Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tényleg szemétség, hogy nem...

Tényleg szemétség, hogy nem akarjuk befogadni anyósomat, még ebben az esetben is?

Figyelt kérdés

Hosszú történet lesz, előre is bocsánat érte, de muszáj hosszan magyarázni, hogy objektív véleményt tudjatok alkotni.

Férjemmel még egyetem alatt ismerkedtünk össze, azóta is együtt vagyunk. (Lassan 15 éve) Én átlagos keresetű családból származom, nem vagyunk gazdagok, de nélkülözni sosem kellett, tudtak a szüleim támogatni a tanulmányaim alatt. A férjem családja viszont nagyon gazdag. Amikor összejöttünk, anyósom mindent megtett, hogy szakítsunk, de mi kitartottunk egymás mellett. Az esküvőnket anyósom tönkre tette, iszonyú balhét csinált. Az esküvő után szépen mindenből kiforgatták a férjemet, mindent a testvére nevére írattak, gondolták, ha nincs pénz, meg örökség, akkor majd elhagyom a férjem.

Igazság szerint én örülök, hogy így alakult, mindent amink van, azt saját magunknak köszönhetjük, voltak nehezebb időszakok, de túléltük, én elégedett vagyok az életünkkel. Férjemnek persze sokkal nehezebb volt ezt lelkileg feldolgozni, főleg, hogy a gyerekekről sem vettek tudomást, minden békülési szándékot elutasítottak. Borzasztó lehetett ez neki, ebben biztos vagyok.

A helyzet úgy adódott, hogy apósom tavaly meghalt, még csak nem is értesítettek minket, a tenetésre sem tudtunk így elmenni, csak utólag tudtuk meg, hogy mi történt. Férjem kiborult, hogy még annyira sem méltatják, hogy a halott apjától tisztességesen búcsút vegyen. Azt hiszem itt zárta le magában a leghalványabb törekvést is a családjával való békülésre.

Múlt héten azonban az anyósom felhívta, hogy ő lerokkant, tolókocsiba kényszerült a gerince miatt, és mivel minden a lánya nevén van, neki meg nincs haszonélvezete semmin, ezért a lány be akarja dugni valami otthonba, mert egyedül nem tudja ellátni magát. Sírt, hogy fogadjuk be őt, mert egy otthonban ő meghalna, az biztos. Nem tudom mennyi igaz ebből az egészből, mi csak anyós verzióját ismerjük, én mindkettőről (anyósomról meg sógórnőmről is) el tudom képzelni, hogy bármiféle szemétségre képesek, szóval isten tudja mi történt, hogy idáig jutottak.

Lényeg a lényeg, hogy beszéltünk erről a férjemmel, és én nagyon nem támogattam, hogy befogadjuk ezek után az édesanyját. Eleve nehéz természetű, gonoszkodő, parancsolgató típus, egészségesen is nehéz lenne elviselni, hát még így, hogy meg is van keseredve, ráadásul engem 15 éve teljes szívből gyűlöl. 12 éve nem beszéltünk egy szót se, soha nem látta az unokáit, nem érdeklődött felőlük. Mindketten dolgozunk, ha anyósomat befogadnánk, akkor valamelyikünknek fel kéne adni a munkáját, akkor már nem tudnánk tartani ezt az életszínvonalat. Ápolónőt fogadni mellé meg nincs pénzünk. Meg igazság szerint úgy érzem nem tartozunk neki semmivel, ott van a lánya, ápolja ő, ne csak akkor álljon ott, amikor a férjemet kell kisemmizni, hanem amikor az anyját kell ápolni, akkor is. Tudom, hogy a férjem azért örlődött kicsit, de ő is azt mondja, hogy ha az erkölcsi részét nem is néznénk, anyagilag akkor sem tudnánk vállalni, csak nagy lemondások árán, hogy ápoljuk. Meg is mondta az anyukájának, hogy nem fogadjuk be őt, rendezzék le ezt sógornőmmel, ahogy akarják. Most mégis mi vagyunk a szemetek, a fél rokonság minket szapul, mert mi az hogy nem fogadjuk be anyóst. Mert akármi történt is, hálásnak kell lennünk, hogy felnevelte a fiát, és most nekünk kéne gondoznunk őt. A sógornőm azzal védekezik, hogy neki kicsi, pelenkás gyerekei vannak, nem tudja ellátni még az anyját is mellettük. Hozzáteszem, amennyi pénzük van 3 ápolónőt is tudna fizetni az anyukája mellé, de nem akar.

Őszintén, én vagyok túl szőrös szívű, vagy ti sem fogadnátok be mindezek után anyósotokat.



