Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Összeköltöznétekilyen feltétel...

Összeköltöznétekilyen feltételekkel?

Figyelt kérdés

Három éve vagyok együtt a barátommal. Felmerült az összeköltözés gondolata az utóbbi fél évben. Ő azt szeretné hogy költözzek hozzájuk, de én nem szeretnék mindenkivel együtt élni ( szülei, testvérei, unokahúga). Egy hatalmas házban laknak medencével, óriási kerttel. Nekünk lenne egy 58 négyzetméteres lakrészünk ami egy nagy nappalit és hálót jelent saját fürdővel és erkéllyel ami a közös kertre nyílik. Ez a lakrész a ház felső emeletén található és nem különálló. Jelenleg itt él a barátom. Közös használatú a konyha és a lakás többi része és természetesen a család tagjaival napi kapcsolatban lennénk.

Én félek igy összeköltözni mindenkivel, főleg azért mert én szegény családból származom és emiatt kaptam már megjegyzéseket. A barátom nem akar elköltözni mert ez a ház nagyon jó helyen található, nagyon szépen berendezett és mindennel felszerelt és a családjától nem akar elszakadni.


2016. szept. 27. 15:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%
Semmikepp nem koltoznek mashoz. A megjegyzesektol futtelenul. Nem birnam ki. Kell a fuggetlenseg.
2016. szept. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%

" családjától nem akar elszakadni"

Nem. Nem járnék dedós kisgyerekkel, aki anyucihoz rohan ha beüti a kis lábát.

2016. szept. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

tapasztalatból mondom, inkább ne költözz össze vele így, ha csak nem vagy az a típus akinek minden mindegy. általában mindig problémák adódnak az anyós-kapcsolatokkal. és utána nem lenne jó, hogy párodat kell olyan helyzetbe hozni, hogy válasszon az anyja vagy te közted. sosem vezet jó útra, szerintem ne...

ha ő tényleg készen állna összekötni veled az életét, akkor nem akarna a szüleitől függeni és össze költözne veled máshol! most vagy magában, vagy benned nem bízik annyira, hogy úgy lássa megállnátok a helyetek a nagy világban egyedül.

2016. szept. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Én pár éve mikor dolgozni kezdtem, akkor a barátommal gondoltunk arra, hogy összeköltözünk.

Nem egyezett ebben a nézőpontunk. A világ végére akart volna kiköltöztetni(régi családi házuk), ahonnan 1 busz jár és ha lekésem kitudja mennyit kések a munkából és hajnal 4-5kor meg nem akartam kelni(összesen a napi utazás kitett volna vagy 4 órát).

Én albérletbe mentem volna, arra tökéletes, hogy megtudjuk van-e értelme egyáltalán együtt lennünk. Ő viszont albiba nem akart menni, mert ragaszkodott a sajáthoz.


A vége az lett, hogy nem akartunk összeköltözni(illetve egy ismerősömet megkértem, hogy beszélje le erről, a miértet most nem írnám le ennek) és szakítottunk.


Ha nem tudtok kompromisszumot kötni, ami mindkettőtöknek jó, akkor nem is érdemes folytatni.


Én elhiszem, hogy szép meg jó ház, van melegp*csamálé, de hétvégén is tudtok ott lenni, nem kell állandóan mindenki nyakán "élősködni".

2016. szept. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

nemhogy nem költöznék vele össze, ki is raknám.

3 éve vagytok együtt, ő mégsem hajlandó felnőtt ember módjára összeköltözni veled, hanem azt várja,hogy te költözz hozzájuk. ja és nem is akarna otthonról elköltözni, kb soha..

főnyeremény. az ilyenek tipikusan a családjuk seggébe bújnak és mindig őket választják. nincs azzal baj amúgy,ha szereti a családját. de te meg a párja vagy és ez lenne az élet rendje ,hogy megkezditek a saját kis külön életeteket .KÜLÖN. úgy is lehetne szeretni a családot..

mondom, én menekülnék. nem normális, hogy ennyire a családját helyezi előtérbe és nem is akar leválni.

2016. szept. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartom egészségesnek, hogy egy fiatal pár otthon éljen a szülőkkel (a kényszerhelyzetekre ez nem vonatkozik, természetesen). Ha tehetitek és megengedhetitek magatoknak, akkor az a "normális", hogy saját fészket raktok, akkor is, ha ott nincs úszómedence meg ilyesmi.
2016. szept. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
24%

Ő nem akar a családjától elszakadni, de tőled elvárja? Hm.

Ha ilyen jómódúak, nem volna lehetőség ugyanazon a telken külön házikót építeni? Illetve a saját lakrészt komplettre megcsinálni külön bejárattal?

2016. szept. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatból mondom, ne költözz oda. Persze ha, mazo vagy és szereted ha "fáj" akkor hajrá.

Viszont: Hasonló cipőben jártam mint te, anya kedvencét fogtam ki. Annyi különdséggel, hogy zavarta őt is, de a helyedben erősen elgondolkodnék, hogy van-e jövője egy olyan kapcsolatnak, ahol a férfi nem akar elszakadni a családjától. Megsúgom, sok örömöd akkors e lenne benne, ha együtt ketten élnétek.

2016. szept. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
94%

Nem költöznék össze. Semmi bajom azzal, ha egy nagy család egy házban él, akár 3 generáció is, megvannak az előnyei s működhet kompatibilis, illetve kellően toleráns és e téren intelligens emberek között, de a külön lakás nekem alap, saját konyha, saját fürdő... A közös kert, udvar, garázs még OK lehet, de a fentiek nekem fontosak. Oda sem költöznék, ahol nincs saját szobám, mert én ilyen.

Extrém komoly feltételei vannak, hogy az általad vázolt esetben jól meglegyen mindenki, elég szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban, főleg, hogy ez nem olyan, mint egy kupac jó haver ifjonc, akik egyenrangúként elvannak egy konyhában. Itt a tulaj a főnök, gondolom, ha ő főz, akkor te nem, nem csinálhatod azt, amit akarsz... Problémás, még akkor is, ha tündériek a rokonok, csak ugye, az az ő igazán saját helyük... Ha pedig vannak problémásabb személyiségű emberek, simán kialakulhat egy igazán mély pokol.


Ha a véleményetek eltér, akkor nem ártana egy beszélgetés és döntés. Megértem, hogy kényelmes neki, de egyszer a saját lábára kéne állnia. Egyedülállóként még akár lakhat is otthon, az sem feltétlenül ideális, de más helyzet. Azért párkapcsolat, esetleg gyermekek, miegymás, ehhez szerintem kell egy külön lakrész. Amíg csak ketten vagytok, kipróbálhatod a dolgot, ha akarod, főleg, ha bármikor el tudsz költözni újra. Tényleg, egy hetes próbaidőt is megjátszhatsz, az sem olyan, de lehet, hogy rá tud mutatni pár dologra...

De csak ha látsz benne fantáziát. Ha nem akarod, csak kényszerből mennél bele, ne tedd.

2016. szept. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
54%
Miféle megjegyzéseket kaptál, tudsz példát mondani?
2016. szept. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!