Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szóltok ehhez? Sok 16-17...

Mit szóltok ehhez? Sok 16-17 éves gyerek otthaggya az iskolát és közmunkásnak mennek.

Figyelt kérdés
Szüleik kiveszik az iskolábol és bejelentik hogy gyerekük közmunkásnak megy

2016. febr. 11. 20:15
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

Szomorú... Aztán még írni sem tudnak helyesen.....


amúgy meg inkább legyen közmunkás, mint naplopó, aki segélyért megy, vagy lop.

2016. febr. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
7%
Sirály.
2016. febr. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Mert ilyenkor 50 ezer Ft még sok pénz.


Ezért is kellene megszüntetni a közmunkát....

2016. febr. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Azt gondolom, hogy aki nem akar tanulni, arra úgy sem tudod ráerőltetni. Csak zavarják azokat a diákokat, akik tényleg tanulni akarnak.

Ha pedig pár év múlva megjön az eszük, ingyen és bérmentve leérettségizhetnek. Még talán jobban is járnak, mint azok, akik végigbukdácsoljk a gimit, kettessel átcsúsznak az érettségin, és 1-2 év múlva, ha egyetemre mennének, fizethetnek egy rakás pénzt a javító vizsgáért (én így jártam).

2016. febr. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
32%
Nem normálisak a szülők hogy hagyják.
2016. febr. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem szörnyű. Nem az, hogy fiatalon dolgoznak, hanem az, hogy ezzel jó eséllyel egy életre elvágják magukat az előbbre jutástól. Ezekben a családokban sokszor sok gyerek van, a szülők se nagyon dolgoznak, max. közmunkán élnek vagy segélyt kapnak. Ha mindez egy isten háta mögötti kis faluban történik, ahonnan buszozni kellene ahhoz is, hogy a gyerek legalább esti iskolába járhasson, amire ugye közmunkás bérből nem lesz pénz, máris determinálták a gyereket, hogy ne juthasson előbbre.

Márpedig ha nem tud tanulni, akkor egész életében közmunkán, segélyen fog tengődni, hiszen a munkaerőpiacon nulla értéke lesz.


Persze amelyik szülő ilyet tesz, abban fel se merül, hogy a gyerekének akár jobb élete is lehetne, mint amilyen neki van.

2016. febr. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A.C.A.B ***** válasza:
92%
Vannak olyan családok is sajnos, ahol a szülők azért küldik a gyereket közmunkára, mert az a kevés pénz is sokat számít nekik egy hónapban. Persze szerintem sem kellene ezt hagyni. Jobb lenne, ha az ilyen szegény családok normális mennyiségű segélyt kaphatnának és a gyerek még tanulhatna, de jelenleg az országban sajnos nincs elég pénz. Akármennyire is reklámozzák, hogy jobban teljesít az ország, attól még pénz nem lesz.
2016. febr. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%
Lehet hogy ez sokaknak elképzelhetetlen, de van akinek ez a jobb lehetőség. Én még abban a rendszerben tanultam, amikor 18 éves koromig köteleztek rá. Hatalmas kicseszés volt velem! Mindig okos voltam/vagyok, de olyan rosszak voltak az otthoni körülményeim, hogy tanulni nem tudtam, a kórházat jártam, mert totál kiéheztem otthon... 40 kilóval kezeltek anorexiásként, mert persze csak az volt az elképzelhető forgatókönyv, hogy szegény kicsi lány a modellekre akart hasonlítani jó dolgában. Ha elmehettem volna dolgozni akkor, amikor még fizikailag oké voltam, mellette tanulhattam volna tovább estin és ha szűkösen is éltem volna, nem vesznek el éveim és nem épülök le. Persze azóta tanulok felnőttoktatásban, de az elveszett éveimet a sok megaláztatással és betegeskedéssel nem kapom vissza... Szóval azt mondom, tanulni lehet munka mellett is. Akinek jobban megéri, hajrá! Aki meg buta, annak oly' mindegy, inkáb dolgozzon kint az állami pénzen feleslegesen koptassa a padot. Én is lehetnék már diplomás ha nem betegeskedem végig annyi évet a "nem dolgozhatok" miatt, amennyit.
2016. febr. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ezért is kellene megszüntetni a közmunkát...."

Hát persze, akinek meg nincs más lehetősége menjen lopni, vagy dögöljön meg. Nem tudom miféle hely az ahol ennyi idős mehet közmunkára, nálunk a minimum életkor 18. És azok a gyereke , akiket kivesznek az iskolából kedves kérdező, lehetnek nagyon rossz tanulók, vagy lehet a család olyan katasztrofális anyagi helyzetben hogy rákényszerülnek. Nem csak a felszínt kell látni, meg szörnyülködni, az okokat is nézni kellene.

2017. máj. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!