Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szabad, érdemes azzal foglalko...

Szabad, érdemes azzal foglalkozni, hogy a barátnőm családjával kapcsolatban pár dolog zavar?

Figyelt kérdés

Otthon lakik a szüleivel, így sokmindenbe beleszólnak neki, annak ellenére hogy nem 16 éves.

Nálunk otthon egész máshogy működnek a dolgok mint náluk, mondhatni teljesen máshogy gondolkodunk dolgokról. Vele jól megvagyunk, de még is, úgy érzem, hogy rámerőltetik a náluk szokásos dolgokat, illetve én abban részt venni nem akarok.

Mondok példát: nálunk senki sem szeret vásárolgatni, hülyeségekre szórni a pénzt, ők van hogy 8-10 órán keresztül járják a boltokat (após, anyós stb).

Nálunk nem szokás a rokonsággal az összejárás, csak a legközelebbi rokonsággal tartjuk a kapcsolatot de ott sem heti szinten járunk egymáshoz. Náluk kb 3-4 naponta ez meg van, és engem idegesít, hogy elvárják hogy én is ott legyek stb.

És sok ilyen dolog van. Szerintetek szarjam le és ha különköltözünk akkor úgyis a magunk útját járjuk majd? Vagy ez csak rosszabb lesz?


2016. dec. 31. 11:49
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%
A legfontosabb, hogy kettőtök között egyetértés legyen. De azzal is kell (nem érdemes, hanem kell) foglalkozni, hogy a barátnődre milyen hatással vannak a családtagjai. Ha nem tudja magát függetleníteni tőlük, mégpedig hosszútávon és teljesen, arra rámehet a kapcsolatotok.
2016. dec. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Igen, és engem ez zavar. Én a saját utunkat akarom járni együtt vele. Nem a szüleivel szeretnék nyaralni menni, szilveszterezni stb. Persze oké, hogy találkozunk velük stb. Az én szüleim pl absz nem szólnak bele semmibe, hagynak minket. De nála ez nem így van és mondom sok mindenben nem is egyezik az életfelfogásunk.
2016. dec. 31. 12:00
 3/23 anonim ***** válasza:
76%
A kommented utolsó mondata alapján én nem is terveznék így hosszú távon a lánnyal. Így aztán a családjával se nagyon töröődnék.
2016. dec. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
97%

Maximálisan egyetértek Kolompár Achilesszel.

És anélkül, hogy állást foglalnék, hogy nekem melyikőtök életformája a szimpatikusabb, szeretném néhány dologra felhívni a figyelmed.

Az apót, anyóst már megváltoztatni nem fogod, ez az ő életük és jól érzik magukat benne.

A lány ezt szívta magába és ha eddig nem lázadt ellene, akkor ez neki is így felel meg.

Lehet, hogy most, amikor szerelmes, belemegy bármilyen kompromisszumba, de hosszú távon ez millió konfliktus forrása lesz, valamelyikőtök, vagy mindkettőtök állandóan frusztrált lesz a kapcsolatotokban.

Alapvető és meghatározó életmód és életvitelbeli különbség van köztetek, érdemes lenne elgondolkoznod, hogy van e így értelme ennek a kapcsolatnak.

Nagyon őszinte leszek hozzád, én ilyen nagy különbözőségekkel nem mernék bevállalni egy kapcsolatot!

