Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Egyszerűen nem tudom elviselni...

Egyszerűen nem tudom elviselni párom szüleit, testvérét. Van itt még olyan, aki így van ezzel?

Figyelt kérdés

Nem tudom már tolerálni, és mosolyogva elfogadni a h*lyeségüket. 5 év után betelt a pohár, és attól tartok, hogy egyre kevesebbszer tudom majd visszafogni magam. Anyukájával még úgy ahogy nincs is nagy baj, de após, és a nővérke, egyszerűen szörnyű.

Após mindenbe beleszól, mindent jobban tud (holott külön élünk már), ami neki egy kicsit is nem tetszik egyből szóvá teszi, majd megsértődik, ha nem ugyanaz a véleménye a másiknak. Épp egy ilyen miatt lett vége a kettőnk közti jó kapcsolatnak.

A drága nővére pedig, ott tesz keresztbe ahol tud, uszít mindenkit mindenki ellen, kihasznál, és fű alatt próbál fúrni, hogy lehetőleg párom ne vegye észre. Emellett feltűnési viszketegsége is van, nem tudja elviselni, ha nem vele foglalkozik mindenki, ezért gyakran tesz olyan dolgokat, amik következtében rövid ideig ugyan, de legalább róla lesz szó. (Bár a legutóbbi húzása, hogy gyereket vár, kicsit hosszabb időre szóló feltűnést biztosít neki. És ezt nem én találtam ki, a családban is mindenki tudja, hogy irigységből esett teherbe.)


Sajnos éppen ezekért azt veszem észre magamon, hogy egyre kevesebbszer tartok párommal, ha hazalátogat, illetve ahogy az elején is írtam, már a hamis mosolyt se tudom felvenni ilyenkor, annyira idegesítenek. Van itt olyan, aki volt, vagy épp van hasonló cipőben, és el tudná nekem mondani, hogy hogyan oldjam meg?


Nem akarom sem a barátomat elszakítani a családjától, sem pedig azt, hogy a mi kapcsolatunk ezért menjen tönkre.



2016. szept. 5. 14:24
1 2 3 4 5
 1/46 A kérdező kommentje:
Ja és én tudom, hogy nem minden család tökéletes, de ami itt megy, az már nekem is sok, pedig 5 évig tűrtem.
2016. szept. 5. 14:25
 2/46 anonim ***** válasza:
81%
A parom csaladja egy rakas rosszindulatu, degeneralt gyokerbol all. Eleinte sok konfliktusunk volt, mivel o ebben a sz..rban nott fel, nem ertette mi a bajom. Mikor megbeszeltuk annyiban maradtunk, hogy a fontos esemenyekre elmegyek (pl. Karacsony), amugy nem talalkozunk, es o se jonnek hozzank. A parom belatta, hogy tenyleg tahok, hogy nekem ez rossz volt. O attol talalkozik veluk, mert a csaladja, de en kimaradok belole, mert nekem nincs ra igenyem. Az hogy a testverkei mit gindolnak errol, meg magasrol le...rom.
2016. szept. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim válasza:
68%
Páromnak az anyja amikor terhes lettem a fiától konkrétan azt mondta a fiának hogy ne tartsuk meg mert azért akarok szülni hogy gyerektartást fizessen és hogy még véletlenül se vegye a nevére...a nővérei mind a kettő 30 és se gyerekük de még csak pasijuk se és ők akarják megmondani hogy neveljük a mostmár 2 fiunkat. Szerencsére párom is rájött hogy az ő családja tényleg milyen.. nem megyünk többször és ők sem jönnek többet mint amennyit kell. olyankor pedig 1-2 órát ki lehet bírni. Ja és az én anyósom a hátam mögött arra akarja rávenni a páromat hogy költözzön hozzá és élje ki magát mégegyszer:) de már nem is izgat. egy idő után elértem hogy a párom kiálljon mellettünk annyit meg ő is kibír hogy utána pár hétig nem beszél az anyjáékkal.
2016. szept. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
36%
anyós, após kedvesek velük nincs is bajom, nade a párom tesója és az ő neje, hát fárasztóak. Amióta szültek gyereket(szintén irigységből) azóta csak róluk szól a világ, ez nem is lenne baj ha kihagynának belőle. És apósomék is sajnos már nem nagyon figyelnek ránk az unoka óta, így viszont fárasztó hogy átmegyünk és ők igyekeznek,de minden energiájuk elmegy az unokára így csak néznek ki szegények a fejükből. ez van az ember beszól párszor és elfogadja, hogy a szép család van amikor csak álom marad
2016. szept. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 Carragher_x ***** válasza:
91%
Hogyne lenne:) Nem velük alkotsz egy párt, hanem a fiukkal. Nem szükséges közösen látogatni őket. Nagy családi eseményeken évente 2-3szor tartasz egy pofavizitet, egyébként meg menjen a párod egyedül, ha akar.
2016. szept. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 A kérdező kommentje:

