Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek jogos, hogy nem...

Szerintetek jogos, hogy nem akarom befogadni az anyóst, vagy nagyon szívtelen lennék?

Figyelt kérdés

A párom anyja elvált, a jelenlegi párjánál lakott, aki jóval idősebb volt nála, és most meghalt. A házát a gyerekei öröklik és az anyós nem maradhat ott, de adtak neki bőven időt, amíg talál valami mást, nem rakták ki az utcára. A párom úgy gondolja, hogy egyértelmű, hogy hozzánk költözik, nehogy már szegénynek egyedül keljen laknia, szerintem viszont egyértelmű, hogy nem.

Ő nem átmenetileg akar idejönni, hanem végleg. És igaz, hogy van plusz 1 szabad szoba, de szeretnénk gyereket is, és az majd az övé lesz. Egyszerűen képtelen lennék az anyóssal együtt lakni, a hideg kiráz, ha belegondolok, hogy rendezkedik össze vissza, meg beleszól mindenbe. Hétvégente látni is kész kínszenvedés. És egyébként meg úgy gondolom, hogy egy 50 éves dolgozó nő simán ellehet egyedül egy albérletbe, ennyi évesen még új életet is kezdhet, miért kéne neki hozzánk költözni??

A baj az, hogy a lakás a párommal kettőnk tulajdonába van (50-50%). Most akkor ki dönti el, hogy idejöhet-e vagy sem?


2016. dec. 14. 15:24
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem neked is ugyanolyan jogod van beleszólni, mint a párodnak, elvégre a lakás a te tulajdonod is. Ha öreg és beteg lenne, akkor azt mondanám, hogy oké, mert párom gondoskodni akar az idős, beteg anyjáról, de így, hogy 50 éves és egészséges, ráadásul ahogy írod, mindenbe beleszólós, mindent jobban tudó típus, biztosan nem mennék bele, hogy véglegesen hozzánk költözzön. Példálózz azzal, amit leírtál, mi lesz, ha gyereketek lesz? A gyerek legyen veletek egy szobába? Vagy vegyetek új, nagyobb lakást? Szerintem ezt a párod sem gondolhatja komolyan. Megható, hogy sajnálja az anyját, de nem az utcára fog menni, hanem nyilván lesz lakhatása valahol.
2016. dec. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
19%

Ha csak párod, de nem a férjed, akkor anyósod sincs. Ebben az esetben a párod dönti el, hogy ki lakhat a saját házrészében, nem te.

Ha ennyire nem akarsz a mamával együtt élni, és nem tudtok közös nevezőre jutni, akkor ebbe a kapcsolatba ne vállalj gyereket!

2016. dec. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
85%
Menjen külön az anyós, nem is értem miért merül fel, hogy hozzátok költözzön. Esetleg ő vette a párod részét? És egyáltalán hol lakott korábban? Fura, hogy semmi vagyona nincs, a fiát is nyilván felnevelte valahol.
2016. dec. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
94%
Nekem is fura, hogy semmilye nincs, bár van ilyen. De fiatal és ép, miért menne mások nyakára, ahol nem fogadja örömmel mindenki s nem lehet igazán otthon, hisz más a háziasszony, házigazda? Nem értem.
2016. dec. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
38%
Azért szerintem ez elég durva, hogy 50 évesen VÉGLEG hozzátok akar költözni. Még ha 70-80 lenne, akkor talán OK, nyilván az ember gondoskodik az idős rokonairól, de én ezt így nem vállalnám be. Nehéz kérdés amúgy, nem tudjuk hogy az 'anyós'-nak milyen munkája, jövedelme van, ki tudna-e egyedül fizetni egy albérletet úgy, hogy megél mellette, illetve mi lesz ha idősebb lesz, ha kirúgják a munkahelyéről, ha nyugdíjas lesz stb. Nyilván nem várhatod el a párodtól, hogy ne törődjön az anyjával, mert ez neked kényelmetlen lenne. Nálam a legutolsó lehetőség lenne az összeköltözés az anyóssal, de ha máshogy nem megy, nem lehet csak úgy a sorsára hagyni.
2016. dec. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
93%
Közösen kell eldönteni, most akkor a párod ezt akarja? Az anyukája fiatal, jó esetben még vagy 30 évet fog élni, nem hiszem hogy vele akarna élni felnőttként. Ebből rengeteg konfliktus lenne. Ez nem szívtelenség a részedről, felnőtt eberek vagytok, az a "normális" ha külön él a gyerek a szülőtől.
2016. dec. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
10%

