Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti hogyan viselkedtek a...

Ti hogyan viselkedtek a párotok szülei, családja előtt?

Figyelt kérdés

Több mint 2 éve együtt vagyunk, de a családjával most is olyan semmilyen a kapcsolatom. Mi együtt lakunk, ők pedig vidéken, szóval kb havonta vagy két havonta találkozunk velük, néha átjönnek a szülei, vagy a testvére külön, vagy mi megyünk hozzájuk. Nem tudok miről beszélgetni velük, ők sem nagyon törik magukat, nem nagyon igyekeznek, hogy beszélgetést kezdeményezzenek. Minden találkozás olyan kínos, csak a páromhoz beszélek néha pár szót, de ha például ő kimegy a szobából valamiért, akkor csönd van. Úgy érzem, teljesen más vagyok mint ők. Mit lehet ilyen helyzetben csinálni?

Illetve a másik kérdésem: ti szoktatok egymásnak puszit adni, odabújni a másikhoz, becézgetni a másikat stb amikor együtt vagytok más családtagokkal?



2016. nov. 12. 10:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem szoktunk, max kezsimogatas v ilyesmi, tobbi nem tartozik anyosekra. Amugy nalunk meg a ferjemnek sincs veluk
2016. nov. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
*kozos tema, nem h nekem.
2016. nov. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nehéz lehet, de lehet, hogy egyszerűen csak zavarban vannak. Ha ők nem kérdeznek, annak is vannak előnyei, nem faggatnak rájuk nem tartozó dolgok felől.


Vedd kézbe az irányítást, kérdezgesd őket te. Mit dolgoznak, milyenek a kollégák, mennyi van hátra nyugdíjig, várják-e vagy szívesen dolgoznak. Lehet a kertről is érdeklődni, mit termelnek, milyen lett a paradicsom, alma termés. Vagy az állatokról kutya, utaztak-e valahova, ilyenkor még az időjárás téma is bevethető. Háztartási téma, szomszédok, tv műsor, pletyka téma, valamire csak ráharapnak aztán lehet őket valamivel megkínálni. Megkérdezed, ízlik-e, elmondod, hogy készíted, érdeklődsz ők mit szeretnek.


Persze jobb lenne, ha párod irányítaná a beszélgetést, ő jobban ismeri a saját családját. Kérdd meg rá.


A puszi, odabújás, becézgetés ha diszkrét belefér, de nem vinném túlzásba.

2016. nov. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem szoktunk, mert magánügy.

Két elteltével már nehéz váltani. Max. egyszer, ha alkalom adódik rá, elmondhatod, hogy szeretnél közvetlenebb, fesztelenebb kapcsolatot kialakítani velük, bár valószínűleg nem lennének vevők rá, elmondhatod, hogy te megpróbáltad:S

2016. nov. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez az elmúlt 2 évben nem volt probléma? Rég meg kellett volna ezt beszélni, ahhoz meg külön gratula, hogy a párod SE tett ellene semmit.
2016. nov. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor igyekezz te beszélgetést kezdeményezni. Vagy amikor a pároddal beszélgetnek, nem tudsz hozzáfűzni valami te is?

Nem lehetsz valami jó társalgó, de lehet fejleszteni, ha mindig bekapcsolódsz mások beszélgetésébe.

A puszilkodás meg összebújás pedig magánügy. Gondolom, egy céges partin vagy idegenek előtt is meg tudjátok állni a smacizást. Mindennek megvan a maga helye.

2016. nov. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha átmegyek a pasimhoz akkor csak anyukájával szoktam leginkább beszélgetni,apukájával nem igazán..na meg 1 alkoholistával sokat nem is lehet,pláne h sokszor nem is értem h mit mond. Ha ott van a nővére és annak a élettársa meg a nővére lánya na velük sem, Nincs közös témám a növérével, a lányával még úgysem de az élettársával elvagyok! Pusziszkodni,ölelkezni is szoktunk.
2016. nov. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én alapból nehezen nyitok mások felé ezért ilyenkor mindig megpróbálok egy kicsivel többet beleadni, lendületet vinni a dolgokba így tudom magamban, hogy megpróbálkoztam kihozni a legtöbbet egy helyzetből, ismerkedésből.

Szerintem ha meleg széles mosollyal mész oda s kényelmesen kérdezgeted párod édesanyját vagy azt a családtagot aki még számodra a legszimpatikusabb olyan dolgokról amiket tudod, hogy érdekli akkor őt is feldobja jobb esetben a téma s eltudtok valamerre indulni az oldottabb légkör felé. Szerintem egy próbát megérne.:)

2016. nov. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Borzasztóan alázatosan. Mindig mindenben igazuk van.
2016. nov. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!