Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvoda kezdésnél sokszor...

Óvoda kezdésnél sokszor lebetegedett a gyerek? Igaz, hogy két hét itthon, egy hét ovi?

Figyelt kérdés
2016. júl. 22. 23:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nem mindenkire igaz, ismerek olyat ahol keveset volt beteg a gyerek. na meg a "többedik" gyerekek sok betegségen átesnek ovis korig a nagy(ok)tól.


nálunk mondjuk igaz, bár túlzás az 1 hét ovi :)

januárban kezdte, akkor nagy hó volt, sokat voltak kint, hideg is volt, akkor nem volt beteg (ez az a tél volt amikor március 15.-én hóvihar volt). aztán február közepén kezdődött, kis nátha, majd hörghurut, majd 3 nap ovi után megint hörghurut, aztán 1 hét ovi után influenza, abból kórház lett sajnos.

1 hónap hiányzás után ment vissza oviba, akkor a bárányhimlőt kapta el egyből amivel 3 hetet volt itthon.

utána volt még 2 hörghurutés egy fülgyulladás, majd nyáriszünet. szeptembertől határozottan kevesebbet hiányzott.

most nagycsoportban 2x volt beteg :)

2016. júl. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
Elofordulhat, nekem egy teljes evet ki kellett hagynom annak idejen orvosi javaslatra, mivel allandoan felso leguti megbetegedeseim, legcsohurutom, arcureggyulladasom stb.-m volt. De ez nem torvenyszeru, az viszont mar elofordulhat, hogy a nagyobb testver hazavisz valamit, ami neki meg se kottyan, de a kicsit kiuti.
2016. júl. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom nem ilyen ,nagyon ritkán beteg .
2016. júl. 23. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Bölcsibe semmi. Oviba három nap ovi,másfél hét itthon. Fél évig... 3elmaradt orrmandula műtét csalánkiütés miatt,aztán elmúlt neki minden. Majd kiderül télem mi lesz.
2016. júl. 23. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem volt ilyen. Egész kiscsoportban egyszer volt olyan beteg, hogy antibiotikum kellett és 2 hétig itthon volt. Ezen kívül 2-3 alkalommal itthon tartottam pár napig olyan "betegséggel", amivel más simán beviszi és amire elég volt a C vitamin. A csoport kb. háromnegyedére viszont igaz a fenti állítás.
2016. júl. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nálunk igaz volt.Nem jártak bölcsibe.

Ikreim vannak.Kezdte az egyik a betegséget rá 3 napra a másik is beteg lett.Ritka volt ha egy hetet végig mentek.Ez középső csoport tavaszáig így ment.Nagycsoportban már alig hiányoztak.De addig!!

2016. júl. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nálunk ez volt. Januárban kezdte a lányom az ovit és az első év katasztrófa volt. Következő év januártól lett jobb.

Mindig kb két hetet hiányzott aztán mikor visszament oviba kb 2-3 nap után újra náthás lett aztán egy hét után újra lázas. És ez így ment végig. Szerencsére semmi komoly nem volt, általában torokgyulladás, nátha, köhögés. Egyszer volt fülgyulladása és egyszer kötőhártya gyulladása.

Bárányhimlő ellen be van oltva így azt nem kapta el, de egy másik kisfiú, aki azonos napon kezdte az ovit a lányommal ő egyből bárányhimlős lett - 3 hét otthon.

2016. júl. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nálunk ha nem is pont így, de havi szinten beteg volt a kisfiunk, sőt, az óvoda 80 százaléka.:(
2016. júl. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nálunk az én kisfiam aki utoljára kidől. :) sokszor volt már hogy csak ő volt az egyetlen a csoportba, mert a többi beteg volt. Volt hogy akkor ő is lebetegedett, volt hogy nem. KB egy év alatt 3-4 szer volt beteg, de akkor sem többet mint 1 hetet. Gyerekfuggo.
2016. júl. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Engem is ezzel riogattak :-) de a valosagban kb kethavonta volt beteg a lanyom, akkor se hetekig, pedig 2 ev 8 honaposan kezdte az ovit! Es nem vol bolcsis.
2016. júl. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!