Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Lehet valamiféle lépést...

Lehet valamiféle lépést tenni, ha bátyám sokszor napokig nem jön haza?

Figyelt kérdés

Nem ez az első, hogy csak úgy random lelép valahova pár napra anélkül, hogy akárkinek is mondana erről akármit. Suliba sem megy be, van amikor csak 1-2 órára megy csak, utána meg lelép.

Anya egyedül nevel minket, kb sosincs itthon mert olyan munkája van és engem használ lelki szemeteskosárnak, hogy mennyite elege van belőle, hogy nem hallgat rá, ahelyett, hogy cselekedne valamit. Ha neki nem megy, akkor szeretnék tenni valamit jómagam. Tudom, ha anya nem volt rá hatással, akkor én sem biztos, hogy lennék, de engem is teljesen dühít az abnormális viselkedése (pl tiszteletlen beszéd mindenkifelé). Egyszer amikor anya felhívta az egyik barátjàt, azt mondta, hogy náluk van, de amikor a szüleit kérdezte, akkor ezt megcáfolták.

Meg testvérem fel sem veszi, mi valaki hívjuk.


Amúgy ő 17 èves én meg 15 és lány vagyok, ha esetleg számít valamit.


2016. dec. 17. 17:01
 1/5 anonim ***** válasza:
59%
Mivel nincs apa, nincs példakép, nincs kire felnézzen, nincs nevelés, nincs jövőkép. Azért megy el otthonról, mert keres "valamit", egész pontosan az apát, aki nincs.
2016. dec. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Egy 17 évessel már nem lehet csinálni semmit. Ha 18 lesz, akkor kirakhatja az utcára. De egy anya nehezen tesz ilyet. Felnőttként vagy rajtatok fog élősködni, vagy bűnöző lesz. Talán már most is az. Sajnálom, hogy nem tudok bíztatóbbat mondani.
2016. dec. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#2

te nem vagy ép már bocs. mintha ez olyan evidens lenne.


hát beszéljetek vele vagy te beszélj vele h mégis hol van meg mi a helyzet de ne letámadóan persze, nyilván megvan a maga oka, de nem kell neki rontani, talán normálisan nem lehet beszélni vele?

2016. dec. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
19%

Hát elég sok ilyet láttam,ahol anyuka egyedül nevel,keveset van otthon, a gyereket meg kb az utca neveli.Szerintem így próbálja felhívni magára a figyelmet tudat alatt is.

Biztos vagyok benne,hogy szívesebben járna haza,ha együtt lennének a szülei és tudna időt is tölteni velük. De csak anyukád van,ő is keveset van otthon.

Próbáljatok rá hatni valahogyan, mert ennek nem jó vége lesz így,főleg,hogy suliba sem jár be.

Egyébként 18 alatt még rendőrrel is hazavitetheti anyukád.De nyilván jobb lenne értelmesen leülni vele beszélgetni és jobb belátásra bírni.

Mert tényleg jó úton van afelé,hogy egy semmirekellő bűnöző legyen belőle.

2016. dec. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Uh, a szokásos ostoba előítéletek.

Bocs az offért, de élettársamat és a bátyját egyedül nevelte az édesanyjuk, még két ilyen tisztességes, normális, empatikus férfit nem ismertem, és ezt nem ömlengésből mondom.

De több ilyen példát is tudnék mondani...hihetetlen, hogy sokan még mindig ehhez kötik, hogy kiből lesz normális ember, még jobban megnehezítve a dolgát az egyedülálló édesanyáknak, vagy az olyan anyáknak, akik válni szeretnének, mert agresszív-alkesz a párjuk, de a "legyen egy apakép mindenképpen" hülyeség miatt inkább nem lépnek.


Nálunk érdekes módon volt "apakép", mégis az öcsém egy mihaszna sggfej lett, hiába a szigor, a a büntetések, a fegyelem. Ő is így kezdte, Kérdező. Semmi nem használt. Semmi.

2016. dec. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!