Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mi lesz ennek a vége?

Mi lesz ennek a vége?

Figyelt kérdés
Férjemmel 6 éve vagyunk házasok, 2,5 éves a kislányunk. Anyósommal egyre rosszabb lett a viszonyunk, azt mondta, nem ilyen lányt képzelt el a kisfia mellé. Igazából nagyon felszínes, azt mondja, hogy egy kicsi vékonyka, csendes lányt képzelt el, én meg neki már kövér vagyok a 165 centi 60 kilómmal. Tavaly nyáron leültem vele megbeszélni, hogy én szeretnék vele jóban lenni, szeretném ha jó kapcsolata lenne az unokájával stb. Amúgy havonta egyszer találkozunk, én szerettem volna ezeket az alkalmakat sűríteni. A terhességem alatt nem foglalkozott velem egyáltalán, egyszer sem kérdezte meg, hogy hogy vagyunk. Mikor ezt mondtam neki, azt mondta, hogy az én anyukámnak a dolga rám figyelni, ő nem anyám hogy kérdezgessen mi van velem. De az nagyon idegesíti, hogy én sokszor beszélek anyuval skypon. Szóval a megbeszélés nem hatott, még telefonon se hív fel, ha véletlenül én veszem fel a férjem telefonját, akkor rámcsapja. Az előző héten voltunk náluk, bejelentettük, hogy érkezik a lányom kistesója. Csináltak egy pár fényképet is főleg a kislányról, de sok képen én is rajta vagyok. A hétvégén kaptam egy emailt tőle, amit a férjem tesójának volt címezve, csak véletlenül ez állt benne: Küldök egy pár képet "a kislány neve"-ról, csak kár hogy a legtöbbön az a dagadt tehén is rajta van. Teljesen kiakadtam. Hogy mondhat ilyet a terhes menyére? A férjemet nagyon sajnálom, borzalmasan rosszul esett neki, azóta nem veszi fel a telefont, nem hajlandó szóba állni az anyjával. DEhát ez nem maradhat így. Mi lehet a megoldás?
2016. júl. 20. 16:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%

Miért ragaszkodsz ahhoz, hogy többet találkozzatok? A férjed is ragaszkodik? Kérje ő.


Nem tudom mi lesz a vége, beszélje meg aférjed az anyósoddal.

2016. júl. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%
De, ez így maradhat. A férjed mondja meg neki, hogy neki a felesége a legfontosabb, és ha anyuka nem bír velemegbékélni, akkor ennyi volt a kapcsolattartás. nem kell egymást ölelni-csókolni, de a normális udvarias viszony fenntartása az ő dolga. Pont.
2016. júl. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

Na esa kedves anyos hany kilo?

A mwgoldas hogy szolsz az emailrol, utanna meg radiocsend orokre...

2016. júl. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%

Miért kell erőltetni a gyakoribb találkozást? Férjed nem akarja, anyósod nem akarja, neked nyilván nem jó.


Maradhat így. Válaszolj neki az e-mailre hogy egy ideig nem szeretnéd zavarni a jelenléteddel.

2016. júl. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%

Dehogynem maradhat is, egy embernek nem kötelező jóban lenni a szüleivel, csak mert a szülei.. Ha okot adnak a kapcsolatmegszakításra, egyáltalán nem köteles az ember örökké lenyelni mindent. Anyós bőven kihúzta a gyufát, nem csodálom, hogy a férjednek semmi kedve ehhez az aljaskodáshoz és drámához.


Szerintem ne erőltesd a békülést, jobban jártok, ha egy ilyen ember nem rontja a levegőt körülöttetek.. Az unokák is jobban járnak, ha a mama nem fúrja az anyjukat a háta mögött, mert hidd el, ez lenne a jövőben is.

2016. júl. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%
Vén boszorkány. Patkány egy nő.
2016. júl. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! A férjem egyáltalán nem akar vele beszélni ezek után. Elege van az évek óta tartó utálkozásból, és ez volt az utolsó csepp a pohárban. Eddig is mi szerettünk volna jó kapcsolatot, ők nem erőltették a dolgot. Csak annyira sajnálom a kislányomat is. Olyan jó lett volna, ha lett volna két nagymama, akik imádják őt. Anyuval nagyon jó a kapcsolata, a férjemet is sajnálom, mert nagyon rosszul esik neki ez az egész, és azt mondja szégyelli magát előttem az anyja miatt. :-(
2016. júl. 20. 16:45
 8/14 anonim ***** válasza:
92%

Figyelj, jobb, ha egy nagymama van, aki imádja a gyerekeket, mint ha van egy nagymama, aki szereti őket és egy, aki folyamatosan duruzsol a fülükbe, hogy az anyjuk mekkora egy haszontalan tehén.. Hidd el, az ő lelki fejlődésükre sem lehhe jó hatással a dolog.


A férjed is megértem, van az a pont, amikor betelik a pohár, én sem akarnék szóba állni anyámmal, ha ilyeneket tenne, bár nálam a pohár sokkal hamarabb betelt volna, így is törelmes ember lehet :)


Ne erőltesd a kapcsolattartást ill. azt sem, hogy ezek után még szóba álljon vele. Felnőtt ember, hadd döntse el ő. A legjobb, amit tehetsz, ha a férjedre és a gyerkőcökre koncentrálsz és nyugalomban, békében éltek tovább a vasorrú bába nélkül. Sok boldogságot kívánok!

2016. júl. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, igazad van.
2016. júl. 20. 16:54
 10/14 anonim ***** válasza:
szerintem örülj hogy távol marad
2016. júl. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!