Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyszerűen nem bírom elviselni...

Egyszerűen nem bírom elviselni, hogy az öcsém folyton leéget, megaláz. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Az öcsém (15) eljött nyaralni velünk Cserkeszőlőre, ahova a párommal, az ő öccsével, a mamájukkal és a mamájuk 2 barátaival mentünk 5 napra. Az öcsém ahogy viselkedett, az elfogadhatatlan volt, szinte már undorító. ( A párom öccse abban a reményben hívta, hogy normálisan fog viselkedni)Az undorító az az ahogyan ennyi idősen eszik: eszik, és az egész arca tiszta vaj, a kés undorítóan néz ki ha vajaz, nem törli meg, mielőtt a lekvárba teszi, stb... Leginkább az állandó kötözködése húzta ki a gyufát. A strandon 2 cm-re ugrott mellénk, minket zavart, ezért először szépen, majd többszöri ilyen miatt már csúnyán kértük, de ugyanúgy csinálta. Az más téma, hogy úgy mutat be bárkinek is rám mutatva, hogy ,,sajnos ő meg a nővérem", és emiatt lehetetlenség új barátra szert tenni. Mikor meg ettünk, akkor a 3 személyes padon két helyet foglalt, mert az asztalon szétterpeszkedve könyökölt, és én nem fértem el tőle, kértem szépen szintén sokszor, majd lelöktem a karját, de ugyanúgy visszatette. Egyszerűen az embert idegeire megy szándékosan, én hiába ültem el onnan, mert a másik 3 személyes padon tömörödtünk 4-en, míg az előzőn 2-en ültek, azt az öcsém két helyet foglalt. Ma mikor hazajöttünk állandóan csak oktatni próbált, majd szépen leégetett, hogy a buszvezetőnek nem köszönt, aki hozzáteszem épp indulni készült, de látta, hogy futunk ezért kinyitotta az ajtót. Mikor meg megérkeztünk és szóltam neki, hogy illik köszönni, akkor meg szépen leku.vázott, meg rib.ncozott engem, és én meg természetesen nem hagyon, hogy egy kis taknyos ilyeneket állítson rólam úgy, hogy 3 éve vagyok a párommal. Egyzserűen el akarok költözni, mert nem bírom egy fedél alatt vele, mert mindenből én jövök ki hibásként, mikor nekem van igazam, és még a párom is mondja, mert a hülye öcsém az szent és sértetlen. Én el akarok költözni, de nem lehet, mert nem töltöttem be a 18-at, megszökni szintúgy nem bírok, bármit mondok anyunak, akkor az a válasz, hogy én kapok meg több mindent, pedig ha a hülye öcsém kimondja, hogy mi kell neki, akkor megkapja egyből, nekem meg fél évig könyörögnöm kell, hogy megkapjam, mert nekem nagy szükségem van rá. Mit tegyek? Költözni csak fél év múlva lehet, mert annyi van a 18-ig, de én már most mennék, mert egyszerűen kikészülök. Segítsetek!


Bocsánat a túl hosszú szövegért! A válaszokat köszönöm, és csak normális válaszolók írjanak!


2011. aug. 29. 16:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Húúú én a helyedben levegőnek nézném a hülyegyereket vagy megverném.
2011. aug. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mekkora darab? Ha kisebb nálad akkor egy emberes tasli főleg olyan helyeken ahol nagyon sokan vannak!!! Ezzel porig lehet alázni a büszkeségét. Ha nagyobb nálad akkor csak nézd levegőnek, mert mást nem tudsz csinálni.
2011. szept. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%
Most elrontotta a nyaralást, meg rossz képet festett önmagáról és ezzel a családról is, belátom. De ő is egy ember. Bizonyára sérelmei vannak, cssak te azokat nem tudod, nem élted át. Valahogy azt próbálja kifejezni, hogy "én is itt vagyok, velem is törődjetek", vagy valami hasonlót, nem tudhatom pontosan. Próbáld megfigyelni egyszer, mi lenne, ha te lennél az ő helyében. Lehet, hogy vannak a családban dolgok, amik neki fájnak. 15 éves, kamasz gyerek, érzékeny lelkű. Majd elmúlik neki.Addig is szeresd jobban.
2011. szept. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

az én öcsém is ilyen, csak rosszabb, mert ő még meg is ver.

anyámék nem hitték el, mert nem előttük tette, egészen addig, míg egyszer be nem lilult az egész kezem miatta.

otthon anyámék szobájában megy a tv, nem hagyja őket lefeküdni, éjjel 12-kor arra ébredek, hogy üvöltöznek.

meg kora reggel, 5-kor is arra kelek, mindig ez megy.

már apám se bírja elviselni, de nem lehet leállítani, tiszta elmebeteg.

most lesz 18...egyre rosszabb. koleszbe nem hajlandó elmenni, de nekem elegem lett, én megyek el.

ha a páromnak most biztos állása lesz, albérletbe összeköltözünk. igaz, hogy egy rossz környéken kapunk csak olcsó albérletet, de még mindig jobb, mint abban a terrorban élni, ami itthon van a tesóm miatt.

sztem te is költözz el, amilyen gyorsan csak bírsz.

próbáld rávenni anyád, hogy engedje meg.

2011. szept. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
egy pofon mindent megold :)
2011. szept. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
azt tervezem, hogy elköltözök a párommal... Csak megvárom a 18-at, ami félév múlva itt lesz, mert így még hazahozattathatnak....
2011. szept. 5. 19:08
 7/7 anonim ***** válasza:
60%

Ha te magad nem változol meg, hiába költözöl el, mert saját magadtól nem tudsz megszabadulni.

Meg kell tanulnod a "mások elfogadása" című leckét.

2011. szept. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!