2016. febr. 22. 12:31
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogadnám be,és remélem a férjed sem szorgalmazza az előzmények után
2016. febr. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem fogadnam be.
2016. febr. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem fogadnám be. Gondozza az, akire a pénzét hagyja!
2016. febr. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
100%

Bárhogy kalkuláljátok az anyós mindenhogy tönkretenné az életeteket...

Ott a lánya gondoskodjon ő róla! Vagy fogadjon mellé valakit, ha meg otthonban végzi akkor meg is érdemli az anyós...sőt talán az lenne a legjobb, ha ott végezné, hogy kicsit visszakapjon abból amit ő adott a fiának...

Ha igaz a történet akkor a sors így kompenzál, amit megérdemel!

Én legyek akár a te, akár a férjed helyében akkor sem fogadnám be! Most csúnya példát mondok, de kb olyan mintha egy árulót azért engednél vissza a köreidbe, hogy megint hátba szúrjon! Gusztustalan amit műveltek a saját fiúkkal és most tőle várna segítséget??? Én ilyen emberekkel meg a velük szimpatizáló rokonsággal sem tartanám a kapcsolatot...


22F

2016. febr. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
100%
Mindent elmondtál hogy miért nem. Én sem fogadnám be. Itt egyenlit az élet. Ennyi. Minden rosszért fizetni kell egyszer. Most jött el az ideje. Nem hogy nem fogadnám be,de még szóba sem állnék vele. Ne legyen semmilyen lelkiismeret furdalásod.
2016. febr. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp sem, semmilyen körülmények között, pedig engem nagy családi összetartásra neveltek DE! ez mindig két irányú kell, hogy legyen. Aki szándákosan "kiírja" magát a családból (ennyire mocskos családi történetet még nem hallottam, pedig már láttam egyet s mást), az később ne csodálkozzon!!!
2016. febr. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű: nem fogadnám be. Szarban, gondban jók vagytok, ha szalad a szekér, akkor pedig kirántjátok alólatok a támogatásukat? Oldják meg ahogy akarják.
2016. febr. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 A kérdező kommentje:
Hozzátartozik az igazságoz, hogy én kerek perec kijelentettem, hogy nem vagyok hajlandó részt venni az ápolásában (fürdetés, wc-zés, meg ami még egy mozgáskorlátozott ember ápolásával együtt jár), mert velem mindig nagyon szemét volt. Azt is megmondtam, hogy ha idefogadja, akkor neki kell feladnia a munkáját, mert én biztosan nem fogom, és ha nagyon elviselhetetlen lesz, akkor fogom a gyerekeket, aztán elköltözöm, mert nem fogom hagyni, hogy tönkretegyen mindannyiunkat. Tényleg nagyon rossz természetű ember, nem csak velem, mindenki mással is, szóval nem klasszikus anyós-meny utálatról van csak szó. Ezek után azért valljuk be, nem sok választása volt a férjemnek, bármit is gondol, vagy érez magában. Nekem nem mondja, de azért tudom, hogy nagyon nehéz volt neki, hogy a családja így elfordult tőle annak idején. Megértem, hogy nehéz neki, de a gyerekeinket nem hagyom tönkretenni.
2016. febr. 22. 12:45
 9/62 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Nem tenném tönkre az életemet olyasvalaki miatt, aki magának köszönheti, hogy fionoman fogalmazva nem szeretem... Kristályos borzalom, ilyen embert heti egyszer 5 percre is sok lenne látni, én nem szoktam megbocsátani a régi sérelmeket... A felmerülő gondolat után is napokig kellene regenerálódnom, de befogadni, az a vég.

Beteg emberekkel szemben nagy az empátiám, de tényleg nem a ti dolgotok, ha így viselkedett s elmart titeket magától s tényleg úgy néz ki, hogy megmérgezné mindannyiótok életét. Nem, semmiképp, akárki akármit gondol, akkor sem.

2016. febr. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 A kérdező kommentje:

A mocskos családi történetről annyit, hogy agyukra ment a pénz, és azt gondolták mindenki az ő pénzüket akarja. Az egész kitagadást nem gondolták szerintem akkoriban komolyan, meg is mondták, hogy ha leléptem, tárt karokkal várják vissza, csak aztán nem léptem le, sosem kellett a pénzük, így is boldogultunk. Innentől meg kényszerpályán voltak, nagyobb volt a büszkeségük, mint a szeretetük.

Nekem nem fáj, én nélkülük is boldog vagyok, a gyerekeknek nem hiányzik olyan valaki, aki sosem volt jelen az életükben, természetesnek vették, hogy csak egy mama meg papa van nekik. Az egyetlen ember, akit tönkretettek, az a saját fiuk.

2016. febr. 22. 12:50
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!