy látszik nem csak az én anyósom hülye :)
2016. júl. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 vfrtom ***** válasza:
48%
Öszintén , igaza van, de meg kell vele beszélni, hogy nem jön be a neve, esetleg második névnek.
2016. júl. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
34%
Nem tudom ,hogy igaza van e vagy nincs anyósodnak. Köztes megoldás ha az első neve az lesz ami nektek tetszik a második meg anyósé. hátha így megnyugszik A második nevét úgysem fogja használni senki. Ha felnő majd a lányod választhat ,hogy melyiket szeretné használni.
2016. júl. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
95%
Aha, utána meg majd azt szeretné, ha együtt laknátok, meg ha kitörölnéd a fenekét. Én most fognám meg ezt a dolgot, és nem hagynám, hogy beleszóljon a dolgainkba. Ha a sógornőd ennyire anyós mellett áll, akkor adja majd ő a gyereknek ezt a nevet, mondd, hogy nem akarod elvenni tőle a lehetőséget, hisz inkább a saját lánya nevezze el a mamáról a babát :P :)
2016. júl. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
96%
Én rákenném a sógornőre, hogy adja csak ő azt a nevet a gyerekének, és akkor harmonikusan öröklődik a név. Egyáltalán mi az, hogy követeli? Semmi köze hozzá, hogy nevezitek el a gyereketeket a férjeddel.Akkor sincs hozzá köze, ha az első gyerek anyukád nevét viseli. Hadd legyen már ez a ti döntésetek, és ne egy patikamérlegen kimért udvariassági szabályé.
2016. júl. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
82%
Egyrészt igazat adok neked kérdező. Ha te nem akarod úgy hívni a gyermeked, ne tedd.De nézzük anyós szempontjából a kérdést. Az első kislány bevallottan a te édesanyád nevét kapta. Nem azért, mert neked nagyon tetszett, hanem mert édesanyádé. Annyi erővel kaphatta volna az ő nevét is, ő sem kevesebb, mint anyukád csak azért, mert ő nem az anyát, hanem az apát adta a gyerekhez. Kicsit talán bántja a dolog, talán úgy érzi, anyukád így előtérben van. Ő is szereti az unokáit gondolom, nem akar anyukád mögött kullogni. Ez természetes. Az, hogy te nem szereted úgy anyósod, mint anyukádat, szintén természetes. Esetleg a neve is azért nem tetszik neked annyira, mert számodra ellenszenves az anyós, csak elviseled, mint a férjed édesanyját. Még véletlenül se mond neki azt, hogy nem tetszik neked a neve, mert az nagy sértés. Tudom, milyen harc lesz majd a névért, az én anyósom is más nevet akart adni a gyerekemnek, mint én. Ő is csak lánynévben gondolkodott, de megúsztuk nagyobb sértődés nélkül, mert fiú lett. Amúgy biztos, hogy lányod lesz megint? Most viccesen mondhatnám, hogy szülj fiút te is, és le van a gond. De az úgysem rajtad múlik.Én amúgy úgy szereltem le anyóst, hogy " nem áll rá a szám arra a névre", meg "úgy érzem nem a babához való". Meg ilyenek. Aztán mikor megszületett csak annyit mondott, hogy persze, hogy nem neki való volt a név! Hiszen fiú! Ha nem érdekel, hogy fog megsértődni, nem adsz a véleményére, és a kapcsolat sem izgat, akkor mond meg nyugodtan, hogy szüljön magának egy gyereket, és nevezze aminek akarja. De a te gyerekedet te fogod elnevezni.
2016. júl. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
89%

atyavilag! Sokan nem birnak tullepni ezen a gyerekes hozzaallason, h a"ha neki is, akkor nekem is"....szanalmas.

Kedves Kerdezo, a szuletendo baba a Tied es a ferjede, ugyh teljes jogotokban all sajat magatoknak donteni a baba neverol mindenfele lelkiismeretfurdalas nelkul. Anyos kicsit szuklatorkoru es eleg pofatlan is ezzel a kovetelozessel, de szepen meg kell vele ertetni, h nem az o nevet fogja kapni a kislanyotok es ennyi.

Eszembe nem jutna ilyen pofatlannak lennem a sajat lanyommal szemben. Ha az en nevemet adna a lanyanak, akkor megtiszteltetesnek vennem, ha pedig nem, akkor is elfogadnam. Az o dontese es ezt tiszteletben tartanam.

Az ikreinknek a pasommal a szuleink iranti tiszteletbol adtuk 2. es 3. nevkent a szuleink nevet es ok repestek a boldogsagtol. De semmi esetre sem koveteltek volna pofatlanul, h az o nevuket adjuk a gyerekeinknek.

2016. júl. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Köszönet az eddigi válaszokért!


Én olyan nevet szeretnék választani a születendő picinek, ami egy mai kislányhoz illik, és elsősorban nekem és a férjemnek tetszik.

Második névről anyósom hallani sem akar, szerinte az olyan, mintha ott sem lenne, makacsul ragaszkodik a saját nevéhez, a sógornőmmel együtt...

Igen, azt sem szeretném, ha mindenbe beleavatkozna, és irányitana bennünket.

Sógornőmnek szerintem már gyermektelen marad, lassan 40 éves lesz, de ki tudja mit hoz a jövő.

Anyukám neve mindig is tetszett nekem, egyrészt azért, mert az ő neve, de amúgy is esélyes volt a választáskor.

Szerintem is túlzó dolog anyósom részéről a követelőzés, szinte olyan, mintha ultimátumot adna nekünk.

2016. júl. 18. 20:15
 9/26 anonim ***** válasza:
78%
Mik a nevek?
2016. júl. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
86%
Ha jól értem, a saját lányát is saját magáról nevezte el. Ha ennyire szaporítani szeretné a családban előforduló Máriákat, szüljön még egy lányt, és azt is nevezze el úgy.
2016. júl. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!