Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Csak szerintem nem stimmel...

Csak szerintem nem stimmel nála valami?

Figyelt kérdés

Az anyósjelöltemről van szó. 50 éves, elég sokat dolgozik, bár ő vállalta a több munkával járó vezető beosztást, amivel még csak jól sem keres. A férje és az anyja van mellette, de nem igazán törődnek vele. Az utóbbi időben mintha nagyon elbutult volna, néha már félelmetesnek tűnik nekem.

Annyit tudok, hogy klimaxol, mivel a tudtomra adta (érdeklődésem hiánya ellenére), de ami aggaszt, az az, hogy az utóbbi időben elég durván félrebeszél. Kitalál történeteket, amik meg sem történtek (pl állítja, hogy 1-2 éve mutatta nekem az egyik csecsebecséjét, aminek én tök örültem, hogy tök jó lesz a lakásomba, miközben én soha nem is láttam azt az adott dolgot, és soha nem mondtam ilyet, másik menyjelöltje meg nincs). Vagy pl. a párom szól neki, mielőtt megyünk hozzá, hogy nem eszünk ott, erre 2 nagy tál kajával vár, mondván, a párom azt mondta, ott eszünk. Ha visszautasítjuk az ételt, megsértődik és tukmálja csakazértis. Nagyon erőszakos is, sokszor már bicskanyitogatóan.

Vagy pl megbeszéltük, hogy x napon megyünk hozzá karácsonyozni, akkor ott is ebédelünk, még azt is megbeszéltük, mi lesz a menü, erre tegnap már semmiről nem tudott, azt se tudta, hogy menni fogunk (még előtte hívta fel a párom, így újra le lett tisztázva). Vagy mikor odamegyünk 4-re, de nem mondtunk előtte időpontot, hogy mire megyünk, állítja, hogy nekünk 2-kor ott kellett volna lennünk, mert "azt ígértük" és számonkér, hogy "ilyenkor kell idejönni?"... szívem szerint sarkon fordultam volna az ajtóban.

Sokszor össze-vissza is beszél, nem értem a mondanivalóját, mármint folyékonyan beszél, csak nincs a mondatainak értelme. A családja rendszerint oda sem figyel rá, csak hadd beszéljen, de engem ez zavar. Szerintem valami nem stimmel nála és ezek a memóriagondok kezdenek egyre jobban aggasztani. Össze-vissza beszél, nem emlékszik dolgokra vagy olyan dolgokra emlékszik, amik meg sem történtek. Szerintetek ez tényleg aggodalomra ad okot? Van ilyen, hogy ennyi idősen kezd bekattanni valaki? Sosem volt egy észkombájn, sem egy érzelmileg stabil ember, na de azért ezek szerintem már túlzások...


2016. dec. 25. 11:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
A pároddal beszéltél már erről?
2016. dec. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
21%
Nem tudom hány éves vagy, de sosem hallottál még öregedésről? Van, akinél sajnos hamarabb kezdődik. Ez nem bekattanás, hazudozás vagy megőrülés. Ez szimplán az öregedés, kezdődő leépülés. Ő valószínűleg tényleg nem emlékszik ezekre a dolgokra, amit leírtál vagy rosszul.
2016. dec. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
17%
Nekünk, mint 3. félnek is beszélgetnünk kellene vele, hogy kívülállóként képesek legyünk tárgyilagosan megítélni a helyzetet.
2016. dec. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

Az öregedés valóban egy természetes folyamat, de az elbutulás nem! Az egy betegség, még idős korban is, az 50 év meg egyáltalán nem tartozik az idős korba.


Szakmabeliként mondom, hogy furcsa, amit anyósról írsz, valóban felmerül valami mentális betegség lehetősége. Érdemes lenne tisztázni, hogy vajon a munkahelyén, vezető beosztásban tud-e teljesíteni, vagy esetleg ott is vannak vele gondok? Elbutultan biztos nem tudna vezetőként működni.

2016. dec. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
40%
Jaj de jó, ez is egy lepontozós topik lesz, ami megöli a párbeszédet.
2016. dec. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem az a baja, hogy nem törődik vele a férje. Fel akarja hívni a figyelmet magára ezzel a történetekkel.
2016. dec. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
96%
Amit leirsz, az lehet egy korai kezdetű demencia tünete, a beszédzavar különösen. Ehhez orvosi - pszichiátriai vizsgálat kellene, de legalábbis a háziorvosának szólni, aki azért talán jobban be tudná mérni (vannak ehhez tesztek) hogy anyósod csak kimerült vagy demenssé kezd válni. Nem mindegy. Azért az furcsa, hogy a vele együtt élők nem törődnek ezzel. A munkahelyen észrevettek valamit, kollégáit ismeritek?
2016. dec. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Én nem ismerem a kollégáit, a párom nem tartja velük a kapcsolatot, de egyébként ahogy anyósjelöltem meséli, nem túl értelmes társaság. Vezetőként is gondjai vannak, nem tud új dolgokat megtanulni, 100x mutatnak meg valamit, de 101-edszerre sem tudja. Azt mondja, ő mindig szívesebben végezte a fizikai munkát, mert az irodában úgy érzi, nem tudja a helyét megállni pont ezek miatt.

A helyzetek, amiket elmeséltem, egyesével még nem is tűnnek vészesnek, lehet egyszerű kimerültség, de hogy ez egyre gyakrabban fordul elő, szerintem az az aggasztó. És már kezd rendszeres lenni. A szentestével kapcsolatban is eljátszotta nekem, hogy mennyire egyedül lesz szenteste, senki nem lesz otthon (a férje sem), erre tegnap derült ki, hogy a férje valójában otthon volt, sőt elmentek a többi rokonhoz ünnepelni és voltak vagy 20-an. De azért játszotta a hattyú halálát korábban...

2016. dec. 25. 14:32
 9/12 anonim ***** válasza:
6os: ez pont akkora hülyeség, mint amikor azt állítják, hogy akit megerőszakoltak, az nem is úgy volt, mert csak fel akarja magára hívni a figyelmet.
2016. dec. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Már megint bejátszotta ezt az "xy-ra kellett volna jönnötök, miért késtetek?" dolgot, miközben pontosan akkor mentünk, mikorra beígértük.
2016. dec. 26. 11:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!