Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek mit tegyek ilyen...

Szerintetek mit tegyek ilyen helyzetben? Apósom eddig érdektelen volt felénk, de most lebetegedett és el kezdett panaszkodni nekem sms-ben. A párommal, azaz a fiával nincsenek jóban.

Figyelt kérdés
Évek óta nincs túl jó kapcsolat apósommal.Az unokájával és a fiával nem törődik.Mindig akkor jelentkezik amikor kell neki valami,persze a párommal már jól összevesztek,és most engem környékez a problémájával.Én átadtam a páromnak amiket sms-ben írt,de ő nem is reagált rá,annyira berágott az apjára.Nem tudom mit tehetnék,nekem annyira kínos kezd már ez lenni.Két tűz között állok,de nagyon én sem vagyok oda az öregért.Apósom egy borzasztó önimádó ember.
2016. szept. 16. 17:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért is állsz két tűz között? Nem kedveled, a párod nem tartja vele a kapcsolatot, miért is foglalkozol vele?

Ne válaszolj vagy tiltsd le a számát, nem kell Teréz anyának lenned és olyan emberekkel foglalkoznod, akikkel nem vagy normális viszonyban.

2016. szept. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne válaszolj, majd leszokik rólad.
2016. szept. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Tiltod a számát.
2016. szept. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a bíztatást.Tényleg jobb nem törődni vele.A szüleimre is volt neki egy két keresetlen szava a legutóbb,mert féltékeny rájuk.Azt írta a fiának,hogy legyen boldog az új fogadott családjával.Holott pont ő az aki anyósom halála után 3 hónapra rá összebútorozott egy nővel és állandóan az ő családjával rendeznek a közös telkünkön partit.Mivel ők folyton ott vannak mi már le se tudunk oda menni egy hétvégére sem.
2016. szept. 16. 17:55
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem, eddig egyáltalán miért foglalkoztál vele.. Ne reagálj semmire, tiltsd a számát.
2016. szept. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
21%
Hát, ha bántja a lelkiismeretedet, akkor valami kis apróságokat átvihetsz neki, ami kell, mondjuk két naponta nézzél rá, ugorj be hozzá 10 percre, és akkor kész. De ha csak akkor törődik veletek, hogyha kell valami , akkor ennél többre szerintem nem nagyon kell számítania, minthogy két vagy 3 naponta 10 percre beugrasz hozzá. Viszont , ha a párod úgy érzi, hogy nincs köze az apjához, akkor neked se kell, mert ha a vérszerinti apja ő nem az apja, vagyishogy nem tekinti őt annak, akkor hozzád se tartozik. Hozzád se tartozik jobban, mint a párodhoz. De ha benned van ilyen nagyon erős gondoskodási hajlam,még ennek ellenére is , hogy nem jó a kapcsolat, kicsit beugorhatsz hozzá, hogyha ettől neked jobb lesz, megnyugszik a lelked, megszűnik a lelkiismeret-furdalásod. De nem kell sokat ott elidőzni, megkérdezed, szüksége van-e valamire, elszaladsz érte, visszamész, és akkor jobbulást és minden jót kívánsz, utána elköszönsz. De ha nem jó a kapcsolat tényleg ilyen szinten, akkor nem nagyon kell vele törődni, de ha meg elvonatkoztatsz ettől az após-dologtól, akkor ő egy beteg ember, aki talán meg segítségre szorul, amúgy ezt nem tudom, mennyire. Vigyél neki gyümölcsöt, attól jobban lesz, talán örülne neki.
2016. szept. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mirôl panaszkodik? Ha beteg, az ùj fogadott családja nem segiti, csak a telken tanyáznak?
2016. szept. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ne válaszolj neki!


Azt a taktikát pláne nem szabad követni amit a #6-os javasol, hogy a férjed akarata ellenére apróbb dolgokkal segítsd. A családomban is volt példa ilyenre, először a kisujja kellett az illetőnek, aztán a karja, aztán már egész nap igényelte volna a foglalkozást.


Mostmár egye meg apósod, amit eddig főzött magának!

2016. okt. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!