Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti mit tennétek, ha már...

Ti mit tennétek, ha már nagyon beteg lenne egy rokonotok?

Figyelt kérdés
Múltkor nagymamámnál voltunk és idős gondozásról, betegápolásról beszélgettünk apósom kapcsán, aki rákos. Gégerákja van, jelenleg tünetmentes. Az egyetlen baja, hogy felszakadt a gégéje, amit megműtöttek neki, nem tud rendesen enni és fulladozik - múltkor, mikor bevittük a kórházba, azt mondták, asztmás rohamok, kapott infúziót, de nem lett valami jól tőle max egy napig. Levest szoktam neki főzni, múltkor is nagy tál krumplis tésztát vittem fel. Párom szokott neki még a tűzre is rakni, mert annyira gyenge, hogy nem tud. A fotelje mellett ott van a kandalló, előtte 5 cmre kb a láda tele fával és nem bír két rönköt sem rárakni annyira gyenge szegény. Párom még az éjszaka közepén is felmegy hozzá, ha nincs jól. Beszélgettünk arról, hogy mi lesz, ha rosszabbul lesz. Tehát, ha már nem bír gondoskodni magáról stb. Nagymamám azt mondta, nekem kell majd gondoznom. Első hallásra kikerekedett a szemem. Mondtam neki, hogy nagyi, szerintem félreértettem a kérdést. De mikor rákérdeztem, azt mondta, komolyan gondolja. Nem értettem... májusban fog megszületni a kisbabám, aki non-stop felügyeletet igényel az anyukája részéről. Ott van az estis tanfolyamom is, de ezt majd megoldjuk. Szóval így kerek-perec rákérdeztem, hogy amellett, hogy főzök, mosok, takarítok, udvart rendben tartom, kertben dolgozunk, suliba járok, nevelem a kisbabámat, takarítsak apósomnál és gondozzam majd, ha nem lesz már olyan állapotban, hogy magáról tudjon gondoskodni. Merthogy én úgyis otthon fogok ülni. o.O Konkrétan majdnem leestem a székről, mikor meghallottam... Nem arról van szó, hogy nem szívesen segítek mert csak páromnak az apukája. Ha már magunknak főzök, főzök neki is, ha lehozza a mosnivalóját, kimosom, párom le szokta nyírni a haját ilyesmi. Ugyanezeket megtenném a nagyszüleimnél is, a szüleimnél is. Ugyanúgy ápoltam páromat, mikor eltört a lába. Főztem rá, vizes borogatás, ápolgatás. De nekem valahogy arra már nem lenne gusztusom, hogy pelenkáztatás és hasonlók... Ugyanúgy a saját családtagjaimnál sem. Bizonyos pontig ápolok mindenkit, de rosszul vagyok attól, hogy mást pelenkáztassak, fürdessek és a legrosszabbul az esett, hogy úgyis itthon fogok ülni. Pedig ez nem igaz! Attól, hogy itthon ülök, rengeteg dolgom van. Mindegy is, igazából csak arra lennék kíváncsi nálatok hol van az a pont, ahol még ápoljátok anyóst/apóst/szüleiteket/nagyszüleiteket és mikor van az, hogy azt mondjátok, elég volt?
2016. nov. 9. 12:02
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
91%
Őszintén? Fogalmam sincs, csak reménykedni tudok, hogy minél később kerül erre sor. Nálunk én vagyok a családban az első számú jelölt, akitől elvárják a gondozást, a gyerekeim már nagyok, helyben lakom, konyítok az egészségügyhöz, eddig is elsősorban én intéztem, ha műtétre, komolyabb beavatkozásra volt szükség. Így elméletben persze rávágom, hogy a szüleimért bármit, hiszen szeretem őket, rengeteget köszönhetek nekik, de hogy a gyakorlatban meddig tudnék elmenni, azt nem tudom. Mindenképp kellene segítséget szereznem, mert dolgozom, általában nem is vagyok a városban munkaidőben.
2016. nov. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
76%

Biztos nem ezt a választ akarod hallani...


Én 20 évesen szültem, ápolónőként dolgoztam. Albérletben laktunk a férjemmel és a kislányommal. 3 hónapos volt a gyerek, amikor apósom váratlanul beteg lett, teljes ellátásra szorult. Anyósom nyugdíj előtt állt, neki az ápolási díj hatalmas érvágás lett volna. MI akkor úgy döntöttünk, odaköltözünk hozzájuk, ha ez segít. Egy évig úgy néztek ki a napjaim, hogy rendbe tettem a gyereket, aztán az apósom és kezdtem elölről. Nem bántam meg.


Ugyanakkor pontosan tudom, mennyit tud ártani valakinek, ha úgy gondozzák, hogy nem is akarják, nem is értenek hozzá. Ezért annak ellenére, hogy én bármikor megtenném ezt családtagért, azt mondom, csak akkor vállald, ha tényleg képes vagy rá lelkileg, fizikailag. Sokszor a legjobb, amit tehet valaki ebben az esetben csak annyi, hogy megkeresi és megfizeti a legjobb lehetőséget.