Kezdeném ezzel:

"A baj az, hogy a lakás a párommal kettőnk tulajdonába van (50-50%). "


Ez nem baj, hanem jó!


Egyébként pedig nincs ezen mit eldönteni, mert itt nem az anyós a hibás (vajon miért sejtem azt, hogy nem is vagytok férj-feleség? Tehát akkor még anyós sem.), hanem a párod, mivel megmondta, hogy oda fog költözni és kész! Itt nem az anyóst kell szidni.


"A párom úgy gondolja, hogy egyértelmű, hogy hozzánk költözik, nehogy már szegénynek egyedül keljen laknia, szerintem viszont egyértelmű, hogy nem. "


Ez után nem tudom, hogy miért az anyósod a hibás bármiben is???

Naná, hogy ő úgy gondolja, hogy örök életében ott fog lakni, HISZEN felajánlotta neki a fia!!


A fiának pedig egyértelmű, hogy az anyjának fog segíteni. Ugye ezt te sem gondoltad komolyan, hogy mama menjen amerre lát? Ilyenkor egy jobb érzésű lánya/fia azt mondja, hogy lakjon náluk, hiszen van is hely, és ez a normális.


Elhiszem, hogy neked ez nem tetszik, de te sem mondanád az anyádnak, ha nem tudna hova menni lakni, hogy menjen a híd alá igaz???


Ha meg lenne rá anyagi keret, akkor meg semmi probléma.


Akkor nyilván nem mondta volna azt a fia, hogy menjen hozzátok.


Neked ez nem evidens?

2016. dec. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
6%
Ki mint vet, úgy arat. Remélem majd az élettől visszakapod. Nemhogy bunkó vagy, de semmi empátia nincs benned. Az ide írok többségében sincs. A nő férje nemrég halt meg és a férje gyerekei kiraknák onnan. Biztos talál másik lakást, ám kinek lenne kedve a helyében egyedül lenni benne ?! Meghalt a férje és nincs kihez szólnia. Egy üres lakásban ritka sz@r gyászolni. Azért szeretne a fiánál lakni, hogy ne legyen neki annyira rossz elviselni a gyászt, mint egyedül. Lehet mondani, hogy keressen új párt, de nem úgy van az. Eleve nem illik 1 évig új párt keresni, mert gyászol. Valamint, aki szerette a párját, annak nehéz újat keresni. Nem mindenki váltogatja a partnereit, akár egy zoknit.
2016. dec. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
3%
Mégegy gondolat. A párod helyében tudod ki tervezne veled gyereket. Az ilyen nőkkel nem érdemes.
2016. dec. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
88%
# 8, értem amit írsz és egyet is értek pár dologban. Ilyen helyzetben jó és szép ha a szülő számíthat a gyerekére - így a helyes! Az oké lenne ha odaköltözne egy időre mert társaságra vágyik a mama, vagy ha a közelben lakna és gyakrabban találkoznának. A kérdező úgy írta hogy végleg akar ott lakni a mama. Most hogy pontosan hogy van nem tudjuk, mert a másik oldalt nem hallottuk. Végleg ott lakni nem normális. Pl-este meztelenül nem lehet kiszaladni a konyhába egy pohár vízért, mert lehet ott a mama, nem lehet hangosan szexelni, zenét hallgatni, stb. Ilyen életet ki szeretne?
2016. dec. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!