Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tényleg vinnem kéne magammal...

Tényleg vinnem kéne magammal mindenkit?

Figyelt kérdés
Holnapra vagyok ki írva. Anyósom aki eddig folyton azt hangoztatta hogy amikor szülök a férjemen kívül senki nem tartózkodhat még csak a kórház területén se (??) most kitalálta hogy ha beindul a szülés mindenképp szóljunk neki mert ők is ott akarnak lenni. Mi férjemmel úgy beszéltük meg hogy ő ott lesz, mivel apás szülés van tervben. Valamint édesanyám, hogyha férjem esetleg mégis meggondolja magát vagy bármi van ne maradjak egyedül. Na most én úgy gondolom hogy egy vajudashoz + szüléshez nem kell az egész családot vinnem. Természetesen nem titokban akarok szülni, amint megszuletne a baba mindenkit ertesitenenk és ha minden rendben lenne jöhetnének is látogatni. Anyósom viszont ( szerintem) féltékeny édesanyámra és ezért akar ő is ott lenni. Szerintem meg ez egy elég bensőséges dolog. Férjem úgy van vele hogy tartjuk magunkat a megbeszéltekhez és csak akkor szólunk ha már megvan a baba. Anyósom viszont megsértődött.
2017. jan. 6. 09:03
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem jól gondolod. Nem kell oda pereputty. Ha meg szükséged van plusz egy főre akkor az anyukád bőven elég. Főleg ha nem is olyan jó a kapcsolatod az anyóssal, de rá szülés közben aztán tényleg semmi szükség. Ott van az orvos, szülésznő meg még 1-2 ember aki segédkezik nekik a többiek meg már csak láb altt lennének.
2017. jan. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
66%

Hiába mennének, a szülőszobába nem mehet be senki, max az apa, ha apás szülés van. A folyosón ücsörögni meg nem egy akkora élmény, bár ha anyukád úgyis ott van, akkor legalább beszélgetni tudnak, és mindkét nagymama ott lesz, amikor megszületik a baba.

De bemenni nem mehet be senki, tehát ha arra pályáznak, akkor az nem jött össze.

2017. jan. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem meg igazságtalan vagy.

Anyukád miért lehet ott, amikor anyósod nem???


"Valamint édesanyám, hogyha férjem esetleg mégis meggondolja magát vagy bármi van ne maradjak egyedül."


Hogyhogy meggondolja magát? Ilyen nincs. Te sem gondolhatod meg magad, hogy bocsi, mégsem szülök, meggondoltam magam...

Ha nem bírja a látványt, odaáll a fejedhez, és onnan segít, ahogy tud.


Szerintem igazságtalan, hogy egyik mama ott lehet, a másik nem.



Mi sem akartunk pereputtyot, így MINDENKINEK akkor szóltunk, amikor megszületett a fiunk.

2017. jan. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem teljesen logikus, ahogy elgondoltátok.

És miért lenne igazságtalan? A saját anyukájára vágyik az ember ilyenkor, nem valami más anyukájára. Mert egyébként, ha apuka nem megy be, akkor bárki más bemehet, akár anyuka, akár egy barátnő, testvér, bárki.

2017. jan. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
86%

Tartsátok magatokat az eredeti tervhez (férjed és anyukád), a szülés nem látványosság, hanem magánügy! Ha van sógornőd, az ő szülésénél bábáskodhat az anyósod, ha akar. Lehet, hogy megsértődik, de megbékül, ha meglesz az unokája!

Ha pedig tartós "haragszom rád"-ot játszik, akkor nem a szülés eredményére kíváncsi, hanem a saját fontosságára.

2017. jan. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 acelsziv ***** válasza:
60%

5. véleményét osztom.

Bár még anyukád sem igazán kell oda. A férjed legyen férfi és álljon melléd.

2017. jan. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
88%

Errefelé a cigányok szoktak csecsemőstül, üknagypapástul táborozni a szülészet folyosóján egész éjjel...

Minek oda bárki is? Szétunják magukat, üljenek odahaza, apuka majd telefonál azonnal, ha van hír.

Az első szülésemnél az egész éjszakai vajúdás után anyukám reggel nyolcra utánunk rohant a kórházba. Be is engedték, látta megszületni az első unokáját, de azt mondom, nem volt jó. Idegesített, hogy ott van, ő szétaggódta a fejét, mert látta, ahogy szenvedek, a férjem sokkal nagyobb segítség volt egész éjjel.

A másik két szülésemre már csak a férjem jött.

2017. jan. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Nem értem miért lenne igazságtalan az hogy inkább a saját édesanyám társaságára vágyom. Nem eltiltani szeretném a gyereket tőle. Csak eddig úgy érzem hogy erre a két emberre van szükségem. Aztán ha meg gondolom magam és azt mondom anyukámnak hogy nyugodtan menjen haza stb. ő biztos nem fog megsertődni. Ráadásul anyósom szeret okoskodni, és folyamatosan az ő fantasztikus szuleseirol, meg szoptatási élményeiről beszélni. Hogy ő milyen gyorsan könnyen szült meg mennyi teje volt. Köszönöm szépen a válaszokat!
2017. jan. 6. 10:08
 9/33 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem ne szólj neki. Én helyzetem is tök ugyanaz csak nekem még két hetem van. Nàlunk is apàs szülés lesz. Utàna a kórhàzba jöjjenek làtogatni mert itthon csak hàrmasba szeretnénk lenni. Ha kell segitség én is anyukàmat hivnàm,anyóst amugy se szeretem nagyon meg hàt csak egy idegen. Ezen tuti sértödés lesz majd de nem érdekel ö veszit veletöbbet ha bepukkad.

Légy hatàrozott és a férjed is sulykolja az anyjàba hogy most nincs szükség rà,ha megvan a baba akkor szóltok. Nem igazsàgtalansàg hogy ebben az intim pillanatban olyan embert akarsz magad mellett tudni akit jobban szeretsz.

2017. jan. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem Anyukádra se fogsz vágyni, sőt a szülés során lehet, hogy a férjed se kell már. Sok nőnek igazából addigra már tökmindegy, hogy van-e ott valaki. A vajúdás elején elég a férj, utána meg már észre se veszed a jelenlevőket.
2017. jan. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!