Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért kéne nekem bármi lépést...

Miért kéne nekem bármi lépést felé tenni?

Figyelt kérdés

Sógornő fogalmam sincs miért, ahogy Párommal erősödött a kapcsolatunk, ő úgy vesz semmibe engem mégjobban. Én őt nem emlékszem mivel bánthattam volna meg, hogy se szó se beszéd odáig fajuljon, hogy nem szól hozzám, nem néz rám, nem köszöntött már fel születésnapomon, nem gratulált az eljegyzésünkhöz se stb.

Ennek ellenére, hogy ezt mindenki látja, valamiért ez nem gond... De ma azt mondták nekem, hogy őt - ezek után- köszöntsem fel, mert hogy ne mondja azt, hogy én még csak fel sem köszöntöm! Szerintem meg örül, ha nem rontom a levegőt. Többször vérig sértett s nem csak engem hanem a testvérét is, azt hiszem ezzel a viselkedéssel hiszen őt is semmibe vette... Nem értem, én mivel vagyok rosszabb a párom családja szemében ha a sógornőmről van szó. Mindig azt hallottam, hogy én kezdeményezzek, én menjek oda hozzá, kérdezzem meg, szóljak neki... Nagyon sokáig így volt. Erre mikor már rossz irányba indult a dolog, én azt hallom tőle de nem nekem mondta hanem az anyjának, hogy azt mondtad a testvérmet kérdezzem meg - tehát még véletlenül sem akart hozzám szólni!

Van valaki ilyen viszonyban a párja testvérével? Ha igen, hogy bírod? Mi a jó megoldás erre a helyzetre? Egy fedél alatt jelenleg... Azon dolgozunk, hogy külön mehessünk, de most ettől eltekintve kérdezem, a jelenlegi helyzetre vonatkozóan.


2016. dec. 19. 17:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én nem gondolom, hogy ebben a helyzetben neked kéne még lépéseket tenned. Feltételezem, fenn állt egy normál viszony, amelyben az alapvető tiszteletet, udvariassági formákat megadtad a sógornődnek. Ha jól értem, ő az aki elutasító, ő az aki a hátad mögött beszél és aki "először" nem köszöntött fel téged. Én nem aláztatnám meg magam és próbálnék csak azért is jó pontokat gyűjteni nála, hisz miért is kéne, talán ő az atyaúristen?


Nem bunkóznék vele direkt, de azért nem is vennék neki ajándékot. Udvarias, de kimért lennék vele, nem alacsonyodnék le a szintjére semmiképp.


Egyébként, jól látod, a költözés lesz a legjobb megoldás, akkor már nem kell elviselned őt. Szerintem igyekezz mielőbb külön háztartásba menni.

2016. dec. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%
Figyelj! Bár nem részletezted, de én sem lennék a tesóm barátnőjével kedves, ha beköltözne az otthonomba.
2016. dec. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1-es, köszönöm a hozzászólásod. Én nekem tiszta a lelkiismeretem, mindent megtettem és még akkor is én érdeklődtem egyszer amikor már nyilvanvaló volt a helyzet, persze próbaképpen is, hogy hogyan viselkedik. Csak válaszolt, de ő magától nem beszélgetett. Az volt az utolsó, hogy hozzá szóltam. Nagyon zavar, hogy bántóan viselkedik a saját családjával is, akik azzal mentik fel, hogy ő ilyen! Mi lesz az esküvőnkön? Semmibe vesz most úgy mondom: az én napomon? Akkor nem is tudom mi lesz ott...


2-es: neked is köszönöm a válaszod, de teszem hozzá: nem az övé a ház! Hanem a szülőké akik bele mentek, hogy ott lakjunk, inkább mint albérletbe. Minden erővel ellene vannak az albérletnek. Nagyon nehéz így lépni ha csak én mennék, mert én elmegyek oda, én nem ellenzem, de páromba bele nevelték, hogy oda semmi szín alatt. Nem csak velem tud pokróc lenni, de ők elnézik neki, mert "ő ilyen" és ezzel le is tudják... Én úgy nőttem fel és most is úgy van, hogy köszönnek nekem a családtagok és én is és puszit is adunk! Ő a saját anyjának se köszön pl. Szóval...

2016. dec. 19. 18:24
 4/7 anonim ***** válasza:

Mit mond a párod? Ő nem tudja, miért ilyen veled?


Én egyébként rákérdeznék kertelés nélkül.

2016. dec. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

2- es vagyok. Én csak azt írtam, hogy én nem örülnék neki, ha egy idegent kellene kerülgetnem az otthonomban. És bár nem az ő háza, de egyértelműen az otthona. Szóval, ha alapból rossz a természete, akkor az nem segít, hogy az otthonában élsz.

Te kérdeztél én válaszoltam.

Mivel csak félvállról jegyezted meg, hogy együtt éltek, gondolom te is belátod, hogy nem ideális a helyzet.

Gondolj bele, hogy te mit szólnál, ha összeköltöznétek a pároddal, es a tesója odaköltözne hozzátok.

2016. dec. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, neked kell lépéseket tenned, kifelé a barátod családjának házából. Ha kell, egyedül, de költöznék. A sógornőd tényleg ilyen lehet, az ő személyiségét nem fogod megváltoztatni. Tipikus megszoksz vagy megszöksz eset.
2016. dec. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én azert megkerdeznem tole szemtol szemben, h mi a baja.



Ha nem ad ertelmes magyarazatot, akkor udvariasan, de en is semmibe vennem.

2016. dec. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!