Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem tudom mi lenne a legjobb...

Nem tudom mi lenne a legjobb megoldás a konfliktusok elkerülése vagy egyszer kiosztani mindenkit és ennyi?

Figyelt kérdés
Férjemmel 1 éve vagyunk házasok, már 4 éve élünk együtt. Anyós és após az esküvőig teljesen jól bírta, hogy már nem az ő véleményük az első a férjemnek azaz a fiuknak. Tudni illek volt egy tragédia az életükben, meghalt a lányuk úgy 8 éve. Én most 25 vagyok, a férjem 35 éves. Most, hogy összeházasodtunk elterveztük, hogy bele vágunk a baba-projektbe, de már 100-adjára azt kell hallgatnom az apóséktól, hogy ők már biztos nem élik meg az unokájuk születését, pedig tisztában vannak vele, hogy próbálkozunk. Azt gondoltam, ez a mi és csak is a mi döntésünk, és nem nekik szülök unokákat. Sajnos eddig nem jött össze, mi is azon vagyunk h kivizsgáltassuk az okát. De anyósék csak idegesítenek, hogy biztos én vagyok a hibás, és hogy ne is vállaljak másik munkát (ami van most azt az apósom szerezte, és 8 órás hivatali munkarendbe vagyok, csak a fizum kevés), ugyan is most ajánlottak nekem egy jobb állást, több fizuval bár 12 órás munkarenddel de így több lesz a szabadidőm. Szóval a apósék úgy kiakadtak ezen, már mint hogy SZÓ SZERINT EZT MONDTÁK! "én azért vagyok hogy, gyereket szüljek és azt nevelgessem, ne is tanuljak tovább, és eszem ágába se jusson olyan munkát vállalni ami miatt nem tudok akár csak 1x is a kis fiacskájuknak szombaton ebédet főzni, az új munka miatt majd nem tudok a gyerekre koncentrálni, és őt majd vinni kell foci meccsekre, úszni, . Stb amire nem lesz időm" Már ez az 1000. és az esküvőnkön is megmondták, hogy ott és olyan lesz amilyet ők akarnak, vagy nem lesz segítségünk, mivel az a kezdete volt akkor még csak ennek a komi-tragikumnak ezért bele mentem (kár volt, nagy szar volt az egész-férjem szerint is) A férjem úgy ahogy leállítja néha őket, de ez csak (ő is tudja, mert ilyenek) ideiglenes. Egy életre nem akar velük össze veszni természetesem, én sem várom el. De akkor legyen legalább egy kis távolság tartás. Mert azért a lakás az övék amiben élünk, de elvehetik tőlünk, és megmondták, ha máshova akarunk költözni, csak akkor segítenek, ha oda költözünk ahova ők akarják (az ő utcájukba), persze itt meghúzta férjem is a határt. De azért hatással vannak rá így is, amitől félek is. Az a baj, hogy állandóan, szüntelenül mindenbe beleszólnak és mondanom sem kell én vagyok mindig a beképzelt "fenéknek" (férjem elmondja, hogy a hátam mögött minek neveznek engem, de ezt ők nem tudják . Még. Amíg egyszer ki nem borulok. ) Mondták máskor azt is egy kellemes családi ebéd közben, hogy nem kellett volna engem elvennie férjemnek, mert egy idősebb nővel aki már csak gyereket vár a élttől, nem pedig visszaigazolást, jobban járna mindenki! . Szóval ez kb. az 50% és kisebb-nagyobb dolgok, mint szinte mindenkinél. Igazából tanácsokat várnék esetleg véleményeket. De azt előre letisztáznám, hogy a férjemmel nagyon jó kapcsolatban vagyunk és megérti nagyjából azért a problémát.
2014. szept. 2. 20:45
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Inkább soha ne legyen segítségem! Oszd ki őket, aztán kalap-kabát.
2014. szept. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
98%

Kiosztás.

A konfliktusokat elkerülni nem lehet, viszont Te szépen becsavarodsz, miközben tűrsz. Aztán a férjed meg gondolkodhat azon, hogy miért vagy házisárkány, miért vagy türelmetlen azzal a szerencsétlen gyerekkel. A feszülséget ki kell adni :)

2014. szept. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat,persze azért még várok másokat is véleményezni!

Azt azért még hozzá tenném, hogy soha nem kiabáltam, vagy voltam velük tiszteletlen, még magázom is őket. De ha véleményeztem eddig bármit is akkor bizony KINEVETTEK, hogy én ehhez még úgy sem értek, túl fiatal vagyok, ők már többet éltek, pedig szerintem egész jól kezelem eddig dolgot. Akkor borult majdnem a bili, - de akkor gyorsan haza is mentünk férjemmel- mikor már az én szüleimet szidták. Csak azért mert nekik van diplomájuk és nekem és anyuméknak nincs, azért még az élethez nem biztos hogy..sőt, ezek szerint nem értenek.

2014. szept. 2. 21:02
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Költözzetek máshova először is, aztán egy kicsit ritkítsátok a találkozásokat.

Én simán elképzelem, hogy egy picit megzakkantak a lányuk halála miatt, de azt is megértem, hogy neked nem esett jól, amit mondtak.

2014. szept. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%

Első körben leülnék a párommal "egyeztetni", hogy mit, hogyan mondjatok el nekik. Együtt, a párod nyílt támogatásával többre juthattok.


Utána megpróbálnám "szép szóval", de határozottan leszögezni, hogy ezt a stílust a továbbiakban nem tűröm el tőlük.


Ha nem változnak meg (legalább a felszínen, mert a lelkük mélyén valószínűleg sosem fognak), akkor eltávolodnék tőlük, amennyire csak lehet.


Ha ezt tovább tűröd, csak felőrlöd magad.

2014. szept. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
96%

Kiosztás!!


Na ezek után ha meg lesz a gyerek még jobban rád szállnak h mit hogyan csinálj ha nem állsz a sarkadra.


Beszélj a pároddak ha ő nem beszél a szüleivel akkor neked kell.

2014. szept. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
Bár elég zavaros az iromán
2014. szept. 3. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%

Bocsi! Irományod, de a lényeg érthető.

Szóval udvariasan beszélj velük, utána felveheted ugyanazt a hangnemet, amit ők.

Ha nem támogatnak, akkor oldjátok meg nélkülük az életeteket, végülis felnőtt emberek vagytok.

2014. szept. 3. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Amado atya ***** válasza:
Oszd ki őket nyugodtan, ha kell, tányér-pohártörősen. Semmi joguk beleszólni az életetekbe, és feltételeket szabni ok/okozati összefüggéssel.
2014. szept. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is így gondoltam, csak nem voltam biztos magamban, illetve hát, vártam egy kis biztatást, mert azért ez nem egyszerű helyzet, vagy legalábbis nem volt még ilyenben részem! Még egyszer köszi!
2014. szept. 4. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!