Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szóltok ehhez a helyzethez?

Mit szóltok ehhez a helyzethez?

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőm a tanácsomat kérte, de én köpni-nyelni nem tudtam rá...

Ő 26 éves, az édesanyja 45. Az anyukája elvált és van egy pasija, akivel külön élnek. Az anyuka gyógyszer mellett teherbe esett. Egyáltalán nem híve se ő, se a barátnőm az aburtusznak. Nagyon is ellenzik. De a kora miatt az anyukája nem szeretné, ha a baba nagyon kötődne hozzá, az anyukájának tekintené, és pláne azért, mert nem rég épült fel egy súlyos betegségből, ami bármikor kiújulhat és ki tudja, meddig él. Azt szeretné, ha a barátnőm nevelné a gyereket úgy, mintha ő lenne az édesanyja, mert a barátnőmnek meg nem akar összejönni a baba. Egyszóval az anyja vele akarja felneveltetni a testvérét. Ő pedig nem tudja, hogy mit tegyen, bele menjen-e ebbe, mert egy részt elég "fura" dolognak tartja, másrészt, ha a baba elől ezt el akarják titkolni, akkor el kell költözniük a szülés után egy másik településre, ahol senki nem tudja pontosan, hogy kié valójában a gyerek. Na meg a barátnőm azért vacilál, mert bár többször is próbálkoztak a lombikkal sikertelenül, azért ő mégse szeretné feladni és természetesen nem úgy képzelte az életét, hogy az "első gyereke" a testvére legyen. Tőlem vár tanácsot, de én egyszerűen nem vagyok képes még csak bele se élni magam a helyzetébe... Mit lehet erre mondani??


2015. ápr. 10. 15:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
34%
az hogy osotbasag.
2015. ápr. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
34%
Azt, hogy kizárt dolog.
2015. ápr. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
68%
Ez viccnek is rossz. Ha ez igaz, akkor sem a barátnőd sem az anyukája nem gondolkodik normálisan.
2015. ápr. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
67%
Az, hogy a barátnőd nevelje, az még egy dolog. De hogy anyjának higgye? Ez így nagyon nem OK.
2015. ápr. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
43%
Ritka agyament ötlet.
2015. ápr. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom, hogy nem normális, csak ezt így nem mertem a fejéhez vágni. Ha április elsején mondta volna, akkor azt hinném, hogy rossz vicc...

A barátnőm azt mondta, hogy ő igazából két dolog miatt vacilál és az egyik az az, hogy nagyon ellenzi az abortuszt, a másik pedig az, hogy mi van, ha nekik nem jön össze a lombik, így viszont lenne "esélye". Meg azzal példálózik, hogy milyen sok olyan eset van, hogy a gyerek fiatalon szül és az anyja neveli fel a babát helyette. Na de ez szerintem teljesen más tészta...

2015. ápr. 10. 15:59
 7/20 A kérdező kommentje:
ja és szerintem a lombikos dolog is hülyeség, miért kell rögtön arra gondolni, hogy nem jön össze? Attól még, hogy voltak sikertelen próbálkozások, nem lehet rögtön feladani. Van, aki évekig próbálkozik, ismerek olyat, akinek 7 év után maradt meg.
2015. ápr. 10. 16:01
 8/20 anonim ***** válasza:
54%
Ez nem lenne jó sem neki sem a babának.
2015. ápr. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
58%

Örökbe nem fogadhatja? Azt, hogy az igazi anyát titkolni akarják, szerintem butaság.

Ha belegondoltok, fordított eset számtalan van. A fiatal lány gyereket szül, akit a nagymama nevel fel, mintha ő lenne az anyja.

2015. ápr. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
15%

Nevelje az aki csinálta!

micsoda semmire kellő egy család, ellenzi az abortusz-t? miért szerinte milyen élet vár a születendő gyerekére, az isten áldja meg!

és szerinte jó dolog ezt eltitkolni, előbb utóbb úgyis kiderül az anyuka meg ha ilyen felelőtlen akkor tuti hogy lesz még egy pár baba amit a elmekárosult barátnőd és meddő barátjára nyakára fogják sózni

2015. ápr. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!