Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érdemes lenne ez az elköltözés...

Érdemes lenne ez az elköltözés dolog?

Figyelt kérdés

Először is, már beszéltünk erről nagyon sokat, és gyakorlatilag rajtam áll az egész, de nem tudom, hogy mennyivel lenne jobb ott a helyzet, esetleg hátha akad itt néhány ember aki többet tud róla.


A lényeg, hogy vőlegényemmel(aki orosz) 5 éve vagyunk együtt és 10 éve költöztek ebbe az országba. Az oka nem ide tartozik, meg eléggé hosszú. Már fél éve felhozta azt a témát, hogy szeretne visszaköltözni a szülővárosába és majd ott összeházasodunk.


Nos én nem sokat tudok arról az országról vagy hogy mennyivel lenne jobb ott élni, de ahogy vőlegényem mondta, még megvannak ott az ismerősei, plusz lehet az egyikőjük még munkát is tudna ajánlani.

2 éve voltunk együtt, amikor elkezdtem tanulni oroszul, vőlegényemmel is többnyire oroszul szoktunk kommunikálni, szóval a nyelvvel nem lenne gond.


Egyébként ezt kb augusztus végéig kéne eldöntenem, csak félek, hogy ott nem fogunk tudni boldogulni


21/N


2015. aug. 17. 00:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Magyarországon nincs élő ember, aki neked meg tudná mondani, hogy érdemes-e oroszországba költözni.
2015. aug. 17. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Minden dontes rizikos. Mi van ha ott nem lesz jo, mi van ha itt? Ha nem probalod meg ott sosem tudod meg.

Kesobb meg mar kar azt mondani, hogy mi lett volna ha....

2015. aug. 17. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát biztosat a bizonytalanért...

Van miből? Van hova? Mekkora esély van arra, hogy el tudtok helyezkedni és megélni? Mert az hogy vannak még, akik emlékeznek rá a múltból és lehet lesz munka... hát nekem kevés lenne ahhoz, hogy feladjam ami itt viszont biztosan adott. Neked nem is akármilyen procedúrán kéne átesned a vízum és munkavállalási engedély miatt is, kvóta van, de gondolom ezekkel tisztában vagytok.

És például voltatok már kint legalább látogatóba hosszabb-rövidebb időre? Vagy teljesen új lenne számodra az egész ottani kultúra? Mert az is szempont szerintem.

Persze a ti döntésetek. De érdemes átgondolni minden szempontot és fontos, hogy ne égessetek fel mindent magatok mögött, ha esetleg visszajönnétek inkább.

2015. aug. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A párodnak valószínűleg honvágya van, azért is szeretne visszaköltözni. Viszont Oroszország teljesen más kultúrával dolgozik, mint az itthon megszokott.

Próba szerencse alapon kimennék, de meghagynám a lehetőséget a visszatérésre.

2015. aug. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!