Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti hogy oldottatok meg a...

Ti hogy oldottatok meg a latogatasi rendet a nagyszulokkel? Mar elore megy a balhe rajta, mi lesz kesobb?

Figyelt kérdés

Nemreg derult ki, hogy kisbabank lesz, nagyon orulunk neki hisz mar vartuk. Elmondtuk a szuloknek, akik gratulaltak. Az en szuleim itt le is zartak a temat, nekem mar van egy gyermekem az elozo kapcsolatombol, mindig mindenben egyutt tudtunk mukodni veszekedes nelkul. De a ferjem anyukaja a gratulacio utan mar egybol kijelentette, hogy nagyon komolyan szeretne reszt venni az unokaja eleteben. Elkezdte megszabni, hogy havi hany alkalommal fogunk talalkozni es milyen korulmenyek kozott. Mivel a szuleimmel egy varosban lakunk igy azt oldjam meg hetkoznap, hogy talalkozzanak, a hetvegek meg az ovei. Ekkor megkerdeztem tole, hogy nekunk csaladi szinten akkor az elkepzelese szerint nem lesz egy hetvegenk se? Mondtam neki, hogy ez biztos nem igy fog mukodni. Negyesben is kell lennunk, nem neki szulom a gyereket es kulonben is az en szuleim is dolgoznak, nyilvan egy hetvegi latogatas minosegeben nem olyan mint egy gyors hetkoznap delutani. Erre a fejemhez vagta, hogy nem csak az enyem a gyerek, a szuleimnek raadasul ott van a MASIK, foglalkozzanak azzal hetvegen.

Felalltam es azt mondtam neki, hogy oruljon ha egyaltalan lathatja majd , eljottem. Ferjem annyit mondott neki, hogy nyugodjon meg majd atbeszeljuk.


Nagyon aggodom, hogy mire szamithatok a kesobbiekben ha mar most ilyen ez a no.

Egyebkent nem lakik messze, 1 ora kocsival.


Van valakinek ilyen anyosa? Egyke a ferjem raadasul. Hogy lehet az ilyen anyosokat kordaban tartani, hogy a ferj se seruljon? Nem akarom en bantani ot, de ne rendelkezzen mar az eletunk folott...


2016. szept. 14. 19:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
41%
Hát majd a következő gyereked apjának lehetőleg ne ilyet válassz.
2016. szept. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
22%
Az első gyereked az apai nagyszüleivel milyen gyakran találkozik? Ők milyen messze laknak?
2016. szept. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
95%

szerintem az első lépést megtetted azzal h határozottan nemet mondtál nekik


tarts magad ehhez !

minden alkalommal közöld vele h nincs beleszólási joga az életetekbe és a gyerek a te gyereked !

2016. szept. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
6%

Nem csak az övé, hanem az apjáé is- ebben van általában az alapvető tévedés.

Amúgy a gyerek még meg sem született, máris gyártják a konfliktusokat. Hová fog ez vezetni?

Amúgy nem laknak messze, a nagyszülők nyugdíjasok, az anyuka gyesen lesz, mi lenne, ha néha hétköznap látogatná meg őket a gyerekkel.

Mi lenne, ha akkor mennének oda hétvégén, amikor az előző kapcsolatból született gyerek az apjánál vagy apai nagyszüleinél van (Bár az a gyanúm, hogy azok is tiltólistán vannak.)

Kedves kérdező, mit válaszoltál volna, ha fordított helyzetben lennétek és a te szüleid élnének távolabb, míg hétköznap láthatnák a férjed szülei?

2016. szept. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Az elso ferjem elhunyt, igy lathatas sincs. Nagyszulokkel sosem volt kapcsolata a gyermekemnek apai oldalrol, volt ferjem sosem mutatta be oket, nem volt jo a kapcsolatuk. Tudjak, hogy van unokajuk, de sosem kerestek.



Nem az a bajom, hogy szeretne tobbszor latni anyosom az unokajat, hanem hogy megszabja ki mikor lathatja. Vagy szerintetek ez a normalis?

Megoldast szeretnek, nem veszekedni vele.

2016. szept. 14. 19:59
 6/19 A kérdező kommentje:
Senki sem nyugdijas meg.
2016. szept. 14. 20:00
 7/19 A kérdező kommentje:
Ugyanazt valaszoltam volna, hogy ne ossza be az idonket.
2016. szept. 14. 20:02
 8/19 anonim ***** válasza:
97%

Pedig ez a helyes lépés, amit tettél.


Meg kell neki mondani, ha kell sokszor, hogy a gyereket magadnak és a férjednek szülöd, nem pedig neki. Örülsz, hogy sok időt szeretne az unokájával tölteni, de nincsen semmi joga megszabni, hogy ki mikor láthatja, tölthet vele időt.


Ennyi. Ha nem érti meg, ő járt rosszul, mert hétvégén hadd menjen, max nem engeditek be, vagy otthon se lesztek, amikor négyesben van programotok, és majd megtanulja így.

2016. szept. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
90%
Márpedig nem ő fogja megszabni, hogy mikor mehet hozzátok. Előbb el kell fogadnia, hogy az egy szem fiacskája felnőtt, önálló életet él; utána foglalkozhat az unokával, és csak akkor, amikor nektek is alkalmas. Helyesen reagáltál, nem szabad hagyni, hogy átvegye az irányítást.
2016. szept. 15. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
95%

a párod mit szól ehhez,hogy az anyja nekiállt dirigálni? melletted áll?

ha melletted van,akkor nincs nehéz dolgod,csak határozottan kiállni a saját akaratod mellett,hgy márpedig szó se lehet arról,hogy hetente jöjjenek és kész.

ha viszont ezen megy a balhé,akkor a férjedet kell először észhez téríteni.

2016. szept. 15. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!