2016. dec. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:
27%
A barátnődet is zavarja ez a dolog vagy csak téged? Ha viszont csak téged zavar akkor megkellene említened neki,hogy nálatok ez máshogy van és Te viszont ahoz ragaszkodsz. Ha ilyenek a szülők,akkor szerintem az se fogja érdekelni őket,hogy külön költöztök. Lehet akkor is ez menne tovább. Nekik is megkellene mondanod,hogy ebben nem akartok részt venni. Felnőttek vagytok kezetekben a döntés.
2016. dec. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
27%
Velük élsz? Ha nem, akkor nem értem, miért kell mondjuk vásárolni menned velük. Illetve ha a rokonaikkal akarnak elrángatni valahova, mondd meg nekik, hogy a saját családoddal is szeretnél foglalkozni, nem csak a barátnődével.
2016. dec. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
36%
Egyszerűen ne menj fel hozzájuk, max szökőévente. Hülyeség, hogy részt vegyél a családi vásárlásokon, eseményeken, ha úgy sem ismered őket, és te inkább a barátnőddel lennél. Ritkítsd a találkozásaitokat, de akkor az tényleg olyan legyen, hogy egymással foglalkoztok. Kirándultok, beszélgettek, és nem hozzá járkáltok fel. Inkább te hívd meg magatokhoz. A szüleinek hivatkozz arra, hogy annyit voltál nálatok, ideje viszonozni ezt a szívességet.
2016. dec. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

De az az érdekes, hogy pl. a barátnőm sincs velük nagyon sokszor egy platformon. És nem azt mondom, hogy erőszakosan ránk erőszakolják a saját akaratukat, de azért érezhető a befolyás. Én azért ezt már jeleztem, a barátnőmet is zavarja, ez az ő dolga lesz, hogy leállítsa őket.

Olyan szempontból viszont nem értek veletek egyet, hogy ha mindig azt keresném, hogy a szülei gondolkodása is megfelelő legyen stb akkor lehet sosem lenne kapcsolatom, mert ki tudja kivel hozna össze mindig a sors?!

Egy dolog a megoldás itt, hogy külön tudjunk költözni, és elkezdeni egy önálló életet, amiben nem szeretném, ha nekik túl nagy beleszólásuk lenne.

2016. dec. 31. 12:24
 9/23 anonim ***** válasza:
78%

Csak azzal kellene foglalkoznod, ami téged közvetlenül érint. Pl. az, hogy ők 10 órát vásárolnak, az nem a te dolgod, egyáltalán nem biztos, hogy a barátnőd veled is majd megy ilyen bevásárlókörútra, nekem is van olyan ember az életemben, akivel 1 nap a bevásárlás, mással viszont csak 1 óra, a férjem meg kizárt, hogy 1 napot ezzel töltsön. Ha a barátnőd szülei 3 naponta összejárnak a rokonokkal, azzal semmi baj nincs, ha neked ott kell lenni, az viszont probléma, mondd meg nekik, hogy ez nem fér bele az idődbe, nem lehet elvárás ilyen gyakori rokonlátogatás.

Ha ez megnyugtat, az én férjem teljesen más családból származik, mint én, teljesen más szokásokkal és nekünk ebből semmi gondunk nem származott a saját kapcsolatunkban, anyósékkal persze rengeteg vita volt, de ha szereted a párodat, akkor nem az az első szempont, hogy anyósék megfelelőek legyenek neked.

2016. dec. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Jókat írtok, de pl mikor szóvá tettem, hogy nem nagyon szeretnék a barátnőm nagymamájának a testvérénél (!) karácsonyozni, és nem is nagyon kívánok velük összejárkálni, mert nekem ők már nem közeli rokon, az volt rá a válasz, hogy azért mert nálunk nincs ilyen nagy "rokonozás" (magyarul nem járkálunk össze a huszadik nagybácsival), attól még náluk úgy van és kész.

Ez oké is, csak én nem szeretnék ebben részt venni, de megbántani sem szeretném.

Az ilyen bevásárlásos dolgokban nem veszek már részt, mert mondtam, hogy én nem szeretem ezt és kész.

Én vagyok szemét, hogy nem szeretnék sok időt az ő rokonságával tölteni? Persze ez nem úgy van, hogy neki meg kell az enyémmel. Mert ő ha nálunk van akkor a szüleimmel találkozik, a testvéremmel és a nagymamámmal néha. De ennyi. Tehát én nem erőltetem rá az én rokonságomat, de elvárnám hogy ők se rám az övéket, csak hogy az a válasz hogy "hát náluk úgy van, ahogy".

2016. dec. 31. 12:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!