Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy vegyem rá a barátom...

Hogy vegyem rá a barátom szüleit hogy elengedjék velem bulizni?

Figyelt kérdés
A barátom 17 éves, az apja pedig mindent megtilt neki. Van már egy születésnap, ami vacsorás lesz, tehát drága lenne lemondani. A szüleim vinnének és hoznának is minket haza, autóval, egy olyan helyre ami kb 30 km-re van tőlünk és éjfélkor már jönnénk is haza. Az anyjával szeretnék beszélni erről, remélem felfogja, hogy a gyereke nem fiatal már (1 évvel idősebb vagyok tőle). Valami manipuláció féleség most jól jönne, mit mondjak az anyjának, hogy szigorú apja ellenére is elengedje őt mára? Jó tanuló meg minden, szóval nincs itt semmilyen háttér baj... kérek gyors segítséget :(

2016. okt. 29. 13:24
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Normálisan mondd el neki, hogy hova is mentek, meddig maradtok, hogy a szüleid visznek, ha nem használ akkor pedig szüleid beszéljenek barátod szüleivel, hogy nem kell félteniük, mert ők fog titeket szállítani. Megértem, hogy az apa védi a gyerekét és még a széltől is óvná, de ezzel csak azt éri el, hogy a gyerek amikor már ki kell kerülnie a nagybetűs életbe döntésképtelen és teljesen önállótlan lesz. Ne érts félre, nem azt mondom, hogy a barátod ilyen, vagy ilyen lesz, de sajnos benne van a pakliban, ha a szülei, főleg az apja nem enged neki semmit. Természetes, ha az ember félti a gyerekét, de van egy olyan pont amikor el kell engedni, és inkább tudjam, hogy hol van és kivel, minthogy kiszökjön éjjel a szobájából és esetleg valaki telefonáljon, hogy balesete volt, miközben én úgy tudom, hogy alszik. Na kicsit elkanyarodtam a konkrét kérdéstől, de a lényeg az, hogy csak őszintén. Ha elmondod, hogy kik lesznek ott, kikkel mentek, meddig maradtok, stb. akkor van rá esély, hogy elengedik, ha pedig nem akarják bevetheted a szüleidet. Egy szülő a másik szülőben jobban megbízik, mint a gyerekben. Függetlenül attól, hogy az a gyerek idősebb, mint a sajátjuk.
2016. okt. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az első válaszolónak :) így lesz, most szólt a párom, hogy beszélt az anyjával és megpróbál az apjával beszélni és pont így ahogy mondtad hogy mindent részletesen
2016. okt. 29. 14:11
 3/8 A kérdező kommentje:
Ééééés nem működik :(
2016. okt. 29. 16:52
 4/8 anonim ***** válasza:
47%
És mi történik, ha elmegy megis?
2016. okt. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
29%
nos egy kiskorút nem éppen egy másik kiskorúnak kellene elkérnie a szülőktől.. ha ez a helyzet szólj a szüleidnek, hogy beszéljenek velük, feltételezem párod szülei rájuk inkább hallgatnának.
2016. okt. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%

Ez ugye csak vicc? :) Ilyen nincs.

Meg kellene értenie a párod apjának, hogy már nem kisgyerek a fia. Az én barátom 16 éves, én 15, és mégis elengednek minket együtt "mindenhova". Ráadásul férfi is, tehát átismeri a fia helyzetét, amikor ő annyi idős volt mint a barátod, nem hiszem hogy mindig otthon ült volna, és születésnapja alkalmából még egy vacsorára se engedjék el. Úgy is el kellesz majd engednie a fiát... Na meg az ember 40 évesen mozduljon ki? Addig "szórakozzon" míg fiatal, de egy vacsora nem is olyan nagy szórakozás, tehát végképp nem értem, hogy miért ilyen tiltakozó az apja ez ellen.

Valami összejátszás nem lehetséges a párod anyjával?

Remélem sikerül megoldani, sok sikert! :)

2016. okt. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia. Mi lett végül? Elengedték a barátod?
2016. nov. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm segítségeteket! Nos, nem engedték el. 18 vagyok már, tehát nem értem mi volt a baj. Igen, két évvel fiatalabb. Azóta egy szülinapra engedték csak el, azt is úgy, hogy a szüleim vittek/hoztak minket és éjfélre otthon volt. Őszintén nem tudom, hogy mi folyik a háttérben, de reménykedünk benne, hogy bár az ő 18. életév betöltése után megváltozik a véleménye. Sajnos kiderült, hogy családi ügyekben rosszabb a helyzet, mint gondoltam, de mellette állok és együtt ki fogjuk bírni :)
2016. nov. 29. 23:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!