4es, mintha csak én írtam volna..nálunk is akkor kezdődtek a nagyobb problémák, mikor megérkeztek az unokák a családba. Nem vagyunk féltékenyek, de elmebaj van azóta a családban. Anyósék folyton a gyerekekkel foglalkoznak, ami érthető is, csakhogy épp rólunk elfeledkeztek teljesen, ha nagy ritkán meg is látogatjuk őket, akkor is a csapból is a gyerek folyik. Én személy szerint nagyon imádom a gyerekeket, de ez már nekem is sok. És após, valamint a testvér viselkedésével vegyítve, elviselhetetlen.


Utóbbi 2 hónapban egyszer voltunk anyóséknál, akkor is ki jelent meg? Természetesen az említett testvér. Nyilván van joga meglátogatni a szüleit, de mekkora véletlen, hogy pont akkor mikor időnk lenne beszélgetni nekünk is a szülőkkel.


Nekem az a bajom, hogy ezek előtt nagyon jó volt a kapcsolatom a szülőkkel, és nem akarom, hogy ezután rosszban legyünk. Van valami ötletetek hogyan lehetne ezt megoldani? A beszélgetésen már túl vagyunk, párom beszélt velük már minden problémáról, de változás szinte semmi.

2016. szept. 5. 15:13
 7/46 A kérdező kommentje:

5-ös! Én is így lennék vele, de majd megszakad a szívem, ha egyedül kell mennie páromnak, mert tudom, hogy neki fontos hogy én is ott legyek. Ugyanúgy, ahogy ő is megtiszteli szüleimet a jelenlétével (hozzánk sokkal sűrűbben látogatunk), úgy nekem is illene megtisztelnem az ő családját, de leginkább figyelembe vennem barátom érzéseit, és csatlakozni hozzá ha látogatóba megy. De ez nekem olyan, mintha a fogamat húznák....és félek, hogy ha szakad a cérna, akkor maradandó problémákat okozok majd vele, azt meg nem akarom.


Szóval úgymond, hogy lehetne megoldani, hogy a kecske is meg a káposzta is megmaradjon?

2016. szept. 5. 15:15
 8/46 Carragher_x ***** válasza:
92%

"úgy nekem is illene megtisztelnem az ő családját, de leginkább figyelembe vennem barátom érzéseit, és csatlakozni hozzá ha látogatóba megy"


Ennek semmi köze sem az illemhez, sem a tisztelethez. Rosszul érzed magad a társaságukban, ezen nincs oka senkinek sem megsértődni. A barátodnak kellene figyelembe vennie a te érzéseidet, s nem rád erőltetni, akkor csak passzív módon is, hogy menj.


A megoldás az, amit mondtam korábban. Általában nem mész, jelentős családi eseményeken pedig megjelensz.

2016. szept. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
65%
én kijelentettem hogy torkig vagyok hogy amikor sógorék ott vannak akkor levagyunk ejtve(értsd ez alatt hogy ott ülünk az étkező asztalnál és mindenki körbeállja AZ unokát, minket meg mintha nem hallanának), ezért inkább akkor jövünk amikor meg ők nincsenek ott. Így nincs sértődés és súrlódás.de ezt le kell tisztázni, különben a mai napig szenvednék tőlük. Ja és egyszer elmondtam a sógor feleségének a véleményem, lett sértődés de azóta nem piszkál azzal hogy milyen öreg vagyok (10 évvel idősebb nálam)és társai, ha nem lépsz a tyúkszemére rád fog nőni. férjeddel max közöld, hogy miképp érzel és vagy ő teszi helyre a családját vagy te,de abban nem lesz köszönet.
2016. szept. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
100%
Hogy lehet irigységből teherbe esni???
2016. szept. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!