Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Egyszerűen nem tudom elviselni...

Egyszerűen nem tudom elviselni a párom apját, pedig még csak egy éve ismerem, de kibírhatatlan ember, mások hogy kezelik az ilyen helyzetet?

Figyelt kérdés

Teljesen kiborultam ebben a 2 napban, semmi karácsonyi hangulatom nem.volt, végig az járt a fejemben, hogy már csak ennyi meg ennyi percet kell kibírnom. Nem tudok jobb szót rá, de a párom apja egy faragatlan tuskó. Nem találkozom velük gyakran, mert más városban élnek, de komolyan mondom, miatta nincs kedvem sosem hozzájuk menni, mert állandóan mindenki hülye, senki bem tud semmit, ellenben vele, aki mindent tökéletesen tud.

Nyáron rám nyitott a fürdőben, miközben meztelen álltam a kádban, mindent látott, de még azt se mondta, hogy bocs, csak hogy "ja, itt vagy"? Akármilyen gyümölcsöt vagy sütit viszek, az szar, mert nem úgy kell azt termeszteni/csinálni, megkérte a szomszédjuk, hogy a fűre vigyázzanak már lehetőség szerint a házuk előtt, azóta minden egyes alkalommal direkt ráhajt a kocsival, levágtam nyáron a füvet az udvarban, amikor nem voltak otthon, se rosszul vágtam le, mert nem mindegy ám, hogy hogy tolom a fűnyírót, a párom anyukájával úgy beszél, mintha nem is a felesége, hanem a cselédje lenne, azt sem értem, miért vannak együtt, stb.

Meghívtak most karàcsonyra, de borzasztó volt. A vacsora arról szólt, hogy belém akarta erőszakolni a halászlevet, hiába mondtuk neki 5-en, hogy nem szeretem, mert egyszer sokat ettem belőle, nem.is volt 100%-os, kihánytam mindet, azóta nem tudom megenni. Nem értette meg, csak erőszakoskodott, hogy ezt meg kell kóstolni, mert akkor majd megeszem újra.

Az ajándékozásnál meg már konkrétan majdnem elbőgtem magam, valami kis jelképes dolgot akartam csak venni, egyrészt mert tudom, hogy náluk így szokás, másrészt meg tudtam, hogy úgyse jó neki semmi. Na de basszus, hogy ezt meg is mondja?! Még át se adtam, hozzámvágta, hogy az mekkora szar, meg ő utálja amúgy is, de még ha szeretné, akkor is szar. Komolyan, annyira szarul esett...

Nálunk a karácsony arról szól, hogy azt adunk mindenkinek, amit tudunk, hol kisebb, hol nagyobb értékben, és még ha nem is tetszik, amit kapunk, akkor is örülünk neki, mert együtt a család, tudjuk, hogy a másik jó szívvel adja azt, társasozunk, megnézünk egy filmet, nyálas karácsonyi zenék szólnak, stb. De ilyen, hogy valakinek el kezdjük osztani az ajándékát?!

Tudom, hogy így kicsit talán bugyutának tűnhet a leírásom, de a stílus, amiben mindezt nyomja, tényleg kiborító. És rettegeke attól, hoy mi lesz, ha idővel a párom is ilyen lesz?

A párom anyukája egy tündér, de az apjával tényleg nem tudok mit kezdeni.


2014. dec. 25. 00:07
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Sajnos nálunk is van a családban olyan, akinek nem érdemes semmit venni, mert semminek nem tud örülni egyszerűen. Bármit veszünk neki, hozzánk vágja, hogy neki nem kell ilyen szar, vigyük innen vagy kidobja a kukába. Ha meg nem kap semmit, akkor meg persze az a baj, hogy őt mindenki leszarja. Ezzel nem lehet mit csinálni, meg kell próbálni elengedni a füled mellett. Szerencse, hogy nem kell sűrűbben elviselned, próbáld meg elfogadni, hogy ő ilyen, változni már nem fog és ne számíts tőle másra, akkor nem fog nagy csalódás érni.
2014. dec. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

Ne haragudj, de én téged sem értelek.

Oké, hogy az apósjelölt egy faragatlan tuskó. Ismerek ugyanilyen alakokat, és tudom megváltozni sosem fog. Nem is fogsz tudni ellen tenni, de nem is kell eltűrni a faragatlanságát. Én tuti, hogy ha hozzám vágná az ajándékot, hogy szar, akkor fogtam volna az ajándékot, és simán megmondtam volna neki, hogy igazából ennyit sem érdemelt volna, majd szépen hazamentem volna. Minek maradtál ott? Hogy tovább alázzon? A párod meg hol volt? Ő nem látja, hogy az apja, hogy viselkedik? Nyugodtan meglehet mondani az anyósjelöltnek, hogy

- Katika néni! Ne sértődjön meg amit most mondok. Én magát mindig ezer örömmel fogom várni az otthonomban, és örülnék a párommal, ha jövőre karácsonykor eljönne hozzánk. De ezt a fajankót amíg nem tanul meg tisztelettel viselkedni mások iránt 1 percre sem óhajtom látni.

Tessék kinyitni a szád és megvédeni magad.

2014. dec. 25. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

amilyen erőszakos ő anyira életképtelen vagy te mégis mit vár az ilyen az életől,

fogad el hogy egy bal'asz vagy és ne rinyálj kis mamlasz

2014. dec. 25. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
ki írta a kérdést,fiú vagy lány e
2014. dec. 25. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért, de senki nem mer neki semmit szólni. Többször kérdeztem már a párom, hogy miért nem szóltok neki vissza, de mindig azt mondja, hogy mert annyira önfejű, hogy nem érdemes.

Náluk negyed ilyen dolgokért is le lesz teremtve itthon bárki.

Igazából a párom anyukája miatt nem jöttem el, sajnálom valahol, hogy akármilyen ünnep van, a másik gyerekük is a másik nagyszülőkhöz megy az unokával, gondoltam legálabb egy napot legyen már együtt náluk is mindenki, meg karácsony sem volt még, 23-án volt mindez. Tegnap koradu. meg hazajöttem.

2014. dec. 25. 07:35
 6/9 A kérdező kommentje:
Meg egyébként is paprikás volt a hangulat, van egy 1,5 éves unoka, amikor jött volna az ajándékozás este, fogta magát és kiment vagy 25 percre kutyát etetni. A kicsit meg alig lehetett ébren tartani.
2014. dec. 25. 07:38
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
te vagy a nő ?
2014. dec. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%
Hát, ha már egy éve nyeled ezt a barmot, akkor jó vége nem lesz :) Szerintem reménytelen a vén tapló. Nálunk is volt egy ilyen felmenő, ha a mama megvédte a fiát valami ügyben, csak az első mondatot volt érdemes elmondania, a másodiknál már repült a pofon. Kezelhetetlen, az ilyen ember erre van behuzalozva. Lehet erre mondani, hogy kemény ember, meg hogy megkérgesítette az élet, de valójában egyszerűen egy tuskó.
2015. jan. 31. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Próbálnám a kontaktot a lehető legjobban leépíteni. Nekem a tesóm hasonló, már piszkosul elegem van belőle!! Neki minden szr, mindenki szemét, csak ő dolgozik, mi denki más naplopó....
2015. febr. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!