Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Összeköltöznétekilyen feltétel...

Összeköltöznétekilyen feltételekkel?

Figyelt kérdés

Három éve vagyok együtt a barátommal. Felmerült az összeköltözés gondolata az utóbbi fél évben. Ő azt szeretné hogy költözzek hozzájuk, de én nem szeretnék mindenkivel együtt élni ( szülei, testvérei, unokahúga). Egy hatalmas házban laknak medencével, óriási kerttel. Nekünk lenne egy 58 négyzetméteres lakrészünk ami egy nagy nappalit és hálót jelent saját fürdővel és erkéllyel ami a közös kertre nyílik. Ez a lakrész a ház felső emeletén található és nem különálló. Jelenleg itt él a barátom. Közös használatú a konyha és a lakás többi része és természetesen a család tagjaival napi kapcsolatban lennénk.

Én félek igy összeköltözni mindenkivel, főleg azért mert én szegény családból származom és emiatt kaptam már megjegyzéseket. A barátom nem akar elköltözni mert ez a ház nagyon jó helyen található, nagyon szépen berendezett és mindennel felszerelt és a családjától nem akar elszakadni.


2016. szept. 27. 15:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Ideiglenesen, nagyon max 3-4 hónapra odaköltöznék, mi is így fogunk lakni addig, amíg a saját házunkat felújítjuk majd (pár utcányira van a szülei házától, míg az én családom 70 km-re lakik), úgy simán megoldható, ha minden ott lakó normálisan kezeli a helyzetet.

Hosszabb időre max akkor, ha van külön bejáratunk, konyhánk, stb, szóval ha kb olyan, mintha két egymás fölötti panellakást vennénk meg a családjával, az még oké.


DEEEE

a "családjától nem akar elszakadni" szöveg után szakítanék is. Nincs gond azzal, ha több generáció él együtt, nem rossz ember ettől, de nekem marhára nem erre van igényem hosszútávon, márpedig mindkettőnknek olyan pár kell, akivel összeillünk, így kár lenne egymás idejét rabolnunk.

2016. szept. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A családi cégben dolgozik igy függésben van a családjától. A lakrész nagyon szép, igényesen berendezett ahogy az egész ház és a kert.

Megjegyzések: az én szüleim nem gazdag vállalkozók, a családom nem ilyen körülmények között él, megjelenésem/ ruházatomra megjegyzések.

2016. szept. 28. 21:56
 13/17 anonim ***** válasza:

"A családi cégben dolgozik igy függésben van a családjától."


Még mindig nem teljesen értem. A párom is a családja cégében dolgozik, mégsincs velük összebilincselve, nem kell velük is laknia élete végéig...

2016. szept. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%

szerintem te már eldöntötted, mert túl csábító a szépen berendezett lakrész, medence stb..

viszont ha a családja már beszólogatott neked, szerinted mi lesz együttéléskor?

+örökre így terveznél?

ha ilyen pénzes család, akkor kizártnak tartom,hogy ne tudna a barátod és te egy albérletet fenttartani. gondolom nem 70 ezret kap havonta a vállalkozásból.

menjetek el abiba. ha nem akar menni, akkor én hagynám a fenébe.

szerintem már az is elég gáz, hogy felnőttek vagytok,dolgoztok mégis 2,5 év után merült fel az összeköltözés.

felnőtteknél max fél év szokott lenni, vagy már hamarabb összecuccolnak. nem több év. az kamaszkorban szokás,amikor még tanulók, nem tudnak fent tartani egy külön lakást.

2016. szept. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Ha szereted a barátodat, és házassági álmaid vannak vele, akkor költözz oda. Nagy próbája lesz a kapcsolatnak, de egyáltalán nem biztos, hogy bukta lesz. Mennyire ismered az ő családját, hogyan jössz ki a szüleivel? Az étkezések hogyan zajlanak? Nagy családi vacsorák vannak, vagy mindenki azt eszi, amit kotyvaszt magának? Végülis a konyhán kell osztoznotok, a többi független. Milyen az életmódotok, hogyan esztek, melyikőtök főz, milyen gyakran, tudsz jól főzni? A szegénységed szerintem nem lényeges kérdés a kapcsolatodban, a barátod jól eleresztett anyagilag, és mégis beléd szeretett, és hosszu ideje működik a kapcsolatotok. Választhattott volna talán gazdagabb csajt is. Bizzál benne, ha ennyi éve együtt vagytok, az alapot ad a bizalomra. Talán eléggé ismeri ahhoz a családját, hogy azért hiv oda, mert ugy gondolja, hogy a családja befogad téged és te ott jól fogod magad érezni. Ha nem próbálod ki, akkor ez nem derül ki...
2016. szept. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ha tettek megjegyzéseket, ezután is tenni fognak - pasikád gondolom lapított, mint szar a fűben.

Szóval van egy nagykisfiú, lakás, pénz a szülőktől függ, mint nekem 14 éve koromig, és nem is szeretne ebből kiszállni.

Szerintem hagyd benne.

2016. okt. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Igen költöznék! Együtt lehettek . 58nm nos mások szoba konyhàs albérletbe költözne össze. Èvekig fizetik az albérleti dìjat aztán nincs pénz esküvőre tudjuk le fű alatt minek ruha minek vendégség...gyűjtsünk sajàt hàzra ja de havi 25el vagytok meszebb mert minimum annyi az albérleti dìj. Másik (ezt tapasztalatbòl tudom) aki anyagilag jobban àllt nehezen fogja megszokni a szolidabb életet.
2016. dec. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!