2016. nov. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
94%
Ha ennyire ellenérzéseid vannak a testi ápolással szemben - ami valamenyire érthetö -, akkor a negoldás, hogy valakit felfogadtok, aki ezt a részt elvégzi és akkor rád csak a mosás-fözés-takarítás marad, amit tényleg el lehet végezni kisgyerek meg tanfolyam mellett is, márcsak azért is, mert nagyrészt nem sok plusz munkát jelent.
2016. nov. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
82%

Párom anyja a mamához költözött,jelenleg már fekvö beteg. Segitünk ha kell valami hozunk,ha vinni kell a mamit vittük eddig. Vele sajnos már nem sokáig lesz gond.

Nekem mamám nem beteg viszont nem tud boltba menni és fözni. Rendelünk neki hétköznapra ebédet hétvégén fözök rá is amugy minden nap vagyok nála 2-3 órát. Jelenleg én is itthon vagyok tpn. Januárban jön a baba amég tudom intézem mamát utána kis idöre a család többi reszenek kell elosztania a feladatokat.

2016. nov. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Javasoltam már páromnak ezt a lehetőséget, de azt mondta, hogy nem és nem nyit vitát erről. Pedig látom rajta, mekkora teher már neki az apukája ápolása amellett, hogy szereti és tiszteli. Annak idején kihúzta a mocsárból, a hajléktalanszállóról megmentette, házat adott neki, családja lett újra az apósának. Amikor odaköltöztem, egy éve, apósom tip top volt, gondozta a kertet, de mostanában nagyon beteg. Valamelyik nap azt mondta, fiam, legyél készenlétben, hogy mikor kell hívni a mentőket. Párom pont ezen a napon végzett éjszakából, nem aludt nappal sem és éjszaka sem. Másnap pedig vittük be az öreget a fül-orr gégére. Soha nem láttam olyan meggyötörtnek páromat, mint akkor volt. Majdnem sírt. Mondta, hogy hiányzik neki az anyukája és nem bírja már. Mondta, hogy dolgozik, maszekolni jár, itthon is dolgozik, az apukájáról gondoskodik, nem tud nyugodtan aludni, mert azon jár az esze, hogy mikor lesz rosszul. Reggel az az első dolga, hogy felhívja az apukáját, hogy jobban van-e, este az az utolsó, hogy felhívja, hogy ég e még a tüze. A testvére nem segít, ő megmondta, hogy az édesapjáról levette a kezét amiért annak idején a szarban hagyta őket. (Hozzá azt is elfelejtette, hogy az apukája javította fel annak idején a jegyeit, hogy orvos legyen. A feleségének pedig párom anyukája fizette az orvosit.) Próbálok segíteni, de nem igazán tudok. Gondoltam arra, hogy valamelyik nap tényleg felmegyek és kitakarítok nála, hogy én is segíthessek, mert ezt szívesen, de a többit nem.
2016. nov. 9. 12:26
 6/31 anonim ***** válasza:
78%
Az hogy a mamikámat tudnám e ápolni,pelenkázni ha idöm engedi a helyzet hozná h lelkileg tudnám e csinálni igy elöre nem tudnám megmondani pedig oda meg vissza vagyok érte.
2016. nov. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
11%
Akkor a pénz nem gond, az orvosi laza 12 milla...
2016. nov. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
90%

"Ti mit tennétek, ha már nagyon beteg lenne egy rokonotok?"


Ez a kérdés nálam már nem aktuális, mert mindenkim aki számít elment már.

Mindenkimet tisztességgel ápoltam, rá is ment az életem, a karrierem, az egészségem.


Ebből levontam azt a tanulságot, hogy a gyerekeimnek meghagytam, hogyha ilyesmi állapotba kerülök, tegyenek hospice-házba, mindnyájunk érdekében.


Olvasgass a hospice ellátásról, amit lehet otthonra is kérni, de házba is beköltözni és mutasd meg amit kiválasztottál a férjednek is!

Utólag belegondolva, az én hozzátartozóim is talán jobban jártak volna, ha ezt az utat választjuk, mert hiába volt bennem szeretet irányukba, ilyen beteg esetében a szakértelem is nagyon fontos.


[link]

2016. nov. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Mint mondtam, sógoromék nem segítenek az apósnak mivel P azt mondta, ő leveszi a kezét róla. A három unokáját sem engedi láttatni. Pedig igen, tényleg milliomosok, a gyerekek olyan játékokat kapnak, amiről más csak álmodik, a nagyobbik lányuk nemrég kapott egy 200.000 ftos telefont ill egy sagwayt ami olyan, mint a roller csak elektromos és 80 ezer. De P mondta, hogy mivel annak idején szart a fejükre az apjuk meg nem is igazán érdekli, így nem segít. Így is még az anyukájuk temetésének a felét is ki kell csengetnünk nekik... szóval rájuk nem számíthatunk, de egyébként az apósnak 200.000 ftos nyugdíja van, mert ő meg betegápoló volt és anatómia tanár, ezzel nem lenne gond. Csak ugye egyelőre amíg bírja, hátha felerősödne kint a jó levegőn.
2016. nov. 9. 12:47
 10/31 anonim ***** válasza:
82%

egyébként az apósnak 200.000 ftos nyugdíja van, mert ő meg betegápoló volt és anatómia tanár


ö, azért nyugdíjas ápoló és eü főiskolai tanár szülővel ebben hadd kételkedjem...

2016. nov. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!