Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Van egy túlbuzgó anyósom, ide...

Van egy túlbuzgó anyósom, ide akart telepedni szülés után, kéretlen tanácsok stb. Miért nem képes felfogni, hogyha kérdésem vagy gondom van, akkor se hozzá fogok elsősorban fordulni, hanem anyukámhoz vagy szakember? Nekem ő nagyon idegen.

Figyelt kérdés
2016. nov. 29. 15:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
55%
Anyòs- apòs kategoriaban sok valaszt kapnal.:)
2016. nov. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Elmondtad ezt neki?
2016. nov. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
50%

Kultúráltan kell rendezni ezeket a dolgokat. Kell a kompromisszum mindkét féltől, ha szeretnétek jó viszonyt.

Egyrészt tolakodó az anyós, de legalább olyan undok ez a hozzáállás, hogy úgysem kérdezel tőle semmit.

2016. nov. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
30%

Az elég nagy baj, ha az anyósod idegen. Az is, hogy nem is mutatsz hajlandóságot arra, hogy esetleg tanácsot kérj tőle. Elvégre azt az embert nevelte fel, akitől gyereked van.


Tény, hogy pofátlanság beköltöztetnie magát hozzátok, de a te hozzáállásod sem a legjobb. Egyébként meg vele még ugye nem beszéltél?

2016. nov. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem azt ne mondd neki, hogy semmiképp nem fordulnál hozzá. Köszönd meg, hogy segíteni akar és mondd neki, ha valamit nem tudsz vagy segítség kell majd szólsz. Ettől te még nyugodtan kérhetsz mástól tanácsot, nem kell neki tudni róla.
2016. nov. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
98%

Kommunikáció!!!!

Az én anyósom többször mondta, hogy ő ott lesz velünk a szülésnél, és utána a kórházban egész nap, mert majd kell nekem a segítség.

Én elmondtam a férjemnek, hogy én ezt nem szeretném, ő egyetértett.

Utána határozottan elmondtam anyósnak, hogy NEM Jöhet látogatni a kórházba, jöhet látogatni, ha majd otthon leszünk, de nem jöhet be a szülésre és nem költözhet oda.És erről nem vagyok hajlandó egyezkedni.

Pár hétig puffogott,aztán lenyugodott.

2016. nov. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
91%
NEM!-ott a mondat vége, bocsi előző voltam
2016. nov. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%

"Nekem ő nagyon idegen." - én megértem a kérdezőt, nekem is nagyon idegen az anyósom. Konkrétan le sem szarja, hogy mi van velem vagy a fiával, csak ha kell neki valami. Soha nem érdeklődött, csak az illem miatt találkozunk ünnepeken, nekünk volna igényünk, neki nincs a rendszeresebb találkozásokra.

Hát, ha egyszer teherbe esnék és akkor hirtelen ilyen "szuper" ötletei támadnának, én is így éreznék és én valüszínűleg megmondanám neki, hogy köszönöm, majd szólok, ha úgy érzem, de a kéretlen tanácsait tartsa meg magának.

2016. nov. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
83%

En eddig egy ertelmes parbeszedet nem tudtam vele lebonyolitani, abszolut nem nyitott ram.Ezzel egyutt tudok elni csak azt nem ertem miert sertodott meg mikor megmondtuk neki a ferjemmel, hogy nem szeretnenk ha idekoltozne NEKEM segiteni a baba szuletese utan.


Szoval szamomra o idegen, mint a kerdezonel. De nem kell ennek ekkora feneket keriteni, megmondod, hogy koszonom a segitseget, ha szuksegem lesz ra szolok. Ennyi!

2016. nov. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Eddig le se tojt engem, csak babázni akar.
2016. nov. 29. 